Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 


GNIADY FRANCISZEK (ur. 2017r.)


 

Cześć wszystkim jestem Franuś. Urodziłem się 30.07.2017r., trochę za wcześnie, bo w 26 tygodniu ciąży. Ważyłem zaledwie 590 g i miałem 32 cm długości. Wszystko szło do przodu, dopóki nie dostałem sepsy: dwa razy przez gronkowca, jeden raz przez bakterie ecoli, aż w końcu dostałem grzybiczne zapalenie opon mózgowych.

Lekarze nie dawali mi żadnych szans na przeżycie, jednak ja i moi rodzice walczyliśmy. Udało się i wyszedłem z tego cało. Porzuciłem respirator i inkubator, ale znów musiałem przejść zabieg na retinopatię wcześniaczą oraz operacje na przepuklinę, która uwięzła. W lutym 2018 r., znów moje życie zawisło na włosku. Po przebytej infekcji wirusowej dostałem ciężkiego nadciśnienia płucnego i wróciłem na respirator. Lekarze byli pewni, że umrę. Przygotowali moich rodziców na najgorsze. Po 2 tygodniach ciężkiej walki, zdarzył się cud. Wygrałem, zszedłem z respiratora, a lekarze nie mogli w to uwierzyć. Po 8 miesiącach pobytu na OIOMIE w Szpitalu Profamilia Rzeszów, wróciłem na tlenie do domu, byłem pod opieką hospicjum domowego.

Teraz moi rodzice walczą o moje lepsze jutro. Wygraliśmy walkę o życie, a teraz walczymy, żeby było jak najlepsze. Jeździmy po całej Polsce w poszukiwaniu specjalistów, którzy mogliby mi pomóc. Zmagamy się z wieloma chorobami, tj. małogłowie, retinopatia, dziecięce porażenie mózgowe, wzmożone napięcie mięśniowe, padaczka, refluks i ciężkie nadciśnienie płucne.

Jestem pogodny, zacząłem się uśmiechać i uwielbiam być w centrum uwagi. Codziennie bardzo ciężko rehabilitujemy się z mamą, pod okiem Pani Magdy. Zrobiłem bardzo duże postępy. Jesteśmy pełni nadziei, że za jakiś czas dzięki Waszej pomocy postawię pierwsze kroki. Cały czas rodzice finansowo radzili sobie sami, niestety obecnie wydatki przerastają nasze dochody. Głównie wyjazdy pochłaniają bardzo dużo środków. Dlatego prosimy o pomoc, której tak bardzo potrzebujemy.

 FRANEK 

Jestem małym chłopcem, który dźwiga wielki ciężar. Ten ciężar to mnóstwo chorób: małogłowie, retinopatia, dziecięce porażenie mózgowe, wzmożone napięcie mięśniowe, padaczka, refluks i ciężkie nadciśnienie płucne. Nie wiem skąd się wzięły, wiem tylko, że parę razy omal nie odebrały mi życia, a ja bardzo chcę żyć. Wygrałem już z sepsą i z zapaleniem opon mózgowych. Żyję dzięki inkubatorom, respiratorom, rodzicom, którzy bardzo mnie kochają i lekarzom, którzy nie przestali wierzyć, że uda się mnie uratować. Wierzę, że walkę o życie mam za sobą, a teraz walczymy, żeby to życie było jak najlepsze.Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem 
"Franciszek Gniady"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz 
"Franciszek Gniady"

 


KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecieńRozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoBieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 25.10.2019r.

00,00 Darowizny
- 0,00 złWydatkowano na leczenie
- 0,00 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
00,00 złPozostało na leczenie

 

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 229 , rok 638  |   Ostatnia aktualizacja: 20-01-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |