Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

STAŚ GOŁĄB (ur. 2014r.)

Mam na imię Staś. Obudziłem swoją mamę wczesnym rankiem 9 sierpnia 2014r. Bardzo chciałem przyjść na świat, trochę za wcześnie bo w  37 tygodniu ciąży, co było zaskoczeniem dla całej rodziny, a jednocześnie wielką radością. Niestety pojawił się problem w momencie karmienia - miałem ogromne trudności z ssaniem, z każdym dniem potęgowało to  ulewaniem i wymiotami. Często słyszałem od lekarzy, że słabo przybieram na masie, dlatego konieczne było założenie sondy, a w późniejszym etapie wykonanie operacji antyrefluksowej oraz wyłonienie gastrostomii laparoskopowej, przez którą jestem głównie karmiony.

Gdy miałem prawie roczek stwierdzono u mnie rzadką chorobę genetyczną - zespól  Kabuki, diagnostyka genetyczna nie jest obecnie dostępna w Polsce, a poza jej granicami bardzo kosztowna. Dzieci z tym zespołem, maja zwiększoną podatność na infekcję, z tego powodu często bywamy z mamusią w szpitalu.
Poddano mnie wielu badaniom, okazało się również,  że nie mogę przełykać płynnych posiłków. Codzienna nauka jedzenia polega na tym bym mógł przełknąć  choć dwie, trzy łyżeczki zupki, jest to dla mnie bardzo trudne. Mimo tego nie poddaję się, z uporem pokonuje wszystkie przeszkody.

Jestem radosnym chłopcem, lubię się bawić. Mam dwóch fajnych braci, chciałbym z nimi zagrać w piłkę. Mam nadzieję, że poprzez codzienną rehabilitację moje marzenie się spełni. Muszę być pod stałą opieką lekarzy, wiąże się to z wieloma konsultacjami specjalistów, czeka mnie jeszcze kolejna operacja i szereg badań. Pomożesz mi w sfinansowaniu mojego leczenia, bym mógł kiedyś bawić się tak, jak inne dzieci?

 

 Staś 

Jestem Staś.  Jestem chory i dlatego jest mi troszkę smutno, bo widzę jak z tego powodu martwi się moja mamusia. Urodziłem się za wcześnie. Spieszyłem się, żeby szybko zobaczyć jaki ładny jest świat. Niestety pojawiły się problemy. Okazało się, że nie umiem przełykać. Musiałem przejść operację, dzięki której mogę być karmiony bez połykania – jedzonko trafia prosto do brzuszka. Już wiadomo skąd te kłopoty. Urodziłem się z chorobą genetyczną, zespołem Kabuki. Wierzę, że kiedyś będę mógł bawić się i uczyć jak inne dzieci.  Moją nadzieją jest kosztowne leczenie. 

Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Stanisław Gołąb"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Stanisław Gołąb"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecieńRozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko Podopiecznego
Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.

22.259,64 złDarowizny
378,40 zł Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
11.961,80 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
7.477,07 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 33.749,00 złWydatkowano na leczenie
- 13,00 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
8.314,91 złPozostało na dalsze leczenie


Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
Stanisław Fiut; uczestnicy turnieju charytatywnego w POKERA; Anna Rudna-Skoczeń; Jolanta Zając; Marcin Steczek; Małgorzata Wacnik-Pilch; Radosław Wołek; Jadwiga Filipek; Andrzej Cichorz; Paulina Janisz; Dominik Frączek; Janina Owczarek; Monika Zelek; Emilia Żurek; Barbara Piechnik; Zbigniew Rosiek; Aurelia Kryj; Małgorzata Maleczek; Małgorzata Homa; Monika Obrzut; Genowefa Liptak; Krystyna Gołąb; Łucja Rosiek; Kazimiera Stach; Walenty Jabłoński; Agnieszka i Wojciech Adamczyk; Mateusz Szpilka; Kinga Zemlik; Gall Anonim; Jolanta nowak; Marcelina Uryga; Kazimeirz Bukowiec; Marek Burkowicz; Grzegorz Wyciślak; Jolanta Nowak; Marian Bukowiec; Eeelina Smółka; Leszek Brytan; Małgorzata Gołąb; Zofia Krajewska; Piotr i Łucja Rosiek; Joanna Krajewska-Pachut; Krzysztof Kołodziej;


FIRMY I INSTYTUCJE
Kancelaria Radców Prawnych s.c. Barb; FHU Filipek Stanisław; Monilit sp. jawna;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 3 , miesiąc 222 , rok 943  |   Ostatnia aktualizacja: 31-03-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |