Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

EMILKA KLIMCZAK

Cud dobrych serc, które pospieszyły na ratunek chorym dzieciom zaczął się spełniać w 2007 roku. Iskierką, która dała początek serii ludzkiej dobroci, okazało się serduszko małej Emilki. Jej rodzice - Iwona i Artur przyszli do stowarzyszenia Sursum Corda z prośbą o pomoc w zebraniu pieniędzy na operację serca swojej kilkumiesięcznej wówczas córeczki. Czasu było bardzo mało, życie małej było bardzo kruche, bo serduszko urodziło się z błędem. Można było je naprawić tylko chirurgicznym skalpelem.
Nie było czasu na rozmyślanie. Sursum Corda nie zajmowało się wówczas organizowaniem zbiórek funduszy na ratowanie życia, ale przecież trzeba było spieszyć z pomocą... Rozesłaliśmy więc w świat prośbę skierowaną do dobrych ludzi: ratujcie Emilkę. Ku naszej ogromnej radości uratowali.
Udało się nam dzięki Wam zebrać kosmiczną kwotę potrzebną na operację, a profesorowi Edwardowi Malcowi udało się po raz kolejny naprawić błąd jaki popełniła natura. Po Emilce pojawiły się kolejne chore dzieci i jeszcze więcej dobrych ludzi. Tak powstał program Na Ratunek.


Dziś historia zatacza koło: Emilka znów potrzebuje pomocy. Znów trzeba się bardzo spieszyć.
- Od wielu dni nie śpię. Czuwam i sprawdzam, czy Emi oddycha, czy jej serce bije - głos pana Artura łamie się.
Jego śliczna córeczka ma sześć lat i ma za sobą trzy operacje serca. Wszystkie udane. Ta trzecia miała być ostatnią, ale serduszko Emi spłatało figla. Okazało się, że arteria, która odprowadza z serca krew nie rośnie razem z dziewczynką. Zbyt małą, zbyt ciasną żylną drogą krew nie może płynąć w takim tempie, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na tlen.
- Od pewnego czasu zauważyliśmy, że Emilka szybko się męczy. Bardzo lubiła śpiewać i tańczyć. Dziś może oglądać taniec tylko w telewizji. Nie da rady samodzielnie nawet wyjść po schodach. Trzeba ją wynieść. Tak bardzo słabe jest serce z niewykształconym prawidłowo odpływem krwi - tłumaczy tato Emilki.
Echo serca i badanie kardiochirurgiczne dało podstawę do zalecenia pilnej operacji. Wszyscy mają nadzieję, że będzie to już ostatnia operacja po której dziewczynka będzie mogła zdrowo rosnąć. Profesor Malec wyznaczył już termin. To lipiec.

Aby Emilka mogła trafić pod troskliwą opiekę kardiochirurga, który doskonale zna jej serduszko i wie najlepiej jak ratować jej życie, potrzeba 36,5 tysiąca euro. Tyle kosztuje pobyt i leczenie w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej uniwersyteckiego szpitala w Muenster. Tam operuje profesor Malec.
Mamy dwa miesiące czasu, aby zebrać 36,5 tysiąca euro. To cena spokojnego snu Iwony i Artura Klimczaków, nadziei na to, że Emilka znów zatańczy i wsiądzie na rower, to cena dziecięcego życia. Wierzymy, że jeszcze raz skrzykniecie się w drużynę dobrych serc. Niech serce Emilki mocno bije sto lat!

 

Aktualności:

Mamy całość potrzebnej na operację kwoty! Jesteście cudowni, a my jesteśmy szczęśliwi, że jest z nami taka rewelacyjna drużyna darczyńców! Dziękujemy i życzymy, aby dobro, którym dzielicie się z innymi wróciło do Was zwielokrotnione.

Wiemy już, że operacja odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Czekamy ufając, że zakończy się szczęśliwie!


22.09.2013

Oczy nam się śmieją, serca nam się radują, niechaj i Wam będzie radośnie! Dostaliśmy dziś z Niemiec taką oto foto - pocztówkę. Emilka z profesorem Edwardem Malcem, lekarzem, który już po raz drugi uratował jej życie. Mała Emi mówi o nim "czarodziej" Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili naszej ślicznocie to spotkanie z "czarodziejem" !


01.09.2013 UDAŁO SIĘ!

Najtrudniej przetrwać niepewność czy najdroższa pod słońcem istota kiedyś jeszcze znów zaśpiewa, przytuli się mocno, popatrzy na rodziców spod cudnych rzęs zalotnie, figlarnie, szczęśliwie... czy wróci z tajemniczego świata snu. Na Iwonę i Artura to najtrudniejsze przyszło w piątek, dzień po operacji małej Emi.
Rodzice dziewczynki byli pewni, że oddając jej kruche życie w ręce profesora Edwarda Malca dokonali dobrego wyboru. Nie pomylili się. To chirurg, który prócz umiejętności perfekcyjnego naprawiania chorych dziecięcych serc ma jeszcze jeden talent: podtrzymywania przy życiu nadziei, że wszystko będzie dobrze. Nawet wtedy, gdy inni lekarze próbują tę nadzieję poddać eutanazji. Tak było z Emilką. Dlatego zawieźli ją do profesora do Niemiec.
Operacja zaplanowana na piątek odbyła się dzień wcześniej.
- Kilka minut po godzinie 10 pożegnaliśmy się pod blokiem operacyjnym z naszym Kwiatuszkiem. Nie informowaliśmy nikogo o tym, co się dzieje. Chcieliśmy oszczędzić najbliższym niepokoju i wierzyliśmy, że za kilka godzin będziemy mogli przekazać wieść, że wszystko się udało. Po niespełna 9 godzinach Emilka wyjechała na oddział intensywnej terapii. 20 minut później poinformowano nas, że wszystko poszło zgodnie z planem, że załoga na czele z profesorem i panią doktor Katarzyną Januszewską naprawiła więcej niż było w planach – opowiadają rodzice Emilki.
Badanie echokardiografem potwierdziło dobre prognozy. Dwie godziny przed północą Emilka zaczęła otwierać oczka, ale dostała dawkę leków "usypiających". W ten sposób lekarze chcieli zaoszczędzić jej bólu najsilniejszego w pierwszych godzinach po operacji.
Noc minęła bardzo spokojnie, nawet mamie udało się zmrużyć oczy. Niestety kolejne godziny mijały, a mała nie budziła się. Liczne próby nawiązania kontaktu nie przynosiły większych efektów. Koło południa Emilka przebudziła się na chwilkę, ku ogromnej radości mamy podjęła próbę samodzielnego oddychania i znów zapadła w głęboki sen.
- Przestała reagować na bodźce. Lekarze byli bardzo zaniepokojeni. Wykluczali po kolei wszystkie przypuszczenia. Na szczęście te najgorsze również – wspomina Iwona Klimczak.
Dramatyczne czekanie trwało do godziny trzeciej nad ranem. Emi zaczęła powolutku wracać.
Z trudem wyszeptała, że czuje ból.
- I jeszcze, że mnie kocha. Potrafiła ścisnąć mój palec. Po policzku popłynęły łezki i znów zasnęła – dodaje wzruszona mama małej wojowniczki.
Przed chwilą poprosiła o wodę. Udało się jej przełknąć całe 10 mililitrów. Nasza dzielna Emi :)) Teraz już będzie wszystko dobrze. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali Emilką modlitwą. Myślę, że dzięki temu przetrwała ten najgorszy czas. Tak długa i poważna ingerencja w jej organizm bardzo ją wycieńczyła. Obiecaliśmy sobie, że będziemy silni i nigdy się nie poddamy. Pozdrawiamy ciepło. Iwona i Artur” – tak napisali Emilkowi rodzice w mailu do Sursum Corda. To także list adresowany do Was wszystkich.
Drodzy! To małe serduszko bije dzięki Wam!
 

 

Kwalifikacja Emilki do operacji: >>


Podstawa prawna prowadzenia zbiórki:
Decyzja MAiC nr 165/2013 DAP-ZZP-632-1-173/13/AT z dn. 09.05.2013r.Aktualna sytuacja na koncie
Staramy się na bieżąco informować o sumie zarejestrowanych wpłat...

 • 13.12.2013r. - 139.584,59 zł - to suma wszystkich darowizn przekazanych na operację Emilki, już po ściągnięciu wpłat dokonanych w serwisie siepomaga.pl. Nadstan w całości zostanie przekazany na operację naszych kolejnych podopiecznych tj. Bartusia Świderskiego i Szymona Jawora. Bardzo wszystkim dziękujemy i przepraszamy za opóźnienie w aktualizacji.
 • 27.06.2013r. - 107.851,27 zł - Hura! Razem z Darczyńcami Siepomaga mamy ponad setke!
 • 26.06.2013r. - 92.048,27 zł - stan rachunku na koniec dzisiejszego dnia. Dobijamy do setki! Dziękujemy!
 • 11.06.2013r. - 80.828,98 zł - mamy ponad połowę potrzebnej kwoty. Zbieramy dalej!!!
 • 05.06.2013r. - 66.647,34 zł - akcja nabiera tempa, oby tak dalej!
 • 27.05.2013r. - 58.481,34 zł - stan rachunku na koniec dzisiejszego dnia. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i zbieramy dalej!
 • 16.05.2013r. - 41.029,83 zł - dziękujemy kolejnym Darczyńcom, dzięki Wam Emilka ma szansę na operację!
 • 09.05.2013r. - 24.770,77 zł - stan rachunku na koniec dzisiejszego dnia. Mamy 106 Darczyńców o wielkim sercu! Zbieramy dalej!!
 • 07.05.2013r. - 15.642,80 zł - to efekt pierwszych dni akcji, oby tak dalej!!! Dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

Chronologiczny wykaz dotychczasowych Darczyńców - wykaz obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE - stan na dzień 13.12.2013r.

Krzysztof Dzięciołowski; Magdalena Góra; Małgorzata Lorek; Mateusz Kucharski; Marek Rafałowicz; MAłgorzata Barszcz; Edyta Szkarłat; Jolanta Gołyźniak; Roman Spok; Andrzej Tadeusz Tokarz; Ewa Giza; Jakub Henryk Dziewięcki; Andrzej Albert Poręba; Ewa Łabuda; Mateusz Jan Zagórowski; Iwona Satała; Joanna Kulig; Arkadiusz Schneider; Daniel Niemiec; Anna i Władysław Samek; Marcin Niemiec; Krzysztof Dariusz Nowak; Krzysztof Wydra; Marta Sylwia Mirek; MAgdalena Krzebiot; Grzegorz Piotr Pogwizd; Patrycja Kilnga Szczygieł; Paweł Tokarczyk; Jarosław Stefko; Gerard Marcin Wolf; Agnieszka Serafin; MArcin Krupiński; Joanna i Sebastian Budaj; Renata Mako; Kinga Żywczak; Helena Potoczek; Jacek Nienałtowski; Joanna Maria Zając; Anna Jaworek; Jacek Kądziołka; Małgorzata Gadzina; Alicja Anna Pikuła; Marcin Homa; Maciej Zachradnik; Elżbieta Winiarska; Karolina Klimek; Paweł Kmiecik; Wojciech Lis; Przemysław Gawłowski; Łukasz Dudek; Małgorzata Pasikowska; Helena Rola; Bogdan Fryczewski; Jan Gonciarz; Sabina Banicka-Abed; Anna Maria Matyga; Maria Jurczak; Maria Magdalena Tęcza; Jacek Wastag; Zdzisław Garlej; Paweł Gwóźdź; Adrian Wiśniewski; Elżbieta Małgorzata Szczepanik; Beata Nowak; Rafał Niedrygas; Tomasz Kwietniewski; Jacek Grabarczuk; Tomasz Łuczkiewicz; Piotr Delura; Arkadiusz Wójcik; Katarzyna Kowalczyk; Halina Jabłońska; Ewelina Barbara Drozd; Mikołaj Tadeusz Gargas; Pażucha Anna; Ewelina Górska; Sylwia i Bartłomiej Olchawa; Wiesław i Beata Krzak; Sławomir i Renata Bogacz; Henryk Szczygieł; Karolina Cieśla; Anna Mentel; Joanna Natalia Bulanda; Katarzyna Agnieszka Kropiwnicka; A. Kostrzewa; Elżbieta Patyk; Agnieszka Rutkowska; Joanna Iwańska; Joanna Matras; Monika Ligas; Dorota Kwietniewska ; Marcin Lipiński; Monika Banicka-Prugar; Bartosz Ciapała ; Małgorzata Urbańczyk; Lidia Adamczyk Katarzyna Anna Lipska; Katarzyna Magdalena Niewińska; Anna Barszcz; Agnieszka Ręgiel; Marzena Smoleń ; Paweł Michalik; Karol Mateusz Wolak; Wojciech Piech; Paulina Pałka ; Mariusz Leśnik; Pracownicy restauracji Safir; Andrzej Górski; Andrzej Skóra; Magdalena Anna Ogiela; Dawid Łukasik; Paweł Sowa; Alicja Bocheńska; Anna i Artur Pałka; Wojciech Lupa; Damian Jan Kaczorowski; Marta   Polakiewicz; Monika Janus; Elżbieta Smul; Karolina Bębenek; Iwona Danuta Chlebek; Adrian Wąsik; Maria Anna Kruczek; Barbara Górska ; Tomasz Wojciech Kożuch; Magdalena Kot; Joanna Supryn; Anna Koperniak; Dorota i Przemysław Cieśla; Grzegorz Słowik; Adam Stanisław Michalik; Elżbieta Zofia Kupczak; Cecylia Filip; Anna Kucharska-Kulpa; Józef Michalik; Marcin Serafin; Piotr Matejski; Andrzej Aleksander Macura; Jan Krzysztof Machnik; Jadwiga Maria Migrała; Amelia i Ola Orzechowska; Łukasz Ziółecki; Olgusia Ciastoń; Kinga Tarasek; Marek Sekulski; Tadeusz Batory; Magdalena i Janusz Dyrek; Urszula Czoch; Zofia Prusak; Wojciech Dybaś; Urszula Mos; Lech Traciłowski; Agnieszka Jurek; Małgorzata Barczykowska; Małgorzata Ziółecka; Dorota Samek- Niedrygas; Bernadeta Argasińska; Jarosław Świderski; Beata Elżbieta Majkrzak; Jadwiga Nowacka; Karolina Maria Zarzeka; Paulus Beate Wolf Lilia; Daniel Toboła; Leszek Jastrzębski; Helena Błaszczyk; Danuta i Kamil Nowak; Adrian Wójcik; Marcin Kościsz; Katarzyna Maria Lassak; Elzbieta i Bohdan Niemiec; Justyna Rzaska; Uczniowie i Nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu; Danuta Wróbel; Krzysztof Jakub Czernecki; Agnieszka i Jakub Dyba ; Angelika Barbara Chronowska; Anna Kamińska; Aneta Standio-Skoczeń; Leszek Dobosz; Sabina Podobińska; Agata Kuraś ; Elżbieta Poremba; Justyna Kamińska; Władysława Ogorzałek; Jerzy Głuś; Renata Czerwińska; Małgorzata Szacka; Renata Połomska-Kwarciak; Monika Malik; Wiesława Wielgus; Maria Franczyk; Grzegorz Gumulak; Bożena Krystyna Wnękowicz; Patryk Tomasz Wicher; Iwona i Jacek Siekacz; Danuta Machnik; Monika Anna Miczek; Wojciech Grzegorz Kurek; Bożena Magdalena Poremba; Anna Grzembka; Artur Żyto; Angelika   Filus; Agnieszka i Dariusz Sekuła; Monika Dorota Obyrtacz-Kustra; Lucyna Kwaśna; Tomasz Rogowski; Bogumiła Kapturkiewicz; Irena Górka; Daria Paulina Ogrodowska Czapury; Małgorzata Górna; Monika Golonka; Łukasz Jasiński; Magdalena Kołbon; Katarzyna Brzeczek; Piotr Krzysztof Rękowski; Mariusz Szosler; Łukasz Czarnecki; Iwona Monika Rzepka Wróbel; Tadeusz Skolka; Mirosław Gądek;  Hubert Kurkowiak; Pracownice Przedszkola nr 1 w Nowym Sączu; Mirosława Pytel; Dariusz Szczepanik; Michał Paweł Kamiński; Marcin i Kinga Kopeć; Piotr Wrotek; Danuta Gawlak; Konrad Jurgiewicz; Paweł Andrzej Lelito; Jerzy Piątkiewicz; Stanisław Kaim;  Janusz Waldemar Miś; Halina Ciastoń; Małgorzata Hnatyszak; Dariusz i Dorota Smolarscy; Jan Dobrowolski; Piotr Błąkała; Tomasz Kądziołka; Anna Maria Giełażyn; Eugeniusz Zarzeka;  Renata Gardner; Hanna Teresa Puchalska; Marek Bodziony; Andrzej Stanisław Głąb; Anna Ullman; Aneta Grażyna Śliwińska; Anna Pankiewicz; Krzysztof Łukasz Potoniec;  Pracownicy wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM Nowy Sącz; Czoch-Tokarczyk Angnieszka Tokarczyk Piotr; Piotr Mikołajczyk; Tomasz Krzeszowiak Sylwester Płaneta; Maria Malec; Małgorzata Dąbrowska; Tomasz Dyda; Małgorzata Janik; Krzysztof Marek Borowy; Anna Wawszczak; Józefa Dobosz; Nieć Kalina i Gronostaj Anna; Paweł Franciszek Wojnarowski; Ryszard Zbigniew Zarzeka;Anna Żelasko; Ewa Wantuch; Bernadeta Florek; Sylwek Bednarski; Agnieszka Ayoung; Agnieszka Potrzebowska; Mariusz Mucha ; Anna Ewa  Wietrzyńska Mazik; Weronika Ziomek; Irena Pałka ; Anna Koma; Piotr Łapiński; Agata Knutelska; Tomasz Kulig; Mariusz Hołub; Sabina Rompalska; Agata Fidler; Elżbieta Kuna-Bołdak; Andrzej Plata; Dorota Makarewicz; Danuta Szabla; Małgorzata Kabat; Łucja Maria Malec-Kornajew; Łukasz Odważny; Tomasz Domański; Paweł Wrazidło; Monika Opałek; Daniel Potoczek; Ewa Tokarz; Paweł Wojciech Zieja; Zofia Stelmach; Piotr Paweł Bieniek; Aneta Elżbieta Ręczkowicz; Teresa Staszak-Węglarz; Iwona Margasińska; Rafał Stokłosa; Dawid Szczygieł; Grzegorz i Marzena Oleksy; Joanna i Mirosław  Cisowski; Mirosław Piwko; Joanna Beata Obrzut; Marta Gerocht ; Kinga Kmak; Irena Mordarska; Justyna Blukacz; Małgorzata Maria Kaczor ; Barbara Wolf; Wojciech Dąbrowski; Grzegorz Stawiarz; Wisław Langenfeld; Anna Mołdawa; Angelika Maria Kuźma; Bożena Irena Dudek Olszewska; Aleksandra Halina Brodowska; Adriana Masna; Barbara Kielar Swigut; Ewelina Agnieszka Sidor; Krzysztof Michulec; Wojciech Ogłodek; Ewa Migacz; Marek Łęczycki; Justyna Ciepielowska; Aneta Olbrychowska; Sabina Maria Olszewska; Agnieszka Opoka; Grzegorz Gwiżdż; Paweł Obrzud; Rafał Szulborski; Anna Maria Matyga; Dorota Rolka; Iwona Kuryło; Tomasz Wojciechowski; Irena i Tadeusz Strojny; Agnieszka Podborska; Norbert Michalski; Maria Zuzanna Mączak; Katarzyna Bodziony; Ewa Jawor; Marian Farun; Monika  Kuchno; Beata   Nowalska ; Antoni Kroh; Marcin Markiewicz; Aleksandra Miechur; Agnieszka Marta Citak; Jerzy Pietkiewicz; Norbert Michalski; Norbert Michalski; darczyńcy dokonujący wpłat za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl;

FIRMY I INSTYTUCJE - stan na dzień 13.12.2013r.
PTM Sp. z o.o.; KONSPOL Holding Sp. z o.o.; Sadeckie Wodociagi Sp. z o.o.; Polibranż Jan Stafin Zakład Instalacji Urzadzeń Sanitarnych Sieci i Robót Budowlanych; WIKAR K ŻYTKOWICZ W ŻYTKOWICZ SPÓŁKA JAWNA; MebloSoft Martynowski Marcin; Kancelaria Radców Prawnych S.C.; Fabryka Okien 'DAKO' Sp. z o.o.; Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o.; HYDROKAN Artur Niemiec; Józef s.c.; Paweł Gwóźdź FOREX-IN; Mieczysław Walczyk ZAKŁAD OPTYCZNO-OKULISTYCZNY; SOKOŁÓW SPÓŁKA AKCYJNA; SGL CARBON Polska SA; DUO-DOMINEX SPÓŁKA JAWNA; Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o.; CH Gołąbkowice sp. z o.o.- sp. komandytowa;  ZET Transport spółka z o.o.; Steakhouse Safir;  NEWAG SPÓŁKA AKCYJNA; Biblioteka przy Zespole Szkół Elekryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu; Maciej Konar INVEST-GRUP; TONIO LIMITED; DARIUS S.C.;  PABLO S.C.; "WIŚNIOWSKI" Sp. z o.o. S.K.A.

 


Kontakt w sprawie akcji oraz dodatkowe propozycje wsparcia czy organizacji imprez należy kierować:

Stowarzyszenie SURSUM CORDA - Organizacja Pożytku Publicznego
ul. Lwowska 11; 33-300 Nowy Sącz
tel. (18) 540 40 40 ; (18) 44 11 994 ; kom. 692 115 724
naratunek@sc.org.plWsparcie medialne:

 Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za wrażliwość i pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na wszystkie nasze konta podlegają odpisom podatkowym.

 • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
 • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu

Obowiązek sporządzania przez Darczyńcę deklaracji CIT-D pojawia się, gdy:
- wartość jednorazowej darowizny przekracza 15 000 zł,
- wartość wszystkich darowizn przekazanych jednej organizacji przekracza 35 000 zł.

Jeśli chcą Państwo przekazać darowiznę na działalność naszej organizacji, co poszerzy możliwości i zakres realizowanych przez nas programów pomocowych, proszę kliknąć
tutaj.
Nic nie tracąc mają Państwo także przywilej przekazać nam
swojego podatku. Możemy wtedy więcej i lepiej pomagać...Nie pobieramy ze zbieranych funduszy żadnych kosztów za obsługę. Zespół programu stanowią wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia - wszyscy obsługujący program, także nasza Pani Księgowa, robią to bezinteresownie. Dzięki temu każda złotówka przekazana przez Darczyńców jest przeznaczana na pomoc. Zapewniamy pełną obsługę organizacyjno-prawną przedsięwzięcia. Tworzymy możliwości do korzystania ze społecznego wsparcia, będąc organizatorami i pośrednikami dobroci innych.

W programie obowiązuje regulamin. Przez zakwalifikowaniem do programu sytuacja każdego dziecka jest przez nas skrupulatnie weryfikowana, także w instytucjach i podmiotach zewnętrznych. Dzięki temu pomoc trafia do naprawdę potrzebujących, zaś Darczyńcy mają pewność, że fundusze są efektywnie wykorzystywane i wszyscy znają rezultaty działań.
 
 
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 39 , rok 585  |   Ostatnia aktualizacja: 19-03-2018   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |