Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 NATALIA CZERNIEC
(ur. 2005r.)

 

W lutym 2018 r. zdiagnozowano u Natalki cukrzycę typu I. Cukier wynosił 1000 mg/dl, a nie powinien przekraczać 100 mg/dl. Urodziny Natalka spędziła w szpitalu, podpięta do pompy insulinowej. Choruje także na astmę oskrzelową, jest alergiczka, ma dużą wadę wzroku: 9,5 na obu oczach i chorobę tarczycy Hashimoto.

Natalka jest wesołą nastolatką, lubi gry komputerowe, jazdę na rolkach i wycieczki rowerowe, jednak  bardzo ciężko żyje się Jej z tą chorobą. Codziennie sześć razy musi mierzyć sobie cukier i robić zastrzyki z insuliną. W tygodniu jest to 84 wkłuć. To sprawia jej ból, a na rękach, w miejscu gdzie wkłuwa igłę, robią się jej zgrubienia. Musi obliczać ile insuliny ma podać. Może jeść posiłki tylko o określonych porach dnia, a nie tak jak kiedyś, czyli tak, jak każdy zdrowy człowiek - kiedy ma ochotę. Musi odważać jedzenie i przeliczać ile mają węglowodanów. To co zje musi być zaplanowane wcześniej. Tylko czasami może zjeść coś słodkiego. Potrzebuje ciągłej opieki rodziców, którzy kontrolują poziom cukru i przygotowują Jej posiłki.

 

Pomimo, że przestrzega wszystkich zasad, Jej cukry ciągle są za wysokie lub za niskie, co może doprowadzić do śpiączki lub nawet śmierci. Złe wyniki powodują, że się denerwuje i ma dosyć tej choroby. Ta nieuleczalna choroba spowodowała, że nie może żyć beztrosko jak Jej rówieśnicy.

"Aktualnie dzięki ludziom dobrej woli uzbieraliśmy na pompę insulinową. W styczniu 2019r. Natalka spędzi tydzień w szpitalu aby podpiąć pompę i przejść szkolenie z jej obsługi. Niestety NFZ tylko częściowo dofinansowuje koszt zakupu zestawów infuzyjnych potrzebnych do działania pompy. Miesięczny koszt utrzymania pompy wynosi około 500 zł" - mówią rodzice

Natalka ma tylko  13 lat, a tyle chorób ją dopadło. Musi dbać o swoje zdrowiej, aby cukrzyca nie wywoływała następnych chorób.

Natalka chce żyć jak inne dzieci ale wie, że nie jest to możliwe, dlatego ma nadzieję, że pompa ułatwi jej codzienne funkcjonowanie. Pomożesz wesprzeć jej walkę?

 Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Natalia Czerniec"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Natalia Czerniec"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2018

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoBieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 10.07.2019r.

0,00 złDarowizny
- 0,00 złWydatkowano na lecznie i rehabilitację
- 0,00 złNiezależne prowizje bankowe
0,00 złPozostało na leczenie

Pomóż i zobacz ile daje to radości...

 
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 15 , rok 291  |   Ostatnia aktualizacja: 09-12-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |