Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

 

 

DAWID ZARĘBA (ur. 2002r.)

Dawid urodził się 9 lipca 2002 roku. Pierwszy miesiąc spędził w szpitalu im. Jana Pawła II na oddziale neuroinfekcji w Krakowie. Okazało się bowiem, że ma wrodzoną różyczkę, wzmożone napięcie mięśniowe i centralne porażenie nerwu twarzowego. Zdiagnozowano również wrodzoną głuchotę.

W wieku ośmiu miesięcy Dawid został zaaparatowany w Centrum Zdrowia Dziecka w Łodzi. Niestety aparaty słuchowe nie pomogły i skierowano go do Centrum Leczenia Słuchu i Mowy w Kajetanach. Tam uznano, że jedynym rozwiązaniem jest implant ślimakowy – i to jak najszybciej. Na zabieg refundowany przez NFZ musiałby czekać około 5 lat - skazany na 5 najważniejszych lat w rozwoju dziecka w absolutnej ciszy...

Dzięki wsparciu finansowemu rodziny i mnóstwa życzliwych ludzi o wielkich sercach, udało się zgromadzić kwotę 17 000 euro. W wieku 18 m-cy Dawidowi wszczepiono implant ślimakowy, co dało mu szansę na lepsze życie. To był jednak dopiero początek.

Dziś Dawid ma 8 lat (2 klasa), jest wesołym, pełnym planów na przyszłość, lubianym przez kolegów chłopcem. Niestety wraz z wiekiem ma coraz większe trudności z poprawnym mówieniem i rozumieniem coraz trudniejszych pojęć (myślenie abstrakcyjne), co przekłada się na problemy z nauką i utrudnia relacje z otoczeniem. Nie uczy się spontanicznie, każde słowo musi być dla niego wytłumaczone i wyuczone.

Uwielbia rysować, szczególnie portrety, i budować z klocków lego. Jego marzeniem jest grać na bębenku, perkusji, podróżować, poznawać świat. Chciałby mieć również własny laptop ze specjalnym oprogramowaniem dla głuchych.

Oprócz marzeń Dawid ma również potrzeby wynikające z jego kalectwa, które muszą być zaspokojone, by mógł rozwijać się i funkcjonować podobnie jak jego rówieśnicy. Wymagana jest zatem codzienna praca z różnymi specjalistami, podczas gdy NFZ refunduje jedynie 30 minut tygodniowo zajęć z logopedą (koszt jednej godziny ze specjalistą waha się między 50 a 100 zł). Sam logopeda to za mało, powinien mieć jeszcze zajęcia rewalidacyjne z surdopedagogiem, psychologiem, surdologopedą, rytmiczne z umuzykalnianiem oraz plastyczne. Łączny koszt tak prowadzonej rehabilitacji to około 1000 – 1200 zł miesięcznie, co przerasta finansowe możliwości naszej ośmioosobowej rodziny. Okresowo pojawiają się także koszty związane z intensywną rehabilitacją w postaci turnusów rehabilitacyjnych (koszt to min. 1000,- zł za wyjazd).
Dodatkowo miesięczne utrzymanie implantu (baterie) to wydatek około 150,- zł (nie refunduje tego NFZ).

Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe. Każda złotówka to dla nas bardzo wiele, to szansa na to, by Dawid żył i funkcjonował normalnie, na ile to możliwe, mimo swego kalectwa. Za okazaną pomoc z góry dziękujemy.

rodzice i Dawid z rodzeństwem


Słowo od Stowarzyszenia SURSUM CORDA

Znamy Dawida i jego rodziców. Dawid jest pełnym życia chłopcem. Wiemy jak bardzo dla niego i rodziców jest ważna możliwość kontaktu słownego. Obserwujemy jego postępy i zmaganie z uszkodzeniem słuchu. Możliwość słyszenia i mówienia, do czego co miesiąc potrzebna jest specjalna bateria oraz intensywna rehabilitacja, uznajemy jako jego prawo. Jeśli Ty też tak uważasz, to czy możemy liczyć na Twoją pomoc?


Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Dawid Zaręba"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 

w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 0000020382
w polu "Cel szczegółowy" wpisz "Dawid Zaręba"
 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2017
Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 15.03.2018r.

2.620,00 złDarowizny
324,20 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2010
367,56 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2011
295,20 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
1.441,30 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
230,20 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
92,10 zł Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
72,10 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
- 2.004,26 złWydatkowano na leczenie
- 3,00 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
3.440,40 złPozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

stan na dzień 15.03.2018r.

OSOBY FIZYCZNE
Janusz Basiaga; Nataliai Robert Rogowscy; Marek Sibiga; Rafał Kotas; Kinga Orzechowska-Krok; Stefania Gościej; Emilia Mordarska; Ewa Krawczyk; Stefania Gościej; Anna i Paweł Deja;


FIRMY I INSTYTUCJE

Pomóż i zobacz ile daje to radości...Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 13 , rok 416  |   Ostatnia aktualizacja: 14-06-2018   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |