Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 


DOMINIK PŁASZEWSKI (ur. 2012r.)

Dominik, dzielny i waleczny chłopiec, który od trzech lat zmaga się z nowotworem krwi. Młodzieńczą białaczką mielomonocytową.

Uwielbia rysować bawić się grać w przeróżne gry planszowe i układać puzzle. Najlepszą jednak jest zabawa w postać z bajki BEN10.

- Kiedy trzy lata temu zapisywałam synka do przedszkola, nic nie wskazywało na tak poważną chorobę. Nie mógł się doczekać nowych kolegów. Wiedział z opowiadań starszego rodzeństwa jak fajnie jest w przedszkolu. Nie zdążył się na dobre zaaklimatyzować - opowiada mama małego Dominika.

Angina - tak potężna, że migdałki przyduszały Dominika - zaatakowała po niespełna 2 tygodniach uczęszczania do przedszkola. Po niej morfologia. Wynik przerażający - od razu skierowanie do szpitala w Prokocimiu. Dominik, który nigdy nie leżał w szpitalu, ten, któremu uśmiech z twarzy nigdy nie schodził, a zabawa to jedno, co istnieje dla niego jak powietrze - przygasł.

- Diagnoza powaliła nas na kolana - młodzińcza białaczka mielomonocytowa. Na tą chorobę nie ma żadnego innego leczenia, w grę wchodzi tylko przeszczep szpiku. Dziewięć miesięcy czekania, stan dziecka katastrofalny. Lekarze nie dawali żadnych szans, że przetrwa. Ale udało się, znalazł się dawca! - opowiada dalej mama.

Silny i waleczny Dominik wyszedł z oddziału przeszczepowego z podniesioną głową. Nie na długo. Za niespełna 10 miesięcy wznowa. I ponownie badania, tym razem jeden cykl chemii. I kolejny przeszczep. 5 stycznia 2018r. - Po raz kolejny raz dostał życie. Ale od tego dnia borykamy się z skutkami ubocznymi obydwóch przeszczepów. Największymi z nich jest graft jelitowy - przeszczepione leukocyty organizm nowego właściciela traktują jak wroga. W efekcie zaatakowane zostały jelita, a raczej cały układ pokarmowy: wątroba i skóra. Cały czas problem się utrzymuje. Jedyną szansą są fotoforezy. Inaczej naświetlania promieniami UV niszczycielskich leukocytów, co - upraszczając - ogłupia je i stają się dobre. Ale jest to długotrwały proces leczenia - kontynuuje mama Dominika.

Niestety, NFZ nie zrefunduje w całości fotorezy. Rocznie takich naświetlań refundowanych możemy mieć 16. Za resztę musimy zapłacić. Naświetlania odbywają się co dwa tygodnie. Przy tym bóle jelit są tak duże, że można porównać je do porodu. Dominik jest karmiony specjalną odżywka kaloryczną przez sondę. Sam nie zje niczego. Strach i ból nie pozwalają, aby zjadł choć swoją ulubioną potrawę.

Dominik marzy o powrocie do domu, marzy o zabawie z rodzeństwem, z młodszym o 3 lata braciszkiem. Ale tęsknią też starszy brat Bartosz oraz siostra Zuzia - za Dominikiem i mamą, której od trzech lat nie ma prawie w domu...

Prosimy wspólnie z mamą Dominika o pomoc w opłaceniu nierefundowanego cyklu zabiegów z fotorezy, na co potrzeba 110.000 zł. Pomożesz ?

 Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Dominik Płaszewski"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Dominik Płaszewski"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoAktualności:

Paweł
Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień: 29.08.2019r.

3.730,00 złDarowizny
- 3.299,00 złŚrodki wydatkowane na leki, rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjny
- 0,00 złNiezależne prowizje bankowe
431,00 złPozostało na dalsze leczenie


Galeria chwały 
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

stan na dzień 07.03.2019r.

OSOBY FIZYCZNE
Wiesława Płaszewska; Mirosław Kucala; Elżbieta Paziaczko;

FIRMY I INSTYTUCJE
KOMOBEX-PLUS PUH Jerzy Wielebski; COMPLEX PRO sp. z o.o. Sp. k.;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
  |   Ostatnia aktualizacja: 28-05-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |