Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

 


DAWID DUDA (ur. 1989r.)

Dawid od 2009r. uparcie i konsekwentnie walczy aby stanąć na nogi po dramatycznym wypadku. Złamał kręgosłup upadając z motocykla, którym najechał na betonowy słupek graniczny pozostawiony w trawie podczas pomiarów gruntu.

Przed wypadkiem uczył się w liceum wojskowym i rozpoczął studia na kierunku wychowanie obronne i wiedza o społeczeństwie. Przyszłość wiązał z pracą w służbach mundurowych. Niepełnosprawność wymusiła korektę planów, ale nie kompletną ich zmianę. Wyjściem z trudnej sytuacji stała się kontynuacja nauki indywidualnym tokiem.

W swoim największym „powypadkowym” wyzwaniu: wstać z wózka inwalidzkiego, Dawid Duda jest coraz bliżej sukcesu. Codziennie ćwiczy, aby utrzymać kondycję, nie dopuścić do zaniku mięśni. Z roku na rok jest sprawniejszy. Poprawę zawdzięcza determinacji i corocznym wyjazdom do Moskwy, gdzie korzysta z nowatorskiej terapii dla ludzi po uszkodzeniach rdzenia kręgowego.

- Śledzę postępy w leczeniu urazów kręgosłupa. Mam szanse powrotu do zdrowia. Tę możliwość daje terapia z użyciem komórek macierzystych. To jednak bardzo kosztowne leczenie. Mogę z niego korzystać tylko dzięki pomocy życzliwych, dobrych ludzi – mówi.

  Dawid 

Witaj! Jestem Dawid. Gdy byłem nastolatkiem, marzyłem o pracy w wojsku. Zdarzyło się jednak coś, co zmusiło mnie, aby z tego marzenia zrezygnować. Jadąc motocyklem przeżyłem wypadek. Diagnoza: złamanie kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia, oznaczała, że trzeba oswoić się z życiem na wózku inwalidzkim. Oswoić – tak. Pogodzić – nie! Od 2009 r. walczę o to, aby kiedyś znów stanąć na nogi. Dzięki pomocy życzliwych ludzi poddałem się nowoczesnej terapii z wykorzystaniem komórek macierzystych. Pomogła, ale do pełnego sukcesu jeszcze bardzo daleko. Przede mną długie lata rehabilitacji. Pomożesz?

Od Dawida...

Nazywam się Dawid Duda, urodziłem się w marcu 1989r., mieszkam w Łącku z rodzicami i młodszą siostrą Asią. Jak każdy w tym wieku miałem i mam w dalszym ciągu wiele marzeń i pomysłów na życie. Moją największą pasją były i są w dalszym ciągu motocykle. Jak większość, zaczynałem od małych motorowerów, które więcej naprawiałem niż na nich jeździłem. Jednak dzięki temu umiałem sam poradzić sobie z usterkami i pomagałem również kolegom, z którymi jeździłem. Rozebranie, naprawienie i złożenie silnika nie stanowi dla mnie problemu.

Po ukończeniu gimnazjum wybrałem liceum o profilu wojskowym, gdyż zawsze marzyłem o pracy w służbach mundurowych. Dlatego też rozpocząłem studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Kierunkiem moich studiów jest wychowanie obronne i wiedza o społeczeństwie.

Jednak 19.04.2009 roku kilka sekund odmieniło moje życie. Na znanej trasie, którą przemierzałem wiele razy, w gęstej trawie znalazł się betonowy słupek graniczny, którego nie zauważyłem i najechałem. Po pewnym czasie usłyszałem czyjś głos, ocknąłem się i od tego momentu nie czułem już nic od klatki piersiowej w dół. Mimo wielu prób nie byłem w stanie ruszyć nawet palcem. Uświadomiłem sobie ze uraz jest bardzo poważny i w tym samym momencie pomyślałem o tym, że wszystkie dotychczasowe pasje i marzenia legną w gruzach.
Codziennie zmagam się z trudnościami, walcząc nieraz z samym sobą. Nie jestem jednak sam, siły dodają mi rodzice i moja dziewczyna Ania. Moi koledzy również nie zawiedli, odwiedzają mnie często.

Od pewnego czasu śledzę postępy w leczeniu urazów kręgosłupa, dają one wielkie nadzieje dla chorych. Mam szanse powrotu do zdrowia. Tę możliwość daje moskiewska klinika która specjalizuje się w leczeniu urazów kręgosłupa. Jak każda operacja za granicą - jest ona bardzo kosztowna. Te ogromne koszty przekraczają możliwości finansowe mojej rodziny.

Ćwiczę aby być w dobrej kondycji. Nie mogę sobie pozwolić na zanikanie mięśni, bo mam nadzieję, że kiedyś znów będę mógł chodzić.

Zwracam się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc w sfinansowaniu tej operacji.
 

Słowo od Stowarzyszenia SURSUM CORDA
Postawiliśmy Dawidowi warunek - musisz wyczerpać wszelkie możliwości podjęcia leczenia w Polsce, zanim podejmiemy wspólnie gigantyczny wysiłek związany z finansowaniem leczenia zagranicznego. Dawid to zrobił. Odwiedził wielu lekarzy, ostatnio klinikę we Wrocławiu, gdzie prowadzony jest eksperymentalny program leczenia z zastosowaniem komórek macierzystych. Informacja lekarzy jest czytelna: najlepsze wyniki ma w tej chwili ośrodek w Moskwie. W Polsce system jeszcze mocno raczkuje.
Atutem Dawida jest to, że - o ile wogóle można tak powiedzieć - kręgosłup i rdzeń kręgowy są w dość dobrym stanie, nie minęło dużo czasu od urazu. Dlatego warto wesprzeć jego walkę o powrót do sprawności. Chcemy wspólnie z Wami pomóc mu to zrealizować. Wierzymy, że damy radę...


pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?http://www.sc.org.pl/userfiles/file/Na_Ratunek/plakaty_nr_2016/dawid_duda.jpg

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem
"Dawid Duda"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz
"Dawid Duda"
  

 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień 
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku 

Aktualności:

22.05.2013 - E'mail od Dawida


Przesyłam serdeczne pozdrowienia z kolejnego etapu mojego leczenia w Moskwie. Pomyślnie przeszedłem kolejne dwa wszczepy komórek. Czuje się dobrze, jestem coraz bardziej sprawniejszy, dzięki leczeniu mogę wykonywać czynności, które dawniej sprawiały mi wielki problem.
Serdecznie dziękuję wszystkim ludziom, którzy mnie wspierają i dają mi możliwość dalszego leczenia.

Pozdrawiam, Dawid

11.12.2012 - E'mail od Dawida


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzę wszystkiego najlepszego, przede wszystkim zdrowia bo to najważniejsze w życiu. Życzenia ślę prosto z Moskwy z kolejnego wyjazdu, który zawdzięczam Wam. Czuję się dobrze, za każdym pobytem moje wyniki badań są lepsze, jestem dobrej myśli. Dziękuję za kolejną szansę wszystkim darczyńcom ! Pozdrawiam Dawid :)

 

03.04.2012 - E'mail od Dawida


Kolejny raz dzięki Waszej pomocy wyjechałem na leczenie do Moskwy. Pomyślnie przeszedłem dwa kolejne wszczepy komórek. Czuję się dobrze, ćwiczę intensywnie i czekam na efekty. Następny etap leczenia powinien odbyć się za trzy miesiące. Mam nadzieję, że nic nie stanie mi na przeszkodzie aby znów wyjechać i nie przerywać ciągłości zabiegów. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za pomoc!

 

25.03.2012


Dzisiaj Dawid pojechał na kolejną partię zabiegów medycznych do Moskiewskiej kliniki. Trzymamy kciuki za efekty leczenia uszkodzonego w wypadku rdzenia kręgowego. Mamy nadzieję, że efekty będą odczuwalne, że wkrótce Dawid będzie mógł stanąć na nogach o własnych siłach. Dawid - my i wielu darczyńców, którzy wspierają Twoje leczenie - jesteśmy z Tobą. Powodzenia !

 

14.12.2011   E-mail od Dawida


Witam. Po powrocie z pierwszego etapu leczenia w Moskwie czuje się dobrze, pomyślnie przeszedłem wszystkie badania oraz pierwszy z wszczepów komórek macierzystych. Przez cały pobyt codziennie pracowałem z rehabilitantem intensywnie ćwicząc. Rosjanie twierdzą, że sam pomyślnie wykonany wszczep to połowa sukcesu. Teraz najważniejsza jest codzienna intensywna rehabilitacja, która ma przynieś efekty całego leczenia. Kolejny wyjazd czeka mnie w marcu. Przewidywane są wyjazdy co trzy miesiące aż do uzyskania efektów leczenia.
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym mogę się leczyć w klinice, która daje mi szansę na normalne życie. Jednocześnie bardzo proszę o dalszą pomoc. Bardzo ważna jest kontynuacja cyklu wszczepów komórek.
Dawid Duda
 
09.11.2011   E-mail od Dawida

Witam!
Nareszcie doszedł do skutku mój wyjazd do kliniki w Moskwie! Przyjechałem 6 listopada i będę tutaj przez 3 tygodnie. Jak na razie przechodzę wiele różnych badań i testów. Dzisiaj rozpoczynam również rehabilitację i przygotowuję się do pierwszego wszczepu komórek w miejsce uszkodzonego rdzenia. Wiążę z tym wiele nadziei na przyszłość. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że mogłem podjąć leczenie w Moskwie.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

Dawid Duda

     


29 sierpnia z Łącku odbył się po raz drugi koncert charytatywny dla Dawida, teraz pod hasłem „Pożegnaj wakacje z sercem”. Mimo zmiennej pogody dopisało wielu ludzi. Podziwiali Małych Maszkowian - kapelę z SP w Maszkowicach, która zagrała wiązankę regionalnych melodii, młodych gawędziarzy i wokalistów, kapelę Ciupaga - której koncert rozgrzał zmarzniętą nieco publiczność. Można było obejrzeć niezwykle ciekawy popis walk taekwondo w wykonaniu grupy ze Starej Wsi. Wystąpił również Mateusz Ziółko - zdobywca III miejsca w programie Mam Talent, prezentując największe przeboje takich zespołów jak Queen, U2, Dżem, czy też kanadyjskiego piosenkarza Bryana Adamsa. Całość zakończyła zabawa taneczna, na której grała kapela „Jare Żytko”.

Organizatorami byli: Wolontariat św. Ojca Pio i GOK w Łącku, bez którego pomocy to przedsięwzięcie nie mogłoby być zrealizowane.

Podczas koncertu nazbieraliśmy 6.340,- zł. Całość została przelana na konto Stowarzyszenia Sursum Corda.

W imieniu własnym i rodziców serdecznie dziękuję wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy mimo niesprzyjającej pogody zdecydowali się przyjść i zasilić moje konto, abym mógł poddać się operacji kręgosłupa.
Dawid Duda              
 Bieżące rozliczenie akcji- stan na dzień: 29.08.2019r.
 

125.425,00 złDarowizny
37.432,60 złWpływy z Kampanii 1% za lata podatkowe 2009-2010
20.126,92 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2011
14.941,11 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
15.702,64 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
3.715,95 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
1.788,16 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
644,60 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
689,32 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 201.311,54 złwydatkowano na leczenie (w tym 5-cio etapowe leczenie w Moskwie)
- 728,62 zlNiezależne prowizje bankowe, w tym transfery zagraniczne
18.426,14 złPozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
Cecylia Maria Faron; Dawid Borzęcki; Ludwik Klocek; Magdalena Golonka; Antonina Strężowska; Barbara Wójcik; Grzegorz Słowik; Teresa Pasiut; Aneta Beata Sowa-Pawlik; Małgorzata Mróz; Kinga i Józef Adamczykowie; Alina Baziak; Jolanta Łagos; Katarzyna Jarek; Zofia i A. Franczyk; Dariusz Adam Jawdyk; Teresa Pasiut; Marta Spahn; Jan Gromala; Jacek Kwit; Sławomir Trzajna; Zofia Szewczyk; Karol Wnęk; Stanisław Wnęk; Maria Klimczak; Marian Klimczak; Rodzice kl. 1B Szkoła Podstawowa w Łącku; Danuta Maria Kaim; Elżbieta Luberda; Teresa Pasiut; Irena Dutka; Małgorzata Maria Koza; Józef Cepielik; Maria Lenartowicz; Teresa Pasiut; Artur Duszka; Aniela Myjak; Tadeusz Krawczyk; Danuta Nowak; Marek Podraza; Krzysztof Potoczek; Teresa  Pasiut; Joanna Gorczowska;  Waligórscy; Janina Chmielowska; Janina Szkaradek; Mieczysław Głuc; Marcin Łatka; Teresa Pasiut; Maria Ciesielka; Jadwiga Szczygieł;  Gabinet Stom. Lek. Stom. A. Janik; Kamil Jan Mozdyniewicz; Anastazja Plechta; Teresa Gutowska; Barbara Szlaga; Katarzyna Olejniczak; Helena Sopata; Alicja Zasadnia; Ewa Wójtowicz; Jadwiga Gałysa; Janina Skrabska; Ewa Maurer; Mariusz Paweł Gorczykowski; Jan Jędraczka; Joanna Łagos; Uczniowie i Nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu; Małgorzata Mróz; Janina Klimek; Aniela Myjak; Grzegorz Krerowicz; Maria Lenartowicz;  Józefa Ptaszek; Janina Klimek; Aleksander Jaworski; Anastazja Plechta; darowizna od Rodziny zmarłego Piotra Kaflińskiego

FIRMY I INSTYTUCJE
Warsztaty Terapii Zajęciowej Czarny Potok; Koło PCK przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu; Łącki Bank Spółdzielczy; Przedszkole w Łącku; Alojzy Bulanda INST-BUD Zakład Instalacyjno-Budowlany; Zespół Szkół -Gimnazjum w Zagorzynie; Zabrzeż PPHU Katarzyna i Witold Pałka s.c. Zajazd KAŁUŻNA; PPHU Katarzyna i Witold Pałka s.c.; Szkoła Podstawowa Zabrzeż; Bielski Roman  FPUH KORAWER; Parafia Szczawa; GOK Koncert Charytatywny; Parafia Czarny Potok; Parafia Kicznia; Parafia Zabrzeż; Wolontariat O. Pio i GOK w Łącku; Parafia Łukowica; Parafia w Łącku; OPOLTRANS-1 Sp. z o.o.; Serwis Usługowy i Sprzedaż Samochodów;  Caritas Diecezji Tarnowskiej w Tarnowie;  Szkoła Podstawowa Zabrzeż; Zespół Szkolno Gimnazjalny w Łącku; Barbara Szczodrowska NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 77 , rok 551  |   Ostatnia aktualizacja: 31-03-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |