Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

 

MAŁGOSIA HILA (ur. 2004r.)

Małgosia urodziła się jako wcześniak z wrodzonymi wadami serduszka i centralnego układu nerwowego. Okazało się, że jest bardzo silną dziewczynką. W sierpniu 2013 r.możliwa była operacja dziesięcioletniego serduszka.
 
- Był to czas pełen niepokoju, modlitw i myśli, czy wszystko przebiega prawidłowo. Gdy operacja się zakończyła i mogliśmy zobaczyć córeczkę, poczuliśmy wielką ulgę. Cieszyliśmy się, że wszystko się udało – opowiadają rodzice Małgosi.
 
Dzielna dziewczynka cały czas pozostaje pod opieką lekarzy kardiologów, nadal potrzebuje rehabilitacji neurologicznej oraz kosztownego leczenia związanego z padaczką. Marzeniem rodziców i rodzeństwa jest aby mogła  dogonić w rozwoju swoich rówieśników. Wykorzystanie wszystkich dostępnych szans na walkę ze skutkami wrodzonych dysfunkcji serca i mózgu jest jednak ogromnie trudnym i drogim wyzwaniem.
 
Pięcioosobowa rodzina Małgosi utrzymuje się z rolnictwa. Mama i tato nie pracują zawodowo. Zapewnienie córce leczenia i rehabilitacji wymaga wyrzeczeń. Gdyby nie pomoc życzliwych ludzi, byłoby niemożliwe.

 

 Małgosia 

Hej! Jestem Małgosia. Urodziłam się z chorym serduszkiem, a na dodatek mam kilka innych chorób, których nazw nie umiem wymienić. Abym mogła żyć, trzeba było moje serduszko operować. Niestety na resztę moich chorób lekarze nie znają jeszcze sposobu. Muszę często chodzić do neurologa i uczestniczyć w trudnych zajęciach rehabilitacyjnych. To nadzieja na to, aby kiedyś było ze mną lepiej. Na razie mam kłopoty z mówieniem i uczeniem się wszystkiego, co powinnam dawno umieć. Mama i reszta rodziny bardzo mnie kochają, chciałabym dla nich nauczyć się jak najwięcej. Pomożesz mi?


pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?http://www.sc.org.pl/userfiles/file/Na_Ratunek/plakaty_nr_2016/malgosia_hila.jpg

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem
"Małgorzata Hila"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz
"Małgorzata Hila"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień 
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku16.10.2015r.

Małgosia ma już 11 lat. Pozostaje w stałym leczeniu specjalistycznym i rehabilitacyjnym, wymaga rehabilitacji ruchowej, neurologicznej oraz stałej pomocy i obecności osób trzecich. Musi przyjmować bardzo kosztowne lekarstwa oraz nosić pampersy. Na dzień dzisiejszy, po przebytej operacji serca i wielu pobytach w szpitalu, jest dzieckiem silniejszym, jednak bardziej nerwowym i niecierpliwym. Podczas wykonywanych ćwiczeń krótkotrwale skupia uwagę, próbuje uciekać z miejsca pracy, pręży się i wygina. Występują u niej obok dysfunkcji centralnego układu nerwowego, dysfunkcji ruchowych, liczne zachowania trudne, agresywne i autoagresywne.
Pięcioosobowa rodzina Małgosi utrzymuje się tylko z rolnictwa. Rodzice starają się przy tym zapewnić swojej najmłodszej córce jak najlepsze warunki do dalszego rozwoju. Jej potrzeby wraz ze wzrostem zwiększają się. Pragną oni aby ich dziecko jak najmniej odczuwało swoją niepełnosprawność i mogło zaznać pomimo trudności dnia codziennego, szczęśliwego dzieciństwa. Dlatego też najbliżsi Małgosi serdecznie dziękują za każdą życzliwość i udzieloną pomoc prosząc tym samym o dalsze wsparcie.

Rodzice Małgosi


19.01.2014r.

Operacja odbyła się 13.08.2013 r.w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu. Polegała ona na zszyciu ubytku przegrody międzyprzedsionkowej w krążeniu pozaustrojowym i hipotermii ogólnej. Trwało to około 4 godzin.

Przebieg operacji, okres pooperacyjny i gojenie rany odbyło się bez powikłań. Po około 2 tygodniach Gosia została wypisana do domu. Konieczne były jednak wizyty kontrolne w szpitalu. Przez cały ten okres czuwała przy Gosi mama, a tata i siostry starali się codziennie dojeżdżać, by być blisko niej.

Okres ten kosztował rodziców Małgosi wiele wyrzeczeń oraz kosztów związanych z codziennymi dojazdami do Krakowa. Małgosia odczuwała obecność rodziny, cieszyła się, że rodzice i siostry są blisko niej.

Najważniejsze, że serduszko Małgosi bije mocniej, ale nadal boryka się ona z innymi problemami zdrowotnymi. W dalszym ciągu musi korzystać z rehabilitacji i przyjmować bardzo drogie lekarstwa. Nadal wymaga całodobowej opieki. Potrzebne są również pampersy. Dziecko pozostaje pod stałą opieką kardiologów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.


   
 
 
 
 
 
 
 

tak było...


Jestem mamą 6 letniej Małgosi, u której stwierdzono epilepsję, wrodzoną wadę serca ASD II, dysmorfię, opóźniony rozwój psycho-motoryczny, osłabioną odporność immunologiczną oraz alergię. Moja córka wymaga 24-godzinej stałej opieki. Regularnie jeździmy z córką na kontrole do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu. Z uwagi na stan zdrowia, córka realizuje indywidualne zajęcia rewalidacyjne w domu. Z tego samego powodu wymaga rehabilitacji zarówno w domu
jak i w specjalistycznych ośrodkach.

Mieszkamy w małej sądeckiej miejscowości. Nasza rodzina liczy 5 osób. Zarówno ja, jak i mój mąż, nie pracujemy zawodowo. Utrzymujemy się z rolnictwa i świadczeń rodzinnych. Biorąc pod uwagę niepewność związaną z pracą na roli, często stajemy przed dylematem, na co przeznaczyć pieniążki. Dojazd do placówek rehabilitacyjnych jest dość uciążliwy i często nie jesteśmy w stanie zapewnić Małgosi systematycznych zajęć. Małgosia jest dzieckiem, które nosi pampersy, nie potrafi jeść samodzielnie posiłków (wymaga miksowania pokarmów), przyjmuje kosztowne lekarstwa. Wraz z mężem bardzo prosimy o pomoc dla naszej Gosi. Po opłaceniu rachunków i zakupie najpotrzebniejszych rzeczy, niewiele zostaje na życie, a co dopiero na wydatki związane z chorobą Gosi. Liczymy na każdą pomoc
i z góry dziękujemy.

 Bieżące rozliczenie akcji- stan na dzień: 29.08.2019r.

 
 15.830,41 złDarowizny
3.457,85 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2010
4.506,12 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2011
3.542,78 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
1.164,86 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
1.783,06 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
1.447,76 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
4.557,87 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
5.488,56 zlWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 35.700,34 złŚrodki wydatkowane na leczenie i rehabilitację
- 91,60 złNiezależne prowizje bankowe
5.987,33 złPozostało na dalesze leczenie


"Człowieka mierzy się miarą serca. Człowiek jest tyle wart, ile potrafi kochać, wierzyć i dać ..."

PODZIĘKOWANIE
 
   Za zrozumienie, ile znaczy każdy dar serca - Małgosia Hila wraz z rodzicami - pięknie dziękuje za wsparcie finansowe, dzięki któremu może być systematycznie rehabilitowana. Za wszelką pamięć i pomoc serdecznie dziękujemy.
   Prawdziwe jest stwierdzenie, że dla dzieci zrobi się wszystko, dla chorych - jeszcze więcej.
Małgosia Hila z rodzicami

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

stan na dzień 28.08.2018r.

OSOBY FIZYCZNE
Janusz Basiaga; Maria i Tomasz Rak; Grzegorz Słowik; Agnieszka Stanula; Dariusz Adam Jawdyk; Renata Winsch-Zelek; Studenci Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu; Pacho Beata; Mateusz Zapiór; Anna Halina Konieczna; Klasa I LO "A" Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu; Wanda Zachwieja; anonim;


FIRMY I INSTYTUCJE
- stan na dzień14.10.2015r
ASTRUM Sp. z o.o.; MKS SOKÓŁ Stary Sącz;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 33 , rok 356  |   Ostatnia aktualizacja: 31-03-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |