Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

 

 

HANIA MATIASZEWSKA (ur. 2018r.)

 

Hania urodziła się poprzez cesarskie cięcie. Miał być to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu Jej rodziców. Okazało się jednak, że Hania jest chora - ma Zespół Downa i poważną wadę serduszka. Zaskoczenie rodziców było tym większe, że badania w czasie ciąży nic nie wykazały, że dziewczynka może urodzić się chora. Już w 7 tygodniu życia przeszła pierwszą operację serca. Czeka ją kolejna. Ze względu na obniżone napięcie mięśniowe musi byś regularnie rehabilitowana, aby z czasem mogła siedzieć i chodzić.

Cześć! Jestem Hania… „Hania do kochania”- tak mówi o mnie moja starsza siostra Zosia. I rzeczywiście jestem do kochania, całowania i przytulania, jak wszystkie dzieci z Zespołem Downa. No właśnie… Urodziłam się z Zespołem Downa i wadą serduszka.

Każdego dnia udowadniam wszystkim, że jestem wielkim mocarzem i wojownikiem, bo walczę o swoje zdrowie i życie. Przeszłam już jedną operację serduszka tzw. banding. Mam założoną opaskę na tętnicę płucną, który chroni moje płuca przed nadmiernym napływem krwi. Niedługo czeka mnie jeszcze jedna operacja serca, dużo poważniejsza. Jestem karmiona sondą, bo mam problemy z jedzeniem.

Moi rodzice i rodzeństwo bardzo mnie kochają. Każdy mój mały sukces jest dla nich wielką radością. Jednak, abym mogła żyć i prawidłowo się rozwijać potrzebuję systematycznej rehabilitacji i leczenia, które jest bardzo kosztowne. Potrzebuję również Twojej pomocy! Pomożesz mi? Pamiętaj, że okazane dobro i miłość wraca do nas ze zdwojoną siłą!

- Nasza córeczka jest pod opieką wielu specjalistów: kardiologów, kardiochirurgów, endokrynologa, nefrologa, gastrologa, neurologopedy, rehabilitanta, fizjoterapeuty i pedagoga. Jest karmiona sondą. Częste pobyty w szpitalu, jej leczenie, rehabilitacja, wizyty u specjalistów są bardzo kosztowne. Robimy wszystko, aby nasz skarb był zdrowy i szczęśliwy. Prosimy wszystkich, którym nie jest obojętny los naszej córeczki o pomoc i wsparcie."Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Hanna Matiaszewska"


W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Hanna Matiaszewska"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2017

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko Podopiecznego
Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień: 09.10.2018r.

0,00 złDarowizny
0,00 złŚrodki wydatkowane na leki, rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjny
- 0,00 złNiezależne prowizje bankowe
0,00 złPozostało na dalsze leczenie

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 4 , miesiąc 834 , rok 834  |   Ostatnia aktualizacja: 14-11-2018   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |