Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

   dla Józka
- zbiórka zakończona -


Aktualności

Słowo od załogi z Sursum Corda
Józek - cieszymy się z Tobą, że to co niemożliwe stało się możliwe, że dobro okazało się wielkie. Dla nas to kolejny dowód na to, że żyjemy wokół wspaniałych Ludzi, którzy potrafią być wrażliwi, hojni i szlachetni. Nam takie wydarzenia dodają sił, by działać. Wiemy, że nie jesteśmy sami, że możemy liczyć na innych.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy uwierzyli w powodzenie akcji, którzy zaufali nam, że zrobimy to skutecznie i uczciwie. Także tym, którzy wspierali i wspierają Program "Na Ratunek" dobrym słowem, modlitwą oraz swoim osobistym zaangażowaniem.
Zdrowe serce Józka to sukces wielu Ludzi i chwała Wam za to!


I jeszcze słowo o finansach, które pozostały. Zgodnie z zasadą programu "Na Ratunek" - środki ze zbiórki nie zmieniają swojego przeznaczenia "na potrzeby Stowarzyszenia" czy tzw. "działalność statutową". Pozostają w całości z przeznaczeniem na pomoc i leczenie kolejnych naszych podopiecznych. Rozpoczęliśmy pracę nad utworzeniem funduszu rezerwowego Programu "Na Ratunek", który będzie wykorzystywany w nagłych i nie cierpiących zwłoki przypadkach, gdzie nie będzie czasu na organizację zbiórki, ze względu na zagrożenie życia (ten problem przeżywaliśmy w przypadku Wiktorii, która miała się rodzić, a nie mieliśmy jeszcze wystarczającej kwoty na opłacenie kliniki).  Chcemy, żeby o wykorzystaniu tego funduszu decydowali wspólnie z nami rodzice dzieci, które dotychczas korzystały z pomocy. Trwają teraz uzgodnienia formalno-księgowe, by wszystko było zgodne z prawem. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie.
Jeśli ktoś chce pomóc w organizacji programu "Na Ratunek" i naszemu stowarzyszeniu w opłaceniu tego wszystkiego co musimy opłacić (każda działalność bowiem generuje koszty), to nic nie tracąc może przekazać
1% naszej OPP. Ze środków ze zbiórek nie będziemy pobierać na ten cel nadal ani złotówki.
 07.02.2010 Zawadka k. Tęgoborzy - FINAŁ

Od kilku dni jestem już w domu i powoli odzyskuję siły. Wprawdzie klatka piersiowa jeszcze mnie boli, ale odczuwam już znaczną różnicę w pracy mojego serca. Wreszcie nie mam mroczków przed oczami kiedy się budzę i podnoszę głowę :) !!! Teraz już mam pewność, że wszystko będzie dobrze!!!!!!!!
Za odzyskaną ufność w lepsze jutro chciałbym gorąco podziękować przede wszystkim rodzicom, którzy nigdy nie stracili nadziei, że będę żył. Serdecznie dziękuję także całemu Stowarzyszeniu Sursum Corda  za zorganizowanie akcji „Na ratunek dla Józka”, poprzez którą setki osób dowiedziało się o mojej sytuacji.
Szczególne podziękowania kieruję w stronę Profesora Edwarda Malca, Dr Katarzyny Januszewskiej oraz ich zespołu za zoperowanie mojego serca, którego leczenia, tu, w Polsce, nikt nie chciał się podjąć. Poznanie Profesora Malca to dla mnie wielki zaszczyt, gdyż jest to nie tylko wybitny specjalista w dziedzinie kardiochirurgii, ale także człowiek o wielkim sercu, poświęcający często bezinteresownie swój cenny czas. Jaka szkoda, że tak znakomity lekarz nie operuje w Polsce.
Bardzo dziękuję również Pani dr Irenie Feldman, Panu Andrzejowi Halembie oraz Ojcom Dominikanom, którzy otoczyli nas troskliwą opieką w Monachium, a firmie P.P.H.U."CENTRUM" Sp. z o.o. z Nowego Sącza za użyczenie samochodu wraz z kierowcą oraz pokrycie kosztów transportu w obydwie strony oraz hojne wsparcie finansowe akcji.
Pomoc jaką otrzymałem podczas trwania całej akcji i po jej zakończeniu przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Nigdy nie myślałem, że wokół mnie jest tylu dobrych ludzi gotowych spieszyć z pomocom innym.
Wielkie wsparcie, zarówno finansowe, jak i modlitewne, otrzymałem od mieszkańców i duszpasterzy mojej parafii w Tęgoborzy, której przewodniczy ks. Stanisław Berdzik, jak i sąsiednich parafii, za które z serca dziękuję. Jestem wdzięczny również za dobroć i zrozumienie jakie okazali mi uczniowie i nauczyciele moich wcześniejszych szkół, a zwłaszcza obecnej klasy IIc Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w Nowym Sączu, z wychowawcą Panem Mariuszem Tobiaszem.
Wiem, że nigdy nie zdołam ująć w słowa tej wielkiej wdzięczności jaką mam w głębi duszy dla tych osób, którym moje życie nie pozostało obojętne, a których niejednokrotnie po prostu nie znam.
Wam wszystkim z serca DZIĘKUJĘ!!! I życzę abyście i Wy otrzymali dobro, którym mnie obdarowaliście.
Z wdzięcznością -
Józek Olchawa

04.02.2010 Monachium / Zawadka k. Tęgoborzy

Dzisiaj o 21.00 dojechaliśmy bezpiecznie do domu, gdzie czekała na nas cała najbliższa rodzina. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Nadal nie możemy uwierzyć, że już po operacji, i że Józek wreszcie będzie mógł cieszyć się życiem, tak jak jego rówieśnicy. Nigdy nie zapomnimy komu zawdzięczamy tą nieopisaną radość. Jeszcze raz z serca dziękujemy wszystkim za okazaną dobroć oraz wsparcie - zarówno modlitewne, jak i finansowe!
Z wdzięcznością - Jadwiga i Stanisław Olchawa (rodzice Józka)

 
Pamiątkowe zdjęcia przed wyjazdem - z prof. Edwardem Malcem i dr Katarzyną Januszewską

02.02.2010 Monachium

Józek jutro, tzn. 03.02.10 ma zostać wypisany ze szpitala, czyli praktycznie w czwartek
jedzie do domu.
Pozdrawiam z Monachium - A. Halemba01.02.2010 Monachium - godz. 20.00

Rozmawiał z nami właśnie p. Andrzej Halemba, który ma stały kontakt z mamą Józka na miejscu. Wczoraj, jak pamiętacie, Józek miał być przenoszony na salę ogólną w klinice. Jednak po badaniu przez prof. Malca został popołudniu zwolniony bezpośrednio z sali intensywnej terapii do przyszpitalnego hotelu!!! I to nie wcale - jakby to mogły sugerować polskie strandardy - z powodu przepełnienia czy braku miejsc w szpitalu, tylko z powodu dobrej kondycji. Ku wielkiej radości mamy i samego Józka - mogli spędzić noc poza kliniką.
Nam i wszystkim wokół wydawaje się to nieprawdopodobne, jednak takie rzeczy są tam codziennością. Op
owiadali nam o tym dzisiaj w biurze rodzice Szymona - także naszego podopiecznego, operowanego kilkanaście dni wcześniej w Monachium. Towarzyszył im oczywiście Szymonek, co było dla nas wielką radością.
Józek na dzień wrócił do kliniki na dalsze badania. Wszystko to sugeruje jednak, że niebawem będziemy mogli wszystkich przywitać w Polsce. Trzymamy kciuki i życzymy dalej takiego tempa nabierania sił!

31.01.2010 Monachium - godz. 21.32

Dzisiaj, w słoneczny poranek, Józek został odłączony od aparatury pomocniczej i zrobił pierwsze kroki. Jutro zostanie przeniesiony na salę ogólną.
Serdecznie pozdrawiam
Jadwiga Olchawa

30.01.2010 Monachium

Drodzy sponsorzy życia Józka! Bardzo Was przepraszam, że na bieżąco nie informowałam co się dzieje z synem. Teraz chciałam nadrobić te zaległości. Jest to możliwe dzięki pomocy rodziny Państwa Halembów, którzy użyczyli mi swojego laptopa. Do Monachium przyjechaliśmy 25 stycznia. Nocowaliśmy u Ojców Dominikanów. W dniu 26 stycznia, o godzinie 9.00 Ojciec Józef zawiózł nas do Kliniki Großhadern. Pomógł nam jako tłumacz przy przyjęciu syna. W oczekiwaniu na miejsce w hotelu, korzystałam z gościnności pani dr Ireny Feldmann i jej męża. W klinice dzielnie wspiera mnie rodzina Koseckich z Polski, którzy również przebywają z dzieckiem w klinice.
Jadwiga Olchawa

30.01.2010 Monachium

Józek powoli dochodzi do siebie, jest jeszcze bardzo słaby, ale z godziny na godzinę jego stan się poprawawia. Serce i płuca pracują samodzielnie. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
Jadwiga Olchawa
29.01.2010 Monachium - godz. 9.30

Dotarło do nas pierwsze zdjęcie Józka, wykonane przez Jego mamę, zaraz po operacji. Są też dodatkowe informacje:
Dzisiaj o godzinie 13:30 Józek został przewieziony na blok operacyjny. Byłam z nim do ostatniej chwili. Drzwi się zamknęły, za nim został tylko czas oczekiwania i modlitwy.
O godzinie 18:00 Profesor Malec oznajmił radosną wiadomość: "operacja się udała". O godzinie 19:00 został syn przewieziony na oddział, gdzie będzie wybudzany. Dziękuję gorąco wszystkim za wsparcie duchowe, modlitwę oraz hojne dary pieniężne.

Olchawa Jadwiga - mama Józka
Wiemy też, że Józek miał wszczepianą zastawkę płucną. O 3 w nocy Józek został wybudzony. Jego serce zaczęło już pracować samodzielnie, powoli są odłączane kolejne elementy aparatury medycznej.
Mamę udało się od wczoraj zakwaterować w przyszpitalnym hoteliku, dzięki czemu ma stały i bezpośredni dostęp do kliniki.

28.01.2010 Monachium- godz. 19.30

No wreszcie wiemy!!!
Nie wytrzymaliśmy napięcia i skontaktowaliśmy się z samym prof. Edward
em Malcem. Operacja Józka zakończyła się ok. 1,5 godz. temu. Józek jest jeszcze niewybudzony i przebywa na sali pooperacyjnej. Mogła go już zobaczyć mama, która cały czas jest w klinice. Profesor powiedział, że operacja trwała ok. 3 godz. i była trudna. Udało się jednak zrealizować wszystkie zaplanowane wcześniej działania chirurgiczne. Stan Józka jest stabilny i wg Profesora powinno wszystko być dalej dobrze. Jak sam powiedział - "jestem dobrej myśli". Pozdrawia też serdecznie wszystkich kibicujących i wspierających akcję ratowania Józka. Taraz w planie powolne wybudzanie i intensywna kontrola wszystkich istotnych parametrów życiowych. Czyli długa i ważna noc. Trzymamy kciuki, a prof. Malcowi dziękujemy za te wspaniałe informacje!
Życzymy i Wam, i Józkowi, spokojnej nocy... Uff! Kamień z "serca"...


28.01.2010 Monachium- godz. 19.15

Przepraszamy za brak wieści, ale sami też zawisnęliśmy w próżni informacynej . Telefon mamy Józka jest od dłuższego czasu poza zasięgiem. Jeśli tylko dotrą do nas jakieś wiadomości - natychmiast podzielimy się nimi z Wami... 

28.01.2010 Monachium - rozmowa z mamą Józka

W związku z nagłą, nieplanowaną operacją innego pacjenta, zabieg Józka został przesunięty na późniejszą godzinę. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

27.01.2010 Monachium

Dzisiaj też tylko wieści telefoniczne. Józek jest po szczegółowych badaniach i przygotowaniu do operacji. Rozpocznie się ona zgodnie z planem jutro, od godz. 7.00.

Będziemy trzymać kciuki i pamiętać w modlitwie...

26.01.2010 Monachium - wieczorem

Zadzwoni do nas p. Andrzej Halemba - dobry duch z Monachium. A konkretniej nasz rodak, który zaangażował si
ę w pomoc podopiecznym Programu "Na Ratunek" podczas wyjazdu Wiktorii Czech. Tym razem zatroszczył się o Józka.
Od Pana Andrzeja wiemy, że wszystko jest w porządku, że na jutro zaplanowane zostało cewnikowanie serca Józka, że mama i Józek liczą na wsparcie modlitewne.
Wiemy też, że w pomoc polskim dzieciom, zwłaszcza w opiekę duchową i towarzyszenie w trudnych chwilach zaangażował się wikary tamtejszej, polskiej parafii, o. Mariusz Mazurkiewicz CSSR (redemptorysta) który - można już powiedzieć - stał się kapelanem oddziału kardiochirurgii w Monachium.
Wiemy też, że mama Józka nocuje u p. Ireny Feldmann - sądeczanki, która
także mieszka w Monachium. Kolejna osoba, której należą się solidne podziękowania...

26.01.2010 Monachium


Dzisiaj rano Józek stawił się w Klinice Uniwersyteckiej, gdzie rozpoczynają się zlecone przez prof. Edwarda Malca badania. Są one konieczne do przeprowadzenia operacji serca, która - jeśli wszystko będzie przebiegało z planem - odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 28 stycznia br. Dla Józka jest to jedyna szansa na normalne życie, bowiem jego stan zdrowia w ostatnim czasie drastycznie się pogarszał. Nikt w Polsce nie chciał podjąć się zoperowania Józka. Wierzymy głęboko, że dzięki Wam uda się go uratować w Monachium.


25.01.2010 Tęgoborze / Monachium


W godzinach wieczornych, do Monachium dotarł kolejny podopieczny naszego stowarzyszenia - 17-letni Józek Olchawa, uczeń sądeckiego Zespołu Szkół nr 4. Noc w Monachium, wspólnie z mamą, która mu towarzyszy, spędzili u zaprzyjaźninych Ojców Dominikanów.


 
Słowo od Józka...

Mam 17 lat i uczęszczam do jednej z nowosądeckich szkół, gdzie, jak prawie każdy uczeń, mam swoje troski i obowiązki związane z nauką. Niestety szkolne problemy to nie jedyne moje zmartwienia. Urodziłem się z wrodzoną wadą serca - Tetralogią Fallota (pewnie większość z Was nawet nie spotkało się z tym pojęciem), mnie jednak termin ten towarzyszy od dnia narodzin i jest przyczyną wszystkich moich dolegliwości.

W wieku niemowlęcym przeszedłem jedną bardzo poważną operację, która wówczas dała mi szansę na życie. Jest jednak ono pełne wyrzeczeń, bo tylko ja spośród moich kolegów nie mogę jeździć na rowerze, bo tylko ja nie biegam, bo tylko dla mnie zajęcia sportowe są zbyt niebezpieczne. Nie mówiąc już o codziennych czynnościach, tak naturalnych i prostych, jak choćby wstawanie z łóżka, które wywołuje u mnie zawroty głowy i pojawianie się „mroczków” przed oczami.
Rodzice próbują mnie pocieszać, mówiąc „wszystko będzie dobrze”, mimo iż wiem, że sami bardzo martwią się o moją przyszłość i tak naprawdę nie wiedzą jaka ona będzie.

Mimo wszystko staram się żyć jak pozostali rówieśnicy i mieć plany na przyszłość. Na co dzień interesuję się motoryzacją i sportem. Lubię oglądać wyścigi Formuły I i kibicuję Robertowi Kubicy. Często spotykam się z kolegami, aby pograć w gry komputerowe typu NFS (wyścigi samochodowe).

W przyszłym roku czeka mnie matura i trzeba trochę więcej posiedzieć nad książkami. Z powodu złego samopoczucia zdarza mi się jednak opuszczać lekcje, więc często muszę nadrabiać zaległości. Mam nadzieję, że uda mi się dobrze zdać egzamin dojrzałości, choć ze względu na stan zdrowia szybko się dekoncentruję.

Po wielu wizytach u różnych lekarzy znalazł się wreszcie jeden, który dał mi szansę na normalność - prof. Edward Malec powiedział mi, że podejmie się czegoś, czego nikt przez lata nie chciał zrobić - przeprowadzi konieczną operacje na moim sercu, ktróre źle pracuje. To byłoby dla mnie spełnienie marzeń i koniec trosk moich rodziców. Jednak koszt tej operacji jest bardzo duży, nie wiem, czy uda się pozyskać konieczną kwotę...
Józek Olchawa

Słowo od rodziców...

Jesteśmy rodzicami 17 letniego Józka. Syn urodził się 30.04.1992r. w Nowym Sączu. Tuż po porodzie rozpoznano u niego wadę serca - przeciek międzykomorowy. Zostaliśmy skierowani pod opiekę przychodni kardiologii dziecięcej w Nowym Sączu. Stan zdrowia Józka jednak z dnia na dzień się pogarszał. Często zwykły płacz podczas kąpieli kończył się utratą przytomności. Po szybkiej reanimacji syn trafiał do szpitala. Wiedzieliśmy, że coś jest nie tak ze zdrowiem naszego dziecka. Początkowo lekarz kardiolog z Nowego Sącza powtarzał: „…to nic proszę się nie martwić, to się zdarza”. My jednak prosiliśmy o skierowanie do kliniki w Prokocimiu, niestety bezskutecznie. Na „pociechę” od jednego z lekarzy usłyszeliśmy słowa: „ …po co państwo ratują to dziecko, przecież macie jeszcze dziewięcioro pozostałych”.
Józiu co dzień był słabszy, ciało było koloru marmurkowego, często łapał zapalenie płuc i mało przybierał na wadze. W szpitalu w N. Sączu zarzucano nam, że źle się dzieckiem zajmujemy. Widząc pogarszający się stan syna i bezczynność lekarzy, pojechaliśmy samodzielnie do Uniwersyteckiego Szpitalu Dziecięcego w Krakowie. Tam wreszcie zdiagnozowano chorobę syna - Tetralogia Fallota, czyli cztery wrodzone wady serca - aby dziecko żyło, konieczna była operacja. Błagaliśmy, by ratowano życie naszego syna. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że trzeba czekać, aż dziecko dożyje trzech lat, wówczas możliwa będzie operacja. Z informacji, jakie udało nam się zdobyć na temat tej choroby wiedzieliśmy, że trzeba działać szybko, gdyż mało prawdopodobne jest, by z tą wadą syn dożył trzech lat. Nasze życie stało się koszmarem. Po około półrocznych, gorączkowych poszukiwaniach udało się znaleźć lekarza w Tarnowskich Górach, który za odpowiedni "dowód wdzięczności" zgodził się zoperować Józia w Klinice Kardiologii Dziecięcej w Zabrzu. Dnia 27.04.1993r. synkowi przedłużono życie.
Nie udało się jednak usunąć całej wady. Mieliśmy świadomość, że syn w przyszłości musi być ponownie operowany. Pomimo tego byliśmy szczęśliwi. Wreszcie Józiu zaczął przybierać na wadze, mógł bawić się z rodzeństwem, po prostu być z nami w domu, a nie tylko spędzać czas w szpitalnym łóżku.

Od 2004 roku stan zdrowia syna zaczął się znów pogarszać. Coraz częściej zdarzały się zasłabnięcia i zmęczenie, nawet przy prostych czynnościach. Józek często opuszczał zajęcia szkolne i zostawał w domu z powodu złego samopoczucia.  W 2008r., po kolejnej serii badań i kilkudniowym pobycie syna w szpitalu, krakowscy lekarze orzekli, że konieczna jest operacja serca, ale jeszcze nie teraz, może jak syn będzie starszy. Powiększający się garb klatki piersiowej oraz utrzymujące się złe samopoczucie Józka budzą obawę, czy Józek może czekać i dożyje chwili, kiedy wreszcie zostanie zakwalifikowany na operację. Zaczęliśmy mieć wrażenie, że sytuacja z przed 16 lat zaczyna się powtarzać.
Na szczęście pojawiła się nadzieja. Po zapoznaniu się z historią choroby Józka Profesor Edward Malec stwierdził, że nie można dłużej czekać i trzeba jak najszybciej przeprowadzić operację, aby Józek mógł żyć. Operacja ta może odbyć się w Klinice Großhadern Uniwersytetu Ludwiga Maxymilliana w Monachium, gdzie pracuje Profesor. Termin zabiegu został ustalony na styczeń 2010r. Niestety, sam koszt operacji jest bardzo duży i wynosi prawie 21.000 €, a my nie jesteśmy go w stanie pokryć z własnych środków. Naszą obecnie ośmioosobową rodzinę utrzymujemy z gospodarstwa rolnego o powierzchni 4,17h i emerytury, która wynosi 590,- zł.
Opisaliśmy historię naszych zmagań, aby nikt nie zarzucił, że nie chcieliśmy, czy nie próbowaliśmy operować syna w Polsce.
Zwracamy się z gorącą prośbą do ludzi dobrego serca o modlitwę i pomoc w sfinansowaniu tej operacji.
Jadwiga i Stanisław Olchawa
 
Od Stowarzyszenia Sursum Corda...
Aby dać szansę na życie dla Józka potrzeba 90.000 zł. Rodzina przeszła pozytywnie naszą weryfikację w Programie "Na Ratunek". Oznacza to, iż sprawdziliśmy wszystko co konieczne i wiemy, że nie ma możliwości, żeby sami poradzili sobie z problemem. 
Jest realna szansa na "naprawienie" serca Józka. Dlatego chcemy wspólnie z Wami zrobić wszystko, żeby dać mu szansę na życie.
Czy możemy liczyć na Ciebie? 
Możesz pomóc...
wpłać wybraną przez Ciebie kwotę na konto:


Stowarzyszenie SURSUM CORDA
Łącki Bank Spółdzielczy 05 8805 0009 0018 7596 2000 0070
z dopiskiem "Józek"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: POLUPLPR,
zaś przed nr powyższego rachunku wpisać PL.Gotowy druk wpłaty/przelewu (434KB) >>

Wpłaty gotówkowe do Programu "Na Ratunek" realizowane w placówkach Łąckiego Banku Spółdzielczego są zwolnione z prowizji, by wszystkie złotówki zostały przeznaczone na pomoc. Odwiedzając placówkę ŁBS nie trzeba też znać nr konta - na hasło "Józek" pracownicy banku zaksięgują odpowiednio wpłatę.


Podstawa prawna prowadzenia zbióki:
Decyzja Marszałka Woj. Małopolskiego nr 19/2009 PS.I.501/2-18/2009
z dnia 19.11.2009 r.
 

Możesz pomóc też powielając i kolportując ulotki i plakaty o akcji, gdzie tylko się da:


plakaty w formacie A2 oraz ulotki (wszystko kolorowe, z drukarni) można otrzymać w naszym biurze
- plakat A4 (można na ksero lub w wydruku powiększać do A3) >> (w opracowaniu)
- ulotki A6 (do pocięcia) >> (w opracowaniu)
Wsparcie akcji:

                     

Doniesienia medialne:

07.12.2009 - Gazeta Krakowska - Dziękujemy, Zofio!
27.11.2009 - Gazeta Krakowska - Pomóż Józkowi, przecież warto mimo wszystko
21.11.2009 - Gazeta Krakowska - Potrzeba wielu serc, aby uratować jedno

Rozliczenie akcji
   164.783,21 zł
całkowity przychód na koncie na dzień 03.03.2010 r.
      -84.137,20 zł opłata za operację w Klinice
          -368,79 zł niezależne opłaty bankowe związane z transferem zagranicznym środków
    80.277,22 zł
pozostało z przeznaczeniem na dalsze leczenie
Chronologiczny wykaz dotychczasowych Darczyńców - wykaz obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE (do dn. 30.04.2010)
Adhami Abdul-Razzak; Piotr i Alina Kosecki; Paweł Mizgała; Bogdan i Alicja Kajzer; Renata Bugajska; Justyna Gemel; Alina Ombach-Gargul; Jacek Wójs; Andrzej Burnagiel; Wojciech Tabak; Jarosław Bogdan Czyżykiewicz; Michał Tadeusz Ombach; Kamil Kasprzak; Mariusz Tobiasz; Wojciech Wojtas; Jakub Krzysztof Fałowski; Małgorzata Brauer; Grzegorz Fiema; Bolesław Płaczkowski; Magdalena Kurbiel; Przemysław Stanisław Kociołek; Adndrzej Tadeusz Tokarz; Aleksander Marek Kowal; Grzegorz Aleksander Małojło; Artur Bodziony; Rodzina Fecków; Małgorzata Stelmach; Krzysztof Kupaj; Janusz Stanisław Furmański; Adam Myga; Agnieszka Jadwiga Raczek; Barbara Szabla; Katarzyna Kmiecik; Bogumiła Monika Michalik; Magdalena Jaremkiewicz; Grzegorz Słowik; Józef Michalik; Joanna Bielat-Wąs; Krzysztof i Anna Koseccy; Zofia i Józef Koseccy; Jakub Marcinkowski; Marta Barbara Koźlak; Bartłomiej Kosecki; Maciej Prostko; Zofia Kitlińska; Marek Porębski; Krzysztof Pawłowski; Krystyna i Piotr Kościelniak; Katarzyna Bączek-Kurowska; Monika Oleś; Łukasz Rybski; Marek, Grzegorz Bryndal; Jakub, Wojciech Rosiek; Wiesław Rembiasz; Lidia Weiser; Maria Gruca; Kazimierz Wójcik; Kania Łukasz; Agnieszka, Bernadeta Szlązak; Anna Dyrek; Anna, Ewelina Mienkina; Alicja, Maria Franczak; Barbara i Jakub Knapowie; Jan Taler; Alicja Szulakowska; Maria Pacholarz; Wiesław Zima; Joanna Urbanik; Stanisław Baran; Marta, Urszula Śliwińska; Wiesław Bagnicki; Marta Proń; Michał, Marek Kasperkiewicz; Maria Sapalska; Andrzej Owsianka; Marcin Pacho; Roman Zimowski; Sylwia Krawczyk; Joanna, Maria Franczak; Karol Żuberek; Katarzyna, Agnieszka Szczygieł; Lidia Wiecaszek-Kuczyńska; Małgorzata Trendel; Teresa Zuberek; Krzysztof Homoncik; Ewa Peciak; Ewa Pierzchała; Dawid Fecko; Beata Janczak; Małgorzata, Elżbieta Kuc; Halina Grzegorzek; Michał Gryźlak; Włodzimierz Korcz; Krzysztof Martiszek; Barbara i Szymon Maziarz; Tomasz Krawczyk; Łucja Kyć; Mateusz, Leszek Sztremer; Elwira Maciaszek; Barbara Świderska; Mirosław Laskosz; Helena Nalepa; Zyzanna Koszkul; Anna Stożek; Urszula Popardowska; Beata Kyć; M.P. Kuśmierz; Zofia Kuśmierz; HT Pochopień; Marta Pyka; Marcin Bielak; Jadwiga Grygier; Marek Sadowski; Wojciech, Jan Potoczek; Marta Gajda-Czech; Elżbieta Jawor; Ryszard Rokosz; Anna Jóźwiak; Henryk Sławecki; Erazm i Janina Rola; Józefa Salamon; Adam, Mirosław Bilski; Ewa Borek; Magdalena Halper; Janina Baziak; Agnieszka Pękala; Mariusz Borek; Sylwia Sromek; Anna, Elżbieta Kłosińska; Dzadza Sławomir; Regina Kiklica; Aleksandra Czulińska; Marek Grygier; A. Bednarek; Stanisława Kalisz-Magiera; Emilia Orzeł; Ewa Kosecka; Józef Skrzecz; Natalia Szopińska; Bogusława Mróz; Karolina, Joanna Stosur; Teresa Cieniawska; Teresa Więcej; Anna Ignacyk; Zofia Jungiewicz; Katarzyna Grot-Kosowicz; M. Orlecka; Iwona Pajor; Stanisława Kiełbasa; Aleksandra Lizoń; Pracownicy Firmy BUGAJSKI; Janina Bulanda; Bernadetta Ferenc; Maria Saczka; Elżbieta Brzeźny; Cecylia Piszczek; Jacek Ochijewicz; Zofia Kita; Krzysztof Dzięciołowski; Urszula Mucha; Agnieszka, Karolina Brauer; Mateusz Niedzielski; Józef Kulpa; Mariusz, Janusz Kasperkiewicz; Anastacja Plechta; Maria i Bronisław Połomscy; Anna, Maria Oleksy; Władysława Michalik; Sylwia Ewa Jarząb-Zujew; Monika i Władysław Jurczak; Maria i Andrzej Twardowska; Anna i Andrzej Gunia; Katarzyna Dawid; Aneta i Wojciech Studzińscy; Magdalena Kosal; Jolanta Oleksy; Renata Kałuzińska; Adam Migo; Tadeusz Kwilosz; A. i J. Nosal; Bogumiła Dudczak; Małgorzata Baranowska-Lorek; Lucyna Sas-Dumnajewska; Maria Kwiatkowska; Miłosz, Stanisław Żurek; Rafał, Witold Wasilkowski; Agnieszka Pasek; Aneta Gawlak; Barbara, Krystyna Tokarz; Iwona Kamieńska; Anna, Roman Koseccy; Małgorzata, Urszula Mróz; Urszula Malec; Jan, Jarosław Knura; Karolina Konieczna; Maria, Zofia Chryczyk; Danuta Zaranek; Maria Pietrzak; Honorata Wolska; Grzegorz Słowik; Łukasz Kulig; Jacek Szymański; Marzena Basta; Lucyna Bielak; Krystyna i Piotr Markiewicz; Pracownicy Banku Spółdzielczego w Łososinie Dolnej; Wójt i Pracownicy UG, ZGK, GOPS, ZOFS Ochotnica Dolna; Uczniowie Klasy I Gimnazjum Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mszanie Dolnej; Nauczyciele i Pracownicy Gimnazjum w Tęgoborzy; Uczniowie Gimnazjum w Tęgoborzy; Uczniowie kl. III Ogólnokształcącego Liceum Akademickiego Jezuitów w Nowym Sączu, uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 4 w Nowym Sączu, Piotr Litwiński i pracownicy Firmy LITWIŃSKI Transport-Srzęt-Budownictwo, pracownicy firmy WIŚNIOWSKI; Krzysztof, Jerzy Fałowski; Alicja i Stanisław Koseccy; Danuta Słowik; Franciszek Młynarczyk; Diana Pstrągowska; Monika Szylar; Tomasz Buła; Paulina Knapik; Łukasz Bieda; Magdalena Michałek; Michał, Wojciech Rumanek; Alicja Lichoń; Anna, Katarzyna Brauer; Barbara Stępień; Anna Natalia Kutzmann; Jan Dobrowolski; Maria i Jan Ledzińscy; Ks. Kazimierz Jedynak; Magdalena Rojek; Janusz Basiaga; Kinga Sromek; Grzegorz Skrzypiec; Dorota Bukowiec; Elżbieta Kosecka; Alicja i Piotr Karpielowie; Ewa Lipińska; Tomasz Konar; Marlena Pasternak; Halina Skoczeń; Jacek Bednarek; Adam, Szczepan Zaremba; Agnieszka Pasek; Radosław Księżopolski; Zofia Rusinek; Jan Kurnyta; Leszek Dobosz; Agata Załubska; Liliana Mróz; Pracownicy WIOŚ Kraków Delegatura Nowy Sącz; Księża i Parafianie z Tęgoborzy; Tomasz Sobota; Stanisław Pieczara; Magdalena Dyrek; Helena Skoczeń; Tomasz Rak; Przemysław, Wiktor Pardel; Anna Fecko; Maciej Machaj; Wojciech Lis; Michał Peciak; LIR Pilaszek; Mirosława Moskala; Tomasz Kawończyk; Maria Kurnat; Marzena Pajor; Urszula Stopa-Gawlas; Barbara Ciukaj; Anna Markiewicz-Dyras; Zofia Csorich; Beata, Katarzyna Gancarczyk; Joanna Homoncik; Edward Paszek; Lucyna i Józef Grzyb; Nauczyciele, pracownicy, uczniowie SP. im. M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej; Leszek Kuźma; Monika Szylar; Paweł. Adam Kogut; Krzysztof Żyłka; K.Z. Żurek; Mariusz Żurek; Andrzej Zych; Uczniowie, rodzice, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy; Karol Wnęk; Lidia i Rafał Skut; Tadeusz Pawlik; Barbara Janik; Grzegorz Krerowicz; Anna Rybińska; Anna Stanisz; Marek Łęczycki; Dorota Stempniewicz; Halina Gibas; Barbara Waryło; Kazimiera Zasadzień; Adam Hojdyś; Maria Obiała; Pracownicy Urzędu Gminy w Grybowie; Bartłomiej Konicki; Sławomir Komisarczyk; Anna Plata; Władysława Bodziony; Ewa i Wojciech Koseccy; Iza i Marek; Irena Abramowicz; Robert Widzisz; Kinga Makuch; Andrzej, Piotr Papież; Daria, Joanna Dąże; Justyna Świstak; Maria Majer; Stanisław Pająk; Ewa Sikora; Artur Sromek; Grzegorz Prus; Anna Berkowicz; Dariusz Trybus; Ewa Rutkowska; Bogusława, Tomasz Wójcik; Piotr Kolesiński; Krystyna Bobakowska; Agnieszka Szydek; Maria Bil; uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej i Szkolne Koło Caritas; Helena Smoter; Stanisława i Wiesław Koceski; Pracownicy SHP ROLNIK w Łososinie Dolnej; Ks. Proboszcz z Łososiny Górnej; Maria Kosecka i pracownicy Urzędów Gmin; Krystyna Tokarczyk; Radosław Szeligiewicz; Karina Tomczyk; Zbigniew Racoń; Marzena, Barbara Kuna; Emilia Chłopkiewicz; Magdalena Baran; Anna Kubisztal; Małgorzata Kirziejonek; Waldemar, Jan Łatas; Ewa J. Marczak; Anna, Justyna Brauer; Maria Majer; Pracownicy Urzędu Pocztowego w Tymbarku; Alina Jachimczyk; Joanna Antkiewicz; Miranda Hennig; Grzesiek Hajnos; Maria Skrzywanek; Katarzyna i Andrzej Woszczek-Janczura; Wiesława Kucia; Urszula Kulak; Agnieszka Żółtowska; Elżbieta Poręba; Małgorzata Mróz; Teresa Sołtysiak; Szkolny Klub Wolontariatu w Grybowie; Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy Klasa 6a z wychowawczynią; Lidia Wodnicka; Beata Marcinkowska; Maria Lenartowicz; Agnieszka Pośpiech; Maria Domagała; Małgorzata Śmiałek; Krzysztof Wasko; Kinga Bodziony-Koszyk; Maria Ligęza; Taduesz Kmak; Adam Pęcak; Daria, Anna Bogacz; Zofia Katarzyna Wiśniowska-Wygoda; Leszek Surma; Rozalia Cholewa; Leszek Szczasny; Aleksandra, Anna Zając; Zbigniew Bocheński; Władysław Mirek; Anna Ząbek; Stanisław Hajduga; Wioleta Gałuszek; Konar Mateusz Klasa II OC; Dorota Mikut; Michał Rafał Grysiak; Agnieszka Poręba; Marcin Jeliński; Małgorzata Gładoch; Rafał Palej; Danuta Mikos; Katarzyna Szymańska-Bieniek; Elżbieta Duda; Elżbieta Sowińska; Stanisława Krężel; Barbara Wójcik; Pracownicy NOMICO SJ w Kamionce Wielkiej; Katarzyna Rolka; Mateusz Delor; Helena Poczkajska; Dawid Pawłowski; Alicja Skrzypacz; Maria Kotarba; Eugenia Sroka; Jan Karol Rewilak; Maria Konstanty; Jacek Żydek; Mirosława Wańczyk; Renata Bielat; Barbara Chochla; Anna Kowalik; Maria Konstanty; Maria Żydek; Magdalena Michalska; Kinga Zmarzły-Jarek; Wiesława Klimczak; Marcin Trojan; wolontariusze "Pomocna Dłoń" z Zespołu Szkół w Ujanowicach; Teresa Anna Łagosz; Antoni Żelazkiewicz; Zofia Szewczyk; Krystyna Połeć; Roman Szabla;
Krzysztof Marian Krupa; Rafał Mazur; Józef Konstanty; Ewa Stasina; Łukasz Strózik; Elżbieta Motak; Józefa Janik; Dorota Bochenek; Jadwiga Szczygieł; Irena Szczurek; Maria Pajor; Natalia i Jan Kulig; Renata Tarsińska; Tomasz Roman Pierzchała; Wojciech Śliwiński; Maria Maciaszek; Krystyna Łoboda; Barbara Kubielas; Wojciech Grzywnowicz; Alicja M. Baran; Anna Zięcik; Łukasz Maciej Karaś; Aleksandra Pieczkowska; Józef Waśko; Maria i Paweł Gruca; Sylwester Jasnos; Józef Fedko; Anna Kruszczyńska; Alicja Konstanty; Jolanta Piekarczyk; Alina Jurczak-Szczygieł; Maria Stach; Bernadeta i Marek Muszyńscy; Barbara Michalik; Józef Madziar; Elżbieta Węglowska-Cempa; Renata Ramza; Maria Wiśniowska; Zofia Rembiasz; Magdalena Sikora; Maria Gawlik; Małgorzata Pokrzyk; Ewa Bednarek; Marcin Michałowski; Katarzyna Solarz; Łukasz Roman Basta; Teresa Sroka; Janina Skrabska; Cecylia Smoleń; Maria Stolarczyk; uczniowie szkoły PERFECT ENGLISH w Nowym Sączu; Apolonia Bałuszyńska; Aneta Kurak; Jacek Durlak; Małgorzata Komperda; Janina Jabłońska; Elżbieta Lucyna Trocha; Barbara Sromek; Małgorzata Narkun; Anna Wcześny; Albert Wójtowicz; Marian Wolak; Ryszard Bogdał; Jolanta Żmuda; Kazimiera Bogusz; Waldemar Wideł; Mieczysław Klimek; Ks. Artur Baranczuk; Renata Gwiżdż; Beata Olchawa; Celina i Tadeusz Kuźma; Antoni Pietrusiak; Danuta i Lech Iwańscy; Jan Jabłoński; Stefania Magiera; Bogdan Ryszard Węglowski; Dorota Tatoń; Romualda Pachowicz; Stanisław Lizoń; Wojciech Krzyżak; Bernadeta Pierzchała; A. Peczke; Anna Agata Jarosz; Pracownicy ZUS o/Nowy Sącz; Agata Pietruszewska; Iwona Jolanta Oracz; Janina Dębska; Maria i Jan Jurczak; Bożena Sułkowska; grono pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Rojówce; grono pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Krosnej; Grażyna Jurkowska; Anna Jóźwiak; Marzena Topolska; Grażyna Jurkowska; Anna Jóźwiak; Marzena Topolska; Janusz Tokarski; Danuta Łaszkiewicz; Irena i Grzegorz Orczykowscy; Wojciech Banach; Natalia Katarzyna Grabowska; Anna Jóźwiak.


FIRMY I INSTYTUCJE (do dn. 30.04.2010)
LK-DOM DEVELOPMENT Łukasz Kucała; PROFIL Sp.J. Baziak Anna i Piotr; P.P.H.U. ERBET Sp. z o.o.; FPUH KORAWER Roman Bielski; Szkolne Koło PCK w Zespole Szkół Ekonomicznych; Józefa Salamon Koło Gospodyń Wiejskich Tęgoborze; Konrad Górski Kasacja Pojazdów-Auto Handel; Irena Siuta Działalność Budowlana "STANEX"; Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ALMEDICA; Wójt i pracownicy Urzędu Gminy w Łososinie Dolnej; KS HART, KS ŁOSOŚ; Biuro Rzeczoznawstwa i wycen majątkowych AGOL; Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej; BAT-COM Marcin Gacek; Sklep Odzieżowo-Obuwniczy Sprzedaż Hurt. Owoców EXP-IMP Maria Danuta; Zakład Prod. Ciastk. Piekarn. URBAŃSCY Anna Urbańska; Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska; Bank Spółdzielczy w Suchej Beskidzkiej; Parafia Ptaszkowa; Parafia Trzetrzewina; Parafia Nowy Sącz Św. Helena; Parafia Chomranice; Parafia Rzymskokatolicka PW MB Częstochowskiej w Śleszowicach; Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Stankowej; Towarzystwo Jezusowe Dom Zakonny Ks. Jezuici w Nowym Sączu; Parafia Tropie - Caritas; Caritas Diecezji Tarnowskiej Oddział Przy Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu; Zespół Szkół Elektr.-Mechanicznych w N. Sączu; Zespół Szkół Ogólnokształcących PCK Sucha Beskidzka; Zakład Stolarski STOLMAR Maria Potoczek; BN FACTORY S.A.; Zakład Masarski SZUBRYT Zbigniew Szubryt; Parafia Rzymsko-Katolicka Dobrego Pasterza w Dębicy; P.P.H. BUDMEX Sp. z o.o.; PPHU EKO-MET Salamon-Prusak Agata; P.P.H.U. CENTRUM Sp. z o.o.; Przedsiębiorstwo Produk. Budowlane GRAPHBUD sp. z o.o.; Usługi Geod. Kartog. Paskuda P.; NZOZ Przychodnia Stomatologiczna; SHP Rolnik; Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A.; MO-BRUK J. Mokrzycki Sp. k.; Zakład Ciepłowniczy "PŁONIA" Ap. Z o.o.; Szkoła Podstawowa Młyczyńska; F.H.U. FIGARO Stanisław Zadora; Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej; Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. Oddział Regionalny w Krakowie; Sklep Renoma; Kancelaria Notarialna Z. Piwowarczyk, A. Krzeszowiak S.C.; Właściciel i pracownicy firmy WIKAR w Łososinie Dolnej; PBI MACHNIK Krzysztof Machnik; Dyrekcja i Pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Mostowych w Nowym Sączu; PPHU Mężyk Ryszar; F.H.U.P. MAXIMUS II Marek Skraba; Wyrób i Handel Materiałami Budowlanymi Józef Stelmach; MOBUD Czech Tadeusz; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie; IRYS Zaklad Usługowy Stanislaw Kossakowski; Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu; BENZIN PHU Sp. z o.o.; Szkoła Podstawowa w Rąbkowej; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy; PU MASTERS J. Papuzyński; ASPIRYNKA KRÓL Sp. Jawna; F.H.U. ELDOX Edward Oleksy; CEHAMOT S.C. Piotr, Paweł Korcz; Parafia Szalowa; Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka; Zespół Szkół Ogólnokształcących PCK Sucha Beskidzka; Usługi Transportowe w Trzetrzewinie; Al-Plast Sp. j. W. Pawlik J. Cieśla; Zespół Szkół Nr 3 w Nowym Sączu; Szkoła Podstawowa w Tabaszowej; Parafia Św. Małgorzaty w Nowym Sączu; Urząd Pocztowy w Suchej Beskidzkiej; ZS w Nagawczynie i Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza; Biuro Rachunkowe Edyta Oboza; Zespół Szkół im. Jana Pawła II Kl. I C SP ucz. Grosik i Kapsel; "WIKTOR" Pracownia Szyldów i Reklam Wiktor Edward; Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej; TOM-TRANS Tomasz Fitrzyk; Parafia pw. NMPKP w Kamionce Wielkiej; Szkoła Podstawowa w Zabrzeży; Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej; Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu; Pracownia Protetyczna EWELDENT E. Durczak-Głownia; Parafia Prawosławna w Gładyszowie; Agent Ubezpieczeniowy Usł. Budowlane SZAREK Szarek Ewa; Sądeckie Wodociągi Sp. z o.o.; P.P.H.U. Markus Marek Kuśmirek;Wydarzenia i inicjatywy towarzyszące akcji
"Na Ratunek" dla Józka


04.12.2009 - Uczniowie Gimnazjum w Tęgoborzy przeprowadzili dla Józka "Mikołajkową Akcję". Wspólnie postanowili, że zrezygnują ze wzajemnego obdarowywania się prezentami, by w ten sposób zgromadzić kwotę, która okaże się pomocna dla ich starszego kolegi. Na ten krótki moment, wszyscy stali się Mikołajami :)
Wielkie dzięki i pełny szacunek dla Was od całej załogi Sursum Corda!

29.11.2009 - MECZ CHARYTATYWNY na rzecz Józka - zaprasza Urząd Gminy w Łososinie Dolnej oraz Zarządy Klubów Sportowych HART i ŁOSOŚ. Mecz odbędzie się w niedzielę, o godz. 13.00, na Stadionie Sportowym KS HART w Tęgoborzy. Zapraszamy!


można połączyć przyjemne z pożytecznym np. prowdząc podczas imprezy zbiórkę pieniędzy lub podzielić się dochodem - w razie potrzeby, ze swej strony zapewniamy plakaty, wolontariuszy oraz zapieczętowane puszki

Aktualności

09.12.2009

Akcję na rzecz Józka wspiera Szkoła Językowa Perfect English z Nowego Sącza >>

04.12.2009

Akcję na rzecz Józka popiera na swoje stronie internetowej znakomity polski freestyler Krzysztof Golonka (Clyde)>>


Kontakt w sprawie pomocy i szczegółów akcji:
Stowarzyszenie SURSUM CORDA - Organizacja Pożytku Publicznego
ul. Lwowska 11; 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 540 40 40; (018) 44 11 994; kom. 0-692 115 724
e-mail: naratunek@sc.org.pl

Odpisy podatkowe

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za wrażliwość i pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na wszystkie nasze konta podlegają odpisom podatkowym.
  • dla osób fizycznych - od 2005 r. niezmiennie jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - od 2004 r. niezmiennie jest to limit do 10% od dochodu
W przypadku wysokich darowizn pojawia się obowiązek złożenia deklaracji CIT-D.
Obowiązek sporządzania tej deklaracji pojawia się, gdy:
- wartość jednorazowej darowizny przekracza 15 000 zł,
- wartość wszystkich darowizn otrzymanych w danym roku od jednego darczyńcy przekracza 35 000 zł.

Jeśli chcą Państwo przekazać darowiznę na działalność naszej organizacji, co poszerzy możliwości i zakres realizowanych przez nas programów pomocowych, proszę kliknąć tutaj.
Nic nie tracąc mają Państwo także przywilej przekazać nam swojego podatku. Możemy wtedy więcej i lepiej pomagać...
   

Realizację programu "Na Ratunek" finansuje Stowarzyszenie SURSUM CORDA z własnych środków
- nie pobieramy ze zbieranych funduszy żadnych kosztów realizacji zbiórek, organizowanych akcji, czy związanych z tym publikacji. Zespół programu stanowią wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia - wszyscy obsługujący program, także nasza Pani Księgowa, robią to bezinteresownie. Dzięki temu każda złotówka przekazana przez Darczyńców jest przeznaczana na pomoc. Zapewniamy pełną obsługę organizacyjno-administracyjną przedsięwzięcia. Tworzymy możliwości do korzystania ze społecznego wsparcia, będąc organizatorami i pośrednikami dobroci innych.
W programie obowiązuje regulamin. Przez zakwalifikowaniem do akcji
sytuacja każdego podopiecznego jest przez nas skrupulatnie weryfikowana, także w instytucjach i podmiotach zewnętrznych. Dzięki temu pomoc trafia do naprawdę potrzebujących, zaś Darczyńcy mają pewność, że fundusze są efektywnie wykorzystywane i wszyscy znają rezultaty działań.
  |   Ostatnia aktualizacja: 28-05-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |