Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

GRZEGORZ MALINA (ur. 1975r.)

23 września 2014 Grzegorz  przeżył wypadek, który zdarzył się podczas pracy. Spadł z rusztowania. Z ciężkimi urazami mózgu trafił do szpitala. Lekarze zdiagnozowali uszkodzenie lewej półkuli mózgowej i prawostronny niedowład  ciała. Aby pacjent mógł żyć trzeba było podłączyć go do respiratora…

Przed wypadkiem zastanawiał się czy nie wyjechać do pracy za granicą, jednak wspólnie z rodziną zdecydował, że lepiej być blisko najdroższych, najbliższych sercu ludzi, więc pozostał w kraju.

Nie mógł przewidzieć, że praca na utrzymanie rodziny tak się skończy....

- Dziś Grzegorz jest całkowicie zależny od pomocy innych.  Czasem odpowiada na zadane pytania ruchem głowy, lub warg, ale przedmioty wokół niego wydają się być przezroczyste…. Mamy z mężem dwójkę dzieci: córkę Karolinę i synka Mateuszka. Po jego wypadku utrzymujemy się dzięki  pomocy rodziny, życzliwych ludzi i  dzięki zasiłkom opieki społecznej. Mąż jest dobrym, bardzo pracowitym i zaradnym człowiekiem. Przed wypadkiem  był „złotą rączką”. Ogromnie cieszył się dziećmi, z którymi bardzo lubił spędzać czas po powrocie z pracy. Był w stosunku do nas taki opiekuńczy… Bardzo go nam brakuje – mówi  Monika, żona Grzegorza.

Mąż Moniki, tato Karolinki i Mateusza ma szansę powoli wracać do zdrowia pod warunkiem,  że będzie mógł korzystać z systematycznej rehabilitacji.

 Grzegorz 

Witaj! Mam na imię Grzegorz. Najcenniejsze co mam to rodzina, żona Monika oraz dzieciaki – Karolinka i Mateusz. Dla nich walczę o powrót do sprawności po wypadku, w którym omal nie straciłem życia. Podczas prac budowlanych spadłem z rusztowania. Z ciężkimi urazami mózgu trafiłem do szpitala. Dziś jestem całkowicie zależny od pomocy bliskich, a to przecież ja powinienem opiekować się nimi – nie odwrotnie. Zrobię wszystko, aby znów być dla nich oparciem. Pomożesz mi osiągnąć ten cel?pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Grzegorz Malina"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Grzegorz Malina"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoAktualności:


09.09.2015r - email od żony Pana Grzegorza

Mąż mój nadal przebywa w ZOL-u w Grybowie. Oddycha samodzielnie, pokarmy przyjmuje doustnie. Kanapki zje sam, natomiast obiad trzeba mu podać. Ma prawostronny niedowład. Dzięki rehabilitacji jest w stanie podnieść prawą rękę na wysokość twarzy, zaciśnie dłoń, ale te ruchy są bardzo "niezgrabne". Prawa noga jest odwiedziona do boku. W prawym stawie biodrowym powstało skostnienie okołostawowe, które uniemożliwia ruch w tym stawie i tym samym chodzenie.

Podczas ratowania życia mojemu mężowi, lekarze skupili się na głowie, a w stawie biodrowym sączyła się krew, która skostniała i unieruchomiła go. Pytałam lekarzy czemu ta noga jest taka opuchnięta od kolana w górę. Odpowiadali, że przy niedowładzie to normalne. Tylko, że niewielki ruch tej nogi powodował grymas bólu i przerażenia na twarzy męża i aż go podnosiło pomimo, że normalnie się nie ruszał. Zrobiono prześwietlenie stawu kolanowego, z którego wynikło, że ma przesuniętą rzepkę, co jednak nie stanowi przeszkód w rehabilitacji - opinia ortopedy. Dopiero gdy mąż był już w ZOL-u w Grybowie został skierowany do ortopedy, gdzie zrobiono prześwietlenie stawów: kolanowego i biodrowego, które wykazały powstałe już skostnienie w stawie biodrowym. Tylko, że było już za późno, by to rozruszać poprzez rehabilitację (była podjęta próba - jednak bez rezultatu). To wszystko są opinie lekarzy, a nie moje. Byłam na konsultacji w Tarnowie, jednak ordynator oddziału ortopedycznego po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną powiedział, że nie podejmie się operacji stawu biodrowego mojego męża. Jest to bardzo trudne do usunięcia z uwagi na bardzo rozległe skostnienie, można uszkodzić mięsień, nerw i nie ma gwarancji, że podczas okresu gojenia się po operacji skostnienie nie powstanie na nowo większe o zakres cięcia. Tak mi tłumaczył lekarz.

Noga prawa jest również zgięta w kolanie i mąż nie da rady jej wyprostować zupełnie. Jednak dzięki rehabilitacji, to zgięcie jest mniejsze niż było i nie sprawia mu takiego bólu przy czynnościach pielęgnacyjnych.

Udało mi się umieścić męża na oddziale rehabilitacyjnym w szpitalu. Wyglądało to tak, że po pierwszej próbie zrezygnowano z sadzania męża na wózek ponieważ kopał nogą lewą - robił to, bo sprawiało mu to ból. Przez całe 6 tygodni nie ćwiczyli prawej nogi. Powiedziano mi, że jak nie zrobią mu operacji na staw biodrowy, to nigdy nie usiądzie na wózku inwalidzkim. Po tym okresie mąż wrócił powtórnie do ZOL-u w Grybowie, gdzie stopniowo, od kilku minut do 3 godz. a teraz i dłużej siedzi na wózku (niezupełnie prosto, ponieważ uniemożliwia mu to powstałe w stawie biodrowym skostnienie).
Mąż nas rozpoznaje, cieszy się gdy go odwiedzamy - szczególnie kiedy są dzieci. Rozumie co się dzieje i mówi, czasem powie wyraz lub dwa, które można zrozumieć i mają sens. Sporadycznie uda mu się powiedzieć całe zdanie, które jest logiczne. Na ogół jest tak, że trzeba się domyśleć, o co mu chodzi. Miał atak padaczki. Dostaje leki, dzięki którym ataki się nie powtarzają. Obecnie stan męża jest stabilny.
 
Dzieci: Karolinka - 6 lat i Mateuszek - 2 latka  bardzo tęsknią za tatą i brakuje im go. W miarę możliwości zabieram dzieci do męża. Z wiarą i nadzieją czekam na dzień w którym zabiorę męża do domu. Jestem wdzięczna i bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy nam pomagają.
 
 Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.

14.975,00 złDarowizny
16.762,62 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
11.411,04 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
7.420,45 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
8.864,91 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 42.176,99 złWydatkowano na leczenie
- 21,50 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
17.236,53 złPozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

stan na dzień 28.08.2018r.

OSOBY FIZYCZNE
Daniel Nowak; Agnieszka Serafin; Marek Białka; Michał Bieliński; Ewa Pawłowska; Marian Malaga; Wiesław Sowiński; Barbara Nowicka; Anna Świstak; Piotr Dźięgie; Ewa Gądek; Zofia Rak; Lidia Karacka-Nieć; Alicja Chamioło; Bogdan Edak; Janusz Basiaga; Anna Świstak; Alicja i Dominik Chamioło; Anna Świstak; Lidia Karecka-Nieć; Małogrzata Jasic; Wiktoria i Mieczysław Stach; Dominik Chamioło; Alicja Chamioło; Beata Strzelec; Krystyna Prokopiuk; Marek Wnęk; Anna Wistak; Elżbieta i Grzegorz Matuła; Marek Wnęk,; Magdalena Krężołek;

FIRMY I INSTYTUCJE
MOKSiR w Czchowie;  Hurtownia Kwiatów Midori sc Horzymek Łukasz Horzymek Sławomir;
Publiczne Gimnazjum w Czchowie - Rada Rodziców;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 97 , rok 887  |   Ostatnia aktualizacja: 31-03-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |