Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

dla Antosi

Aktualności12.10.2010 r.

Dzisiaj w biurze Stowarzyszenia odwiedziła nas Antosia ze swoją mamą. Usmiechnięta, radosna, pełna życia. Cieszyliśmy się wspólnie z udanej operacji. To jednak nie koniec. Antosia za kilka miesięcy musi pojechać do Kliniki w Monachium na cewnikowanie serca. Konieczne jest poszerzenie tętnicy płucnej. Wszyscy jesteśmy dobrej myśli, że niedługo Antosia będzie mogła już w pełni cieszyć się życiem.

Jednocześnie w imieniu rodziców Antosi jak i własnym dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie zbiórki. To dzięki Wam Antosia dostaje drugie życie!
 
              27.08.2010 Dom

Witam serdecznie, w tym tygodniu wróciliśmy szczęśliwie do domu.
Antosia czuje się wspaniale. Tryska z niej niespożyta energia. Wydaje się, że życie nabrało tempa,a widać to szczególnie podczas spacerów, gdy teraz to my nie możemy dorównać jej kroku ... O dobrym samopoczuciu Antosi świadczy też uśmiech, który nie schodzi z jej twarzy od momentu przyjazdu do domu.
Jednak po pierwszych badaniach kontrolnych lekarzy zaniepokoił szmer oskrzelowy w lewym płucu. Jesteśmy już po pierwszej konsultacji pulmonologicznej, ale z powodu powiększonej sylwetki serca, które zasłania lewe płuco niemożliwa jest ocena stanu tego płuca na podstawie zdjęcia rtg.
Potrzebne są szczegółowe badania. W związku z tym we wtorek umówieni jesteśmy ze specjalistami z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce.
Czeka nas tam kilkudniowy pobyt w celu zdiagnozowania i włączenia ewentualnego leczenia.
Dziękujemy, że cały czas pozostajecie z nami. Dziękujemy za okazane wsparcie i życzliwość.
 
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
/Jan Paweł II/

pozdrawiam
Alicja Głowacka
 

     15.08.2010 Monachium

10 sierpnia nastąpiła udana próba odłączenia Antosi od respiratora. Od tego momentu stan zdrowia poprawia się z minuty na minutę.
Antosia bardzo ładnie zniosła samo odłączenie od respiratora, jak również błyskawicznie przestawiła się na karmienie doustne, co po tylu dniach spędzonych pod respiratorem nie było łatwe. Kolejny raz przekonaliśmy się jak wielka jest
w niej wola życia i jak dla nas w takich momentach ważne jest wsparcie innych, bliskich nam osób. W dniu dzisiejszym Antosia jest już tylko i wyłącznie na lekach doustnych, co pozwala nam mieć nadzieję, że jesteśmy już coraz bliżej powrotu do domu. Zdajemy sobie sprawę, że nie moglibyśmy cieszyć się obecną chwilą, gdyby nie otwarte serca, ludzi, dzięki którym udało nam się sfinansować pobyt i leczenie Antosi
w monachijskiej klinice. Dlatego jeszcze z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i nie pozostali obojętni na nasz apel. Głęboki ukłon i wyrazy podziękowania należą się Panu Profesorowi Edwardowi Malcowi oraz Pani Doktor Katarzynie Januszewskiej za to, że od początku uwierzyli w powodzenie wyleczenia naszej córeczki i podjęli się niełatwego leczenia operacyjnego. Szczególne podziękowania składamy całemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Kliniki w Monachium, pod opieką których Antosia pozostawała od dnia przyjęcia.

Mamy nadzieję, że kolejne wiadomości dotyczące stanu zdrowia Antosi
przekażemy już w przyszłym tygodniu z domu.

Pozdrawiamy serdecznie
Alicja i Andrzej Głowaccy
05.08.2010 Monachium

Antosia została przyjęta do Kliniki w Monachium w dniu 29.07.2010.
Dnia 2.08.2010 odbyło się cewnikowanie, które było kluczowym badaniem przed operacją.
W dniu 3.08.2010 (wtorek) Antosia została odprowadzona przez nas na salę operacyjną o godzinie 7.15, a wróciła na Oddział Intensywnej Terapii o 18.00. Były to kolejne najdłuższe godziny w naszym życiu. Nasze samopoczucie pogarszało przekonanie, że jeżeli operacja trwa długo to jest to wynikiem komplikacji. Jak się jednak okazało - było to błędne myślenie.
Lekarze potrzebowali więcej czasu aby móc dostać się do serca, ponieważ zrosty po poprzednich zabiegach skutecznie to uniemożliwiały.
Ponadto operacja polegała na: przeszczepieniu aorty i tętnicy płucnej, "załataniu" ubytku międzykomorowego i usunięciu bandingu i shunt'u - założonych przy poprzednich operacjach w Polsce (tak w największym skrócie).
Antosia dostała wspomaganie w postaci sztucznego płuco-serca, które miało pomóc wzmocnić funkcję komór jej serduszka, które było bardzo obciążone.
Sztuczne płuco-serce odłączono po około półtorej dobie. Odłączenie odbywało się na sali operacyjne w pełnej narkozie i przebiegło bez komplikacji.
Kolejnym krokiem będzie próba odłączenia od respiratora, ale to wymaga czasu.
Musimy czekać, żeby serce, które psuło się przez ponad 2 lata i było obciążone dwoma (jak się okazało zbędnymi) zabiegami, mogło odzyskać siłę i zacząć bić na zupełnie nowych warunkach.
Pozdrawiam - Alicja Głowacka, mama Antosi
 
21.05.2010 biuro Stowarzyszenia SURSUM CORDA


Mamy dobrą wiadomość. Otrzymaliśmy dzisiaj e-mail od mamy Antosi z informacją o terminie zabiegu operacyjnego. Zostal on wyznaczony na 2 sierpnia 2010, natomiast rodzice z dzieckiem mają się pojawić w Klinice już
29 lipca.
Koszt całego zabiegu został ustalony na 20.060 euro + koszty pobytu i wyżywienia rodziców. Fundacja LC Heart zobowiązała się przekazać na zabieg Antosi 20.000 zł, natomiast resztę pokryjemy ze środków, które pozostały ze zbiórek na poprzednich podopiecznych.
Kwalifikacja na zabieg jest dostępna tutaj >>


20.03.2010 biuro Stowarzyszenia SURSUM CORDA

Dzisiaj rozmawialiśmy z mamą Antosi. Córeczka została wypisana ze szpitala w Krakowie i jest w domu z mamą i tatą. Ostatnie badania echa serca, które także przekazaliśmy do Niemczech, nie są najlepsze. Praca komór serca jest zbyt słaba, by dziecko poddać operacji. Konieczne jest dalsze wzmacnianie serca farmakologicznie. Kolejne badanie echokardiograficzne rodzice "załatwili" prywatnie w Krakowie, będzie się mogło odbyć końcem marca. Wtedy ponownie będzie oceniana kondycja serca Antosi i - być może - zapadnie ostateczna decyzja co do operacji. W tej chwili nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki za serduszko Antosi...
W związku z powyższym pozostajemy nadal tylko przy zbiórce 1% podatku, nie uruchamiamy zbiórki gotówkowej.
Operację wesprze zaprzyjaźniona z nami Fundacja LC Heart oraz deklaracje złożyły także fundacje niemieckie. Pozostałe, brakujące środki zostaną uzupełnione przez nasze stowarzyszenie, z posiadanych nadwyżek ze zbiórek na poprzednich podopiecznych.

Historia Antosi...
Mieszkamy w Białej Niżnej k/Grybowa. Antosia Głowacka jest naszym drugim dzieckiem. Pierwszy synek (Jasiu, 5 lat), urodził się przedwcześnie - dlatego lekarz prowadzący drugą ciąże starał się być bardzo wnikliwy. Mimo wielu badań, żadne z nich nie wykazało nic niepokojącego.

 

Antosia urodziła się w 36 tygodniu otrzymując 10 punktów w skali Apgar, a pępowinę przecinał sam tato, który jako pierwszy powitał córkę na świecie. Wielka radość rodziny, pierwsze spotkanie braciszka z siostrzyczką w szpitalu. I pewność, że za 3 dni wyjdziemy do domu.

Stan Antosi pogorszył się gwałtownie w noc poprzedzającą nasz wypis. Była bardzo niespokojna i słabiutka. Wezwana pielęgniarka „porwała” ją na ręce i wybiegła z sali. I tu zaczęła się walka o życie dziecka, a nasz koszmar. Po 4 godzinach, gdy już z rozpaczy odchodziłam od zmysłów, podeszła lekarka i oznajmiła, że dziecko ma albo ciężką infekcję, albo wadę serca, a dalsze diagnozy i leczenie nastąpi w Szpitalu w Krakowie – Prokocimiu, dokąd zostanie przewieziona.

Kolejny raz przeżywaliśmy ten sam dramat. Szybkie chrzciny dziecka z wody na szpitalnym łóżeczku i patrzenie jak odjeżdża sama w karetce, zamiast wracać z nami do domu.

Ponieważ sytuacja miała miejsce w niedzielę, kolejna doba to czekanie na konsultacje lekarskie i na poznanie diagnozy. W końcu doczekaliśmy się informacji, której nie mogliśmy pojąć. To tak, jakby ktoś mówił do nas w zupełnie obcym języku. Niezrozumiałe, że po urodzeniu dziecko zdiagnozowane jako zdrowe, po dwóch dniach okazuje się być na skraju życia i śmierci. U córeczki rozpoznano złożoną, wrodzoną wadę serca w postaci: niedorozwoju łuku aorty, dwuujściowej prawej komory z ubytkiem międzykomorowym – tak najprościej można to ująć. I jeszcze strach, czy w ogóle będzie możliwość zoperowania. Czy ktoś się tego podejmie? Później światełko nadziei: „będzie operacja, jeśli stan córeczki ulegnie poprawie”. Pozostawała modlitwa i czekanie. Później nauczyliśmy się, że „czekać” – to najczęściej powtarzane słowo przez lekarzy. Dnia 15.05 usłyszeliśmy, że już się kwalifikuje do zabiegu. Niestety, z braku miejsc nie została zoperowana. Dnia 17.05 stan pogorszył się. Antosia trafiła na Oddział Intensywnej Terapii. Była walka z gronkowcem. Lekarze pocieszali, że na szczęście wiedzą jak to leczyć i dobrze, że to nie sepsa. Zawsze mogło być gorzej.

Wreszcie doczekaliśmy się i 29.05.2008 odbyła się pierwsza operacja. Wstawiono jej sztuczny łuk aorty i założono opaskę uciskową na tętnicę płucną, by zmniejszyć przepływ krwi do płuc. Córeczka przeżyła, operacja bez komplikacji. Po 6 dniach odłączona od respiratora. Po 11 tygodniach od urodzenia wypisana do domu. Pierwsza noc we własnym łóżeczku, pierwsza kąpiel, pierwsze wizyty gości. I tylko ciągłe, baczne przyglądanie się czy dziecko nie sinieje, nie ma duszności. Powoli oswajaliśmy się z chorobą.

Kolejny pobyt w szpitalu w grudniu 2008 mający na celu ustalenie dalszego leczenia. Cewnikowanie i zakwalifikowanie do operacji. W opinii kardiologów: dziecko pilne!!! Setki telefonów do szpitala aby ustalić termin operacji. Ciągły brak miejsc. Chwile radosne, takie jak wspólne Święta spędzone razem, czy pierwszy roczek, przeplatane strachem, czy zdążymy, czy serce Antosi wytrzyma jeszcze kolejny dzień, tydzień, miesiąc bez interwencji kardiochirurgicznej.

Wreszcie przyjęta 5.05.2009., ale wypisana po dwóch dniach z powodu infekcji górnych dróg oddechowych. Znowu telefony i znowu obietnice ze strony lekarzy, że to już lada moment. I powtórka schematu - w ostatniej chwili wyjazd odwołany. Przyjęta 9.08.2009 i wypisana po 5 dniach z powodu infekcji dróg moczowych. Zapewnienia, że jak tylko stan się poprawi będzie operowana, bo jest dzieckiem pilnym.

Wreszcie 17.11.2009. przyjęta do operacji mającej być ostatnią i całkowicie korygującą wadę. Jednakże tak się nie stało. U Antosi zastosowano tylko zabieg tymczasowy, mający na celu zwiększenie przepływu krwi do płuc. Termin wykonania całkowitej korekty wady wyznaczono za okres 1 roku do 2 lat – „w zależności od rozwoju serca”.

Niestety serce nie wytrzymało. Dnia 9 lutego 2010 małe serduszko Antosi zatrzymało się. Tak jak nie można słowami wyrazić radości, jaką się odczuwa w momencie narodzin dziecka, tak samo nie da się opisać stanu, w jaki się popada w chwili zagrożenia jego życia. Reanimacja… Całe 22 miesiące jej życia przemknęło w momencie przed naszymi oczami… Udało się uruchomić serce,  trzeba było ponownie podłączyć ją do respiratora, z sercem zatrzymał się też oddech.

Antosia obecnie przebywa w szpitalu w Krakowie. Po 10 dniach spędzonych pod respiratorem powoli odzyskuje siły. Po raz kolejny pokazała, jak bardzo jest silna i jak bardzo chce żyć. I my zrobimy wszystko żeby żyła!

Wymaga operacji, a musi czekać w kolejce 1-2 lat. W tym miesiącu serce już raz stanęło. Za chwilę może nie wytrzymać znowu, bo jest bardzo przeciążone…
Antosia wymaga pilnej operacji i wysokiej klasy specjalisty, z dużym doświadczeniem w leczeniu tego typu wad. Po kontakcie z Kliniką Szpitala Uniwersytetu Ludwiga Maximilliana w Monachium okazało się, że proponują inny system leczenia, zaś korekty tego typu wad tam przeprowadza się podczas jednej operacji, zaraz na początku życia. Koniecznej operacji na otwartym sercu podjął się przeprowadzić prof. Edward Malec – słynny, polski kardiochirurg dziecięcy, pracujący obecnie właśnie tam. Córka ma szansę trafić do jednego z najlepszych specjalistów w świecie.

Koszt operacji w niemieckiej klinice wynosi 20.000 euro, co przy obecnym kursie ma wartość ponad 80.000 złotych. Nasza czteroosobowa rodzina, w której skład wchodzą: mama, tata, syn Jan (5 lat) i córka Antosia, utrzymuje się z pensji męża w wysokości 1.600 zł netto oraz zasiłku mamy (709 zł) z tytułu korzystania z urlopu wychowawczego (ze względu na stan zdrowia Antosi – wymaga ona stałej opieki, bardzo często przebywa w szpitalu). Nie jesteśmy w stanie samodzielnie uzbierać kwoty, która dałaby szansę na uratowanie naszej córeczki. Liczymy więc na Państwa pomoc.

Ze swej strony jesteśmy w stanie sfinansować koszty pobytu w szpitalu osoby towarzyszącej (mamy) – 630 euro oraz pozostałe koszty dodatkowego pobytu w hotelu przyszpitalnym.

Życie naszej córeczki zależy od Was. Prosimy - nie pozwólcie, żeby walka o życie, jaką teraz toczymy, została przegrana.

Rodzice - Alicja i Andrzej Głowaccy

 Wsparcie akcji:

              

 
Możesz pomóc...
 
Wystarczy wypełnić PIT jak poniżej:
 


 
Na podstawie powyższych informacji Urząd Skarbowy przeleje pieniądze na konto Stowarzyszenia SURSUM CORDA.

Na naszej stronie www.pity.org.pl udostępniamy darmowy program PITY firmy FORMAT,
dzięki któremu samodzielnie i bezbłędnie dokonasz rozliczenia rocznego deklaracji PIT.
Są tam też do pobrania pojedyncze druki PIT oraz broszury informacyjne.

Możesz również pomóc wpłacając wybraną przez Ciebie kwotę na konto:

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
Łącki Bank Spółdzielczy 26 8805 0009 0018 7596 2000 0080 z dopiskiem "Antosia".

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: POLUPLPR, zaś przed nr powyższego rachunku wpisać PL.

Wpłaty gotówkowe do Programu "Na Ratunek" realizowane w placówkach Łąckiego Banku Spółdzielczego są zwolnione z prowizji, by wszystkie złotówki zostały przeznaczone na pomoc.


Podstawa prawna prowadzenia zbiórki:
Decyzja MSWiA nr 31/2010 DZiK-VI-632-1-34/10/ISk z dnia 26.02.2010r.

Rozliczenie akcji, wg. stanu na dzień 16.01.2012r.:

  8.332,54 złDarowizny
  26.715,48 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2009
3.611,72 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2010
- 5.196,08 złWydatkowano ze środków Stowarzyszenia na operację i dalsze leczenie
- 101,10 złNiezależne prowizje bankowe za transfer międzynarodowy środków
33.362,56 złPozostało na cewnikowanie serca, które odbędzie się pod koniec 2010 r. bądź na początku 2011 r.


Operację Antosi sfinansowały następujące fundacje:

  • Bild hilft e.V "Ein Herz fur Kinder" z Hamburga: 12.000 euro
  • Juergen Meise Herz Kranke Kinder International: 3000 eoro
  • LC Heart: 4.850 euro

pozostałą część, tj. 840 euro wpłaciło Stowrzyszenie Sursum Corda.
 Chronologiczny wykaz dotychczasowych Darczyńców - wykaz obejmuje wpłaty zaksięgowaneOSOBY FIZYCZNE (do dn. 12.10.2010)
Bogusław Kotowicz; Jolanta Warzybok; Zbigniew Robert Wójtowicz; Beata Borowiecka; Anna Kozłowska; Ewa Dobrowolska; Dorota i Marcin Węgrzyn; Marcin Rafał Struczyk; Aneta Joanna Modlińska; Ewa Smolik; Teresa Syrek; Dział Pocztowy ORJ Tarnów; Wojciech Marian Sapalski; Barbara Migdalska-Piątek; Sławomir Adamczyk; Anna Nowosielska; Lidia i Rafał Skut; Aneta Joanna Macałka; Aneta Standio-Skoczeń; Radosław Poślednik; Agnieszka Kurzydło; Anna Monika Grygorcewicz; Barbara Brożek; Paweł Krupiński; Monika Kazana; Pracownicy UP Wojnicz; Ewa Trofimow; Tomasz Sapalski; Ewa Śliwa; Magdalena Tyksińska; Marzena Turek; Ewa Siemianowicz; Małgorzata Woźniak; Rafał Skut; Edyta Głaz; Katarzyna Kotaba; Aleksandra Rogalska; Anna Kostrzewa; Kinga Kazana; Gabriela Zwolenik; Dorota Cherek; Konrad Marek Michalski; Marzena Ossowska; Joanna Machowicz; Magdalena Barbucha; Anna Bień; Małgorzata Piszcz; Beata Wojtecka; Arkadiusz Schneider; Elżbieta Teodorowicz; Elżbieta Gwardzik; Aneta Krasek; Grażyna Siedlarz; Małgorzata Jarzębak; Marta Lew; Izabela Bełkot; Pracownicy Urzędu Pocztowego Zakopane 1; Robert Rapacz; Paweł Huczko; Ewa Ul; Iwona Horowska; Marek Sibiga; Marzena Turek; Anna Sapalska; Jacek Nienałtowski; Maciej Zapał; Izabela Mariola Olszowska;

Czekamy także na Ciebie...

FIRMY I INSTYTUCJE (do dn. 12.10.2010)

Urząd Pocztowy w Czchowie; Wykonywanie Konstrukcji i Pokryć Dachowych Urbanik Piotr; Dział Pocztowy ORJ Tarnów; UP Szaflary;
Urząd Pocztowy Tarnów 2; Urząd Pocztowy w Rybczewicach; Urząd Pocztowy w Trzcianie; Urząd Pocztowy w Podegrodziu; Urząd Pocztowy w Gorlicach;

czekamy także na Twoją Firmę lub Instytucję...


Darczyńcy 1% podatku za rok 2009:
Karol Szczygielski; Walenty i Krystyna Nowak; Monika Goździcka; Marzena i Karol Gościńscy; Andrzej i Bernadeta Siemińscy; Irena Gajdemska; Danuta Zając; Urszula Zając; Mirosława Karkut; Edward Krauza; Grażyna Kolacha; Barbara i Andrzej Kopka; Anita i Marek Rajnert; Agnieszka Laskosz; Janusz i Beata Macholl; Anna Kranc; Teresa Polak; Władysława i Tadeusz Harłacz; Piotr i Danuta Jaworscy; Adam Woliński; Leszek i Anna Synowiec; Walenty i Izabella Podgórscy; Paweł Podgórski; Joanna Sonik; Bogusław Rudyk; Monika Rzechowicz; Dorota Rutkowska; Barbara Jezioro; Iwona Stępień; Bożena i Przemysław Górnikiewicz; Eugeniusz Syrek; Maria Syrek; Kazimierz i Janina Keler; Maciej i Joanna Lisewscy; Wojciech Kasior; Cezary i Agnieszka Wilsz; Maciej i Iwona Drozdowscy; Andrzej i Izabela Delikta; Krzysztof i Joanna Bożątkiewicz; Franciszka Zając; Bożena i Krzysztof Dworzak; Joanna Hołderna; Izabela Kucharska; Grzegorz Jaworski; Ewa Jaworska; Agnieszka i Dariusz Malarczyk; Małgorzata Dąbrowska; Ewa i Bartłomiej Salscy;Małgorzata i Marcin Grass; Maria Sroka; Arkadiusz Głuszczuk; Wit i Lilianna Iwanek; Daniel i Karolina Żerda; Marta Oleksy; Beata Ekler; Grzegorz i Genowefa Podolscy; Anna i Mieczysław Chrobak; Iwona Lech; Mariusz i Marta Chomoncik; Bernadeta Buchinger; Robert Szczecina; Marcelina i Wiesław Smoleń; Agnieszka Oleś; Marcin Fiut; Zdzisław i Grażyna Mordarscy; Jan i Kazimiera Kamińscy; Franciszek i Krystyna Wańczyk;Adrian Poręba; Kazimierz Głód; Anna i Marek Kopeć; Krystyna i Marian Poręba; Damian Waśko; Jerzy i Zofia Sołtys; Krystyna i Marian Farun; Zofia Zając; Mariusz Trojan; Mariola Mozdyniewicz; Stanisław i Maria Baran; Leszek Tomczyk; Maria i Zbigniew Gwiżdż; Katarzyna Oleś; Stanisława i Zdzisław Smajdor; Jarosław i Iwona Kantor; Mariusz Wąsowski; Jacek Tokarczyk; Anna Sarecka; Roman Bąba; Mateusz Babiarski; Mariusz Głód; Łukasz Gadzina; Marian i Małgorzata Jachowicz; Krzysztof i Agnieszka Wojnarowscy; Adam i Gabriela Mordarscy; Grzegorz Wąsowski; Jadwiga i Zbigniew Ludewig; Monika Potoczek; Jacek i Krystyna Krok; Joanna Ogórek; Roman Wanatowicz; Bogusława Fyda; Stanisława Fyda; Dorota Kożuch; Dariusz i Monika Ćwikiel; Edyta Hasior; Stanisław i Stefania Obrzut; Małgorzata i Mieczysław Schabińscy; Agata Brzezińska; Augustyna i Stefan Sroka; Anna i Piotr Fyda; Sławomir i Danuta Poręba; Tadeusz i Agata Mordarscy; Marcin Kosin; Józef i Anna Ruchała; Sławomira Pietrzyk; Paweł i Alicja Marszałek; Krzysztof i Monika Bartkowscy; Marian i Elżbieta Maciaś; Irena i Kazimierz Mika; Jan i Zofia Dudek; Maria Grygiel; Stanisław i Marcjanna Czerneccy; Andrzej Kozioryński; Anna i Paweł Lizoń; Paweł i Teresa Bernaccy; Jarosław i Urszula Pasiut; Kazimierz i Danuta Lipień; Alicja i Grzegorz Kowalik; Krzysztof Wańczyk; Rafał Dekier; Magdalena Gadzina; Renata Babiarska; Józef i Krystyna Kiełbasa; Grażyna i Wiesław Wojtas; Kazimiera i Bernard Babiarscy; Stanisław i Elżbieta Wanatowicz; Paweł i Dominika Hanula; Kunegunda Hanula; Rafał i Lidia Skut; Dorota Obrzut; Karolina Żebrowska; Elżbieta Glegoła; Grzegorz Urbański; Krzysztof Żyta; Maciej Szott; Karol Broda; Helena Włodarczyk; Robert i Agnieszka Kazubek; Nina Szczęsna; Mariusz i Beata Gościewscy; Bartłomiej Szwast; Monika Szwast; Dorota i Marek Koralewscy; Małgorzata Myszka; Gracjan Tomaszek; Jarosław Różalski; Marek i Bożena Czyżewscy; Gabriela Czyżewska; Violetta Theus; Tomasz i Anna Jung; Andrzej i Anna Smuk; Maciej Theus; Katarzyna Ogrodowczyk; Danuta i Edward Ogrodowczyk; Arkadiusz i Anna Złotkowscy; Bogusława Bojarczuk; Ryszard i Genowefa Binkowscy; Grażyna Klarkowska; Piotr Myszka; Ryszard i Danuta Buk; Witold i Beata Chmielowscy; Andrzej i Krystyna Grochowscy; Magdalena Moś; Zbigniew Sonik; Piotr i Grażyna Wolny; Dariusz i Marzena Rurarz; Stefan i Grażyna Łapczyńscy; Żaneta i Piotr Konasiewicz-Ziajka; Alicja Konasiewicz; Ludmiła Żmijowska; Jan i Halina Lenkiewicz; Danuta i Andrzej Migdałek; Adam Lisiński; Robert i Grażyna Kolacha; Renata Fituła; Leszek i Barbara Pawlik; Piotr Bator; Jan i Władysława Janc; Ewa Błachnio; Adam i Anna Andrzejczak; Aleksandra i Andrzej Golatowscy; Marta Lewandowska; Ewelina i Kamil Gęborys-Jantas; Elżbieta Reszka; Zygmunt Jedlikowski; Marian Ścianek; Ewa Jurek; Rafał i Aneta Stojek; Dorota Blada; Zofia Brach; Zbigniew i Jadwiga Budzyńscy; Andrzej i Krystyna Janik; Alfred i Halina Jurkiewicz; Aneta i Krzysztof Grzelak; Magdalena Prorok; Anna Kędzior; Leszek i Maria Klocek; Bogdan i Renata Siewiera; Małgorzata Kowalczyk; Rafał i Kinga Rokiccy; Zygmunt Służewski; Witold i Monika Kwiatkowscy; Mirosław i Danuta Woźnica; Katarzyna i Edward Michalik; Agnieszka i Dominik Dąbrowscy; Mariusz i Marzena Młynarscy; Franciszek i Elżbieta Jarosz; Łukasz i Renata Łęgoccy; Anna Żydaczek; Zdzisława Zając; Tomasz Kiełbasa; Ryszard Kamiński; Szymon Michalik; Alina i Jan Jędrusik; Katarzyna Waśko; Robert i Alina Kruczek; Piotr i Kinga Fiut; Marcin i Katarzyna Połomscy; Alina i Stanisław Żelasko; Małgorzata i Leszek Olesiak; Władysław i Elżbieta Gawełda; Mariusz i Beata Bochenek; Zbigniew i Maria Baran; Jarosław i Dorota Jurkowlaniec; Mirosław Dekier; Agnieszka Dekier; Marcin Ligęza; Kamila Zięba; Franciszek i Genowefa Dekier; Grażyna Bodziony; Andrzej i Danuta Więcek; Julian Gruca; Michał Kulig; Urszula i Łukasz Sułkowscy; Andrzej i Elżbieta Rybarscy; Stefan Oleś; Stanisław Zając; Małgorzata Filip; Marian i Grażyna Jajeśnica; Bożena Sułkowska; Ryszard i Bożena Adamczyk; Mariola Szczygieł; Zofia i Antoni Szczygieł; Krzysztof i Danuta Gruca; Władysław i Władysława Kożuch; Stefan i Justyna Olszewscy; Andrzej Czernecki; Małgorzata i Tadeusz Marchewka; Andrzej Piszczek; Aleksandra i Marek Włodarz; Kinga Janczura; Bogusława i Józef Słaby; Anna Chramęga; Paweł Hasior; Wojciech Zaryczny; Monika Najduch; Michalina isowska; Urszula Oleksy; Henryka Szczupak; Cecylia i Jerzy Nowaccy; Stanisława Dobrzańska; Halina Gubała; Bożena Szyguła; Renata Broda; Roman i Małgorzata Budzisz; Bożena Szpyra; Maria i Leszek Polkowscy; Marcin Zajączkowski; Mariusz Oszczyk; Ewelina Zając; Szymon Kawa; Irena Cichoń; Ewa i Sławomir Walczyk; Waldemar Kawa; Grzegorz i Anna Nowak; Joanna Gruszka; Tomasz Sroka; Grzegorz Szczęsny; Grażyna Korniejczuk; Łukasz Głowacki; Anna Kosecka-Galas; Halina Fatyga; Agnieszka i Tomasz Spychalscy.

Darczyńcy 1% podatku za 2010r.:
Karolina  Komraus; Jerzy  Spindel; Rafał  Krzysztoforski; Łucja  Krzysztoforska; Danuta  Zając; Dariusz  Rzepka; Urszula  Zając; Alina Augustyn Czapiga; Marian Elżbieta Maciaś; Lucyna Paweł Pazgan; Piotr  Gucwa; Stefan Grażyna Chomoncik; Tadeusz Danuta Głowacki; Bożena Marcin Drzyzga; Ewelina  Gruca; Stanisław Maria Siewiera; Józef  Pietruch; Beata  Oleksy; Bogdan Renata Siewiera; Michalina  Lisowska; Agata Krzysztof Mituś; Bernadeta  Kozak; Ireneusz Grażyna Lisowski; Aneta  Kogut; Paweł Alicja Marszałek; Alicja Piotr Kuśmierz-Kaput; Danuta Bogusław Zaryczny; Katarzyna  Oleś; Dawid  Nawrot; Marcin Magdalena Wiktor; Stanisława Zdzisław Smajdor; Andrzej  Marszałek; Sławomir Danuta Poręba; Renata  Kogut; Roman  Bąba; Anna Marek Kopeć; Alina Jan Jędrusik; Stanisław Joanna Motłoch; Józef  Michalik; Antoni  Fyda; Anna  Sapalska; Kinga  Janczura; Danuta  Michalik-Sapalska; Małgorzata Andrzej Czerwińska; Agnieszka  Nosal...
Na tym nie kończy się lista Darczyńców. Nie ma tutaj  nazwisk tych osób, które nie wyraziły zgody na udostępnienie swoich danych osobowych, niemniej jednak wszystkim tym osobom również składamy serdeczne podziękowania!
Kontakt w sprawie pomocy i szczegółów akcji:

Stowarzyszenie SURSUM CORDA - Organizacja Pożytku Publicznego
ul. Lwowska 11; 33-300 Nowy Sącz
tel. (018) 540 40 40; (018) 44 11 994; kom. 0-692 115 724
e-mail: naratunek@sc.org.pl


 

Pomagając także korzystaszWszystkim Darczyńcom dziękujemy za wrażliwość i pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na wszystkie nasze konta podlegają odpisom podatkowym.

  • dla osób fizycznych - od 2005 r. niezmiennie jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - od 2004 r. niezmiennie jest to limit do 10% od dochodu

W przypadku wysokich darowizn pojawia się obowiązek złożenia deklaracji CIT-D.
Obowiązek sporządzania tej deklaracji pojawia się, gdy:
- wartość jednorazowej darowizny przekracza 15 000 zł,
- wartość wszystkich darowizn otrzymanych w danym roku od jednego darczyńcy przekracza 35 000 zł.

Jeśli chcą Państwo przekazać darowiznę na działalność naszej organizacji, co poszerzy możliwości i zakres realizowanych przez nas programów pomocowych, proszę kliknąć tutaj.
Nic nie tracąc mają Państwo także przywilej przekazać nam swojego podatku. Możemy wtedy więcej i lepiej pomagać...
   
Realizację programu "Na Ratunek" finansuje Stowarzyszenie SURSUM CORDA z własnych środków - nie pobieramy ze zbieranych funduszy żadnych kosztów realizacji zbiórek, organizowanych akcji, czy związanych z tym publikacji. Zespół programu stanowią wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia - wszyscy obsługujący program, także nasza Pani Księgowa, robią to bezinteresownie. Dzięki temu każda złotówka przekazana przez Darczyńców jest przeznaczana na pomoc. Zapewniamy pełną obsługę organizacyjno-administracyjną przedsięwzięcia. Tworzymy możliwości do korzystania ze społecznego wsparcia, będąc organizatorami i pośrednikami dobroci innych.
W programie obowiązuje regulamin. Przez zakwalifikowaniem do akcji
sytuacja każdego podopiecznego jest przez nas skrupulatnie weryfikowana, także w instytucjach i podmiotach zewnętrznych. Dzięki temu pomoc trafia do naprawdę potrzebujących, zaś Darczyńcy mają pewność, że fundusze są efektywnie wykorzystywane i wszyscy znają rezultaty działań.
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 34 , rok 324  |   Ostatnia aktualizacja: 14-02-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |