Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
  dla Bartusia


Akcja dla Bartusia w dn. 18.10.2008 została zamknięta

- zgromadzone fundusze pozwolą na wykonanie operacji


Z wielką radością informujemy, że kończymy zbiórkę funduszy na operację 14-miesięcznego Bartusia Świderskiego. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu wielu Osób i Instytucji Dobrej Woli, niespełna miesięczne, intensywne działania przyniosły efekt - po raz kolejny staliśmy się świadkami Waszej olbrzymiej wielkoduszności i wspaniałomyślności. Dzięki Darczyńcom, których wykaz znajdziecie na dole strony, mogliśmy zameldować mamie Bartka - UDAŁO SIĘ, ZDĄŻYLIŚMY, JESTEŚMY GOTOWI! Zostało to przyjęte z ogromną radością i wzruszeniem.

Od kilkunastu dni trwały intensywne działania zmierzające do przeprowadzenia operacji dla Bartusia. Złą atmosferę i problemy wywołało niespodziewanie zamieszanie, jakie generują głosy niektórych polskich kardiochirurgów dziecięcych i zaskakująca postawa Jurka Owsiaka dot. operacji zagranizacnych. Znając nieco sytuację w polskiej kardiochirurgii dziecięcej,  panujące kolejki w klinikach, rozmawiając z rodzicami dzieci i mając przykład 4-ktotnego odesłania Bartka z planowych terminów operacji z tytułu "braku miejsc" prezentujemy poniżej oficjalne informacje, z którymi zdecydowanie się zgadzamy:
- stanowisko Fundacji Cor Infantis, która wspiera dzieci wymagające operacji serca (PDF)
- List Fundacji Cor Infantis do Jurka Owsiaka (PDF)
- stanowisko Rodziców Wiktori Rembiasz
- stanowisko Rodziców Olka Danowskiego
O dalszych losach Bartka będziemy informować niebawem, mając nadzieję, że dostanie swoją szansę na życie...
Teraz prosimy o trzymanie kciuków i modlitwy...12.11.2008
Możemy już odpowiedzialnie i z wielką satysfakcją poinformować, iż Bartuś Świderski - kolejny podopieczny Programu "Na Ratunek" - ma się dobrze, wraca do sił. Operacja jest w pełni udana, serduszko Bartusia zostało "naprawione"! Dostał dar nowego życia - dzięki wspaniałym Darczyńcom i profesjonalizmowi zespołu prof. Malca pracującego w Monachium.
Szczęśliwie wrócił z Niemiec, jest już ze swoją mamą w rodzinnych Cyganowicach k. Starego Sącza i cieszy się obecnością rodzeństwa.
Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom i mediom, które zaangażowały się w pomoc dla Bartka. Bez Was sami nie dalibyśmy rady...
Bartek - rośnij na wspaniałego i wrażliwego mężczyznę !
Załoga Stowarzyszenia SURSUM CORDA
Bartek tuż po skomplikowanej operacji serca


Wykaz Dobroczyńców
w kolejności alfabetycznej

Osoby fizyczne

Anonimowi Darczyńcy (3 osoby), Paulina Bareja, Krzysztof Bieniasz, Tomasz Boczarski, Emilia Brylak, Edyta Bryniarska–Kozera, Michalina Cabańska, Bożena Dąbrowska, Paweł Dziedzic, Marian Fido, Romuald Flak, Agnieszka Gargas, Dariusz Gargas, Stanisław Gargas, Anna i Mateusz Gielas, Rozalia Godyn, Sławomir Gryszewski, Piotr Grzesiak, Tadeusz Jackowiec, Jarosław Janusz, Justyna Jasiurkowska, Mariusz Jawdyk, Agnieszka Jurek, Krzysztof Kasprzyk, Barbara Kielar-Świgut, Kunegunda Kmak, Anna i Konrad Kosierkiewicz, Anna Kowalik, Irena Kowalska, Stanisław Kruczek, Piotr Kurzeja, Marek Kuśmirek, Ewelina i Grzegorz Lędziński, Kazimiera Łabuz, Iwona Malejka, Alina Maślanka, Bogumiła Michalik, Elżbieta Migacz, M.E. Pajor, Małgorzata Mura, Tadeusz Nowicki, M. Orłowska, Teresa Palmowska, Małgorzata Patyk, Ewa Peciak, Bronisław Psykała, Robert Rapacz, Jolanta Rutkowska–Mężyk, Renata Setlik, Barbara Skwarczowska, Katarzyna Smoleń, Jarosław Szozda, Zdzisław Świderski, Iwona Tajstra, Dorota Waśko, Marek Wierzbicki, Jadwiga Włodek, Jacek Wójs, Marta Wójs, Albert Wójtowicz, Weronika Zajdel, Mateusz Zapiór, Ryszard Zieleń
oraz anonimowi Darczyńcy składający datki do puszek

Instytucje

Bank Spółdzielczy w Starym Sączu, Biskup Tarnowski - Wiktor Skworc, Bursa Księży Jezuitów w Nowym Sączu, Caritas Diecezji Tarnowskiej, Caritas Diecezji Tarnowskiej - Okręg Starosądecki, Chemax, Expol Sp. z o.o., Gminne Przedszkole w Starym Sączu,  I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, I Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu, Łącki Bank Spółdzielczy, Parafia Św. Wawrzyńca, Piwniczanka, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych GNIAZDO w Starym Sączu, Szkolne Koło CARITAS przy Szkole Podstawowej Nr 11, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach, Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Popowicach, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Starym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu, TSERASHENKAU MAKSIM, Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu, Zespół Szkół w Chełmcu, Zespół Szkół Nr 4 w Nowym Sączu, Zespół Szkół w Paszynie.

DZIĘKUJEMY !!!
Sprawozdanie finasowe ze zbiórki:
69 267,04 zł przychód
- 60 531,24 zł operacja w klinice w Monachium
(wyższy koszt niż zakładany, ze względu na skok kursu Euro)
- 1 159,00 zł transport lotniczy dziecka
- 319,75 zł niezależne prowizje bankowe związane z transferem zagranicznym
- 955,63 zł dopłata za operację w Monachium (przelew z dn. 28.11.2008)
7 257,05 zł POZOSTAŁO - z przeznaczeniem na kolejnych podopiecznych programu
Pozostałe środki - zgodnie z wolą mamy Bartusia - będą przekazane dla kolejnych naszych podopiecznych.


Koszty realizacji zbiórki, sfinansowane ze środków 1%
przekazanego Stowarzyszeniu SURSUM CORDA:
1 000,00 zł druk plakatów i ulotek (sponsor)
125,80 zł zakup puszek kwestarskich
2 318,00 zł wykonanie skarbonek kwestarskich w agencji reklamowej
0,00 zł obsługa akcji, księgowa, opracowanie materiałów promocyjnych i strony www - WOLONTARIAT
3 443,80 zł
SUMA

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej złożone do Marszałka Województwa Małopolskiego
Podziękowanie...
Z całego serca dziękuję wszystkim Darczyńcom, dzięki którym operacja mojego synka mogła dojść do skutku!!! Do końca życia będę wdzięczna tym wszystkim, którzy przez pomoc finansową, jak i przez modlitwę, przyczynili się do tego, że Bartuś jest teraz w domu, a jego serduszko bije prawie jak u zdrowych dzieci.
Dzięki Wam Bartuś może bawić się, śmiać i biegać, tańczyć i śpiewać - co ostatnio uwielbia robić! Do czasu operacji nawet nie mogliśmy o tym marzyć.
Dziękuję też wszystkim dzieciom i młodzieży, wszystkim wolontariuszom, którzy tak ochoczo i z pełnym zaangażowaniem przybyli nam z pomocą!!!
Nawet tysiące słów nie potrafią określić jak wielka jest moja wdzięczność!!!
Dziękuję w imieniu swoim i swojej rodziny.
Mama Bartka - Barbara Bodziony

    

       
   
     

     
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 7 , rok 158  |   Ostatnia aktualizacja: 18-04-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |