Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

DAREK MALEC (ur. 2002r.)

Darek ma głowę pełną marzeń, radość w oczach i to, co najcenniejsze: miłość rodziców oraz drużynę przyjaciół gotowych walczyć o jego życie. Trzeba walczyć z białaczką.

Wcześniej właściwie nie chorował. Najpoważniejszymi jego dolegliwościami były do niedawna niegroźne przeziębienia. Z wyzwaniem pokonania białaczki  przyszło się zmierzyć po rutynowym, kontrolnym badaniu krwi zrobionym na wszelki wypadek. Bystry Anioł Stróż musiał podpowiedzieć tę wizytę u lekarza. Dzięki temu można było poznać wroga. Gdyby choroba rozwijała się dłużej w ukryciu,  szanse na wygraną byłby mniejsze z każdym dniem.

Chłopiec urodził się w Limanowej. Teraz jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Nowym Sączu. Jest bardzo  życzliwym, uczuciowym dzieckiem. Lubi zwierzęta, jazdę na rowerze,  grę w piłkę i  strategiczne wyzwania związane z grami komputerowymi. Jest dobrym uczniem i największym skarbem swojego taty – Jana, który tak wspomina najtrudniejsze chwile w swoim życiu:

- Wzięliśmy go do lekarza rodzinnego na badanie prewencyjne. Jeszcze tego samego dnia dowiedziałem się, że Darek ma  bardzo wysoki poziom leukocytów, że to na pewno białaczka. Grom z jasnego nieba! Od razu pojechaliśmy do szpitala w Nowym Sączu gdzie ponowiono badania. Dodatkowo stwierdzono powiększoną wątrobę i śledzionę. Przewieziono nas karetką do kliniki uniwersyteckiej w Prokocimiu. Tam potwierdzono diagnozę:  to przewlekła białaczka szpikowa. Leczenie  potrwa latami – martwi się tato Darka.

Lekarze robią wszystko, co możliwe, aby poprawić parametry krwi -  obniżyć liczbę białych krwinek. Gdy się uda – chłopiec będzie mógł wrócić do domu i realizować dalszy plan kuracji: przyjmować leki, przygotowywać się do przeszczepu szpiku, który będzie konieczny.

- Na początku po wyjściu ze szpitala będziemy co dwa tygodnie jeździć na badania do Krakowa, a później, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, raz w miesiącu. Musimy dbać aby Darek nie złapał żadnej infekcji, dlatego nie będzie mógł chodzić do szkoły. Nie przerwie jednak nauki – będzie ją kontynuował w domu dopóki będzie trzeba - opowiada Jan.

- Marzę tylko o jednym, aby mój synek wyzdrowiał i mógł cieszyć się życiem – dodaje.

Koszty leczenia będą bardzo wysokie.  Rodzina i przyjaciele bez wsparcia nie poradzą sobie z tym wyzwaniem. Uruchomiliśmy subkonto na którym gromadzimy fundusze na ten cel.  Pomożesz?

 Darek 

Halo! Jestem Darek. Od dwóch lat staram się wygrać z ciężką chorobą - przewlekłą białaczką szpikową. To jest gra o życie, więc nie ma mowy o tym, aby się poddać. Na szczęście mam wielu przyjaciół, którzy nie pozwolili, abym walczył sam. Dzięki nim i ich pomocy każdy dzień zbliża mnie do celu. Wierzę, że będę kiedyś zupełnie zdrowy, a jeśli tak się stanie - będę mógł pomagać znaleźć siły do zwycięstwa innym ludziom, którzy zachorują. Może Ty też zechcesz być jednym z moich przyjaciół?pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?http://www.sc.org.pl/userfiles/file/Na_Ratunek/plakaty_nr_2016/darek_malec.jpg

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem
"Darek Malec"
 

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz
"Darek Malec"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień 
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2018

 

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoAktualności: Październik 2013.

Przyjaciele Jana w trudnych chwilach stali się w naturalny sposób przyjaciółmi jego synka. Organizują koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie w całości na leczenie chłopca.

Podwójnie dobra muzyka zabrzmi  19.X. o godz 18. w nowosądeckim OLD School – Bar. Zagrają: KdN [Kultura de Natura], Chałtcore, Awariatnato Nowy Sącz, Pneumatic Frost. Około godziny 20 odbędzie się podczas imprezy aukcja przedmiotów które można obejrzeć na profilu "Old School"  i na stronie internetowej "KdN" i "Sursum Corda". Przedsprzedaż i sprzedaż biletów prowadzona jest w kawiarni Dlaczego nie? w Kawiarni Prowincjonalnej i w klubie OLD School - Bar w cenie 15 zł.Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.

57.453,36 Darowizny
2.410,50 złWpływy z Kampani 1% w roku podatkowym 2013
1.209,38 złWpływy z Kampani 1% w roku podatkowym 2014
4.770,92 złWpływy z Kampani 1% w roku podatkowym 2015
4.524,21 złWpływy z Kampani 1% w roku podatkowym 2016
1.678,46 złWpływy z Kampani 1% w roku podatkowym 2017
- 50.400,26 złWydatkowano na leczenie
- 68,00 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
21.578,57 złPozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
Anna Chechelska; Joanna Jarzemska; Łukasz Piotr Szczęsny; Sebastian Kulig; Mateusz Krzysztof Kaźmierczak; Joanna Adrianna Otto; Dawid Zwirecki; Kinga Dudczyk; Tadeusz Sabadasz; Aldona Tołysz; Beata Marcinkowska; Mateusz Zdzisław Bodziony; Michał Wochnik; Janusz Basiaga; Iwona Ślęzak-Gładzik;  Jolanta Bugajska; Agnieszka Chechelska-Sterna; Anna Małgorzata Sromek, Uczestnicy Koncertu w Klubie Old School; Tomasz Wójcik; Marzena Cichońska-Woropaj; Joanna Wiktorczyk-Dumana; Mirosław Wańczyk; Iwona Ślęzak-Gładzik; Anna tokarz; Dariusz Gniewek; Bartłomiej Uroda; Małgorzata Marczyk, uczestnicy koncertu w dniu 10.07.2015r. - La Rocca w Nowym Sączu; Kowalczyk Lucyna; Dariusz Zwirecki; Aneta Hełmecka; Włodzimierz Zapart; Patrycja Śliwińska; Dorota Sławecka; uczestnicy koncertu charytatywnego w La Rocca; Maria Kotarba; Maria Stolarczyk; Ewa Wąsowicz; Marzena Cichońska-Woropaj; Alicja Wanatowicz-Sroka; Elżbieta Wanatowicz; Maria Jarmolińska; Ewa Majewska; Danuta Najduch; Barbara Bałuc; Magdalena Szkaradek; Elżbieta Kawula; Leszek Langer; Wioletta Kaim; Michał Opałek; Katarzyna Florek; Jakub Gagatek; Jan Janur; Robert Lis; Violetta Jędruch; Dominika Kargut; Ernest Bąk; Jerzy Briks; Aneta Król; Arkadiusz Mizgała; Adam Grynda; Katarzyna Tomasik; Krystyna Bobak; Jan Hołyst; Łukasz Zieleń; Agnieszka Karkowska; Grzegorz Kosiaty; Dorota Strzelec; Pracownicy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Nowego Sącza; Anna Krzysztofowicz; Aneta Tokarczyk; Anna Pięta, Violetta Jędruch; Adrian Marczyk; Rodzice zmarłego Marcinka Roli;

FIRMY I INSTYTUCJE
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.; Kancelaria Adwokacka Adwokat Andrzej Krzyk; Wątroba Sławomir Agencja Reklamowa; Wiśniowski sp. z o.o.; Firma Komputerowa Pawłowski Krzysztof; Natalia Słowik P.U.H. Słowik; Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Sączu;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 3 , miesiąc 74 , rok 472  |   Ostatnia aktualizacja: 22-10-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |