Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

ANIA SZAFRANIEC (ur. 1981r.)

Ania Szafraniec urodziła się w maju 1981r. Pochodzi z Nowego Sącza, ukończyła Technikum Ogrodnicze w Starym Sączu, następnie studia inżynierskie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Jest osobą pełną radości życia i optymistycznie nastawioną do świata. Już od dziecka jest gadułą, z zainteresowaniem i uśmiechem rozmawia o wszystkim i ze wszystkimi. Zarażona pasją wędkowania często wraz ze swoim chłopakiem wyjeżdżała na ryby. I właśnie taki wyjazd, który miał być realizacją jej pasji i miłości do przyrody, zakończył się tragicznym wypadkiem. Ania wraz ze swoim chłopakiem, Arturem, zaplanowali wymarzony urlop w Finlandii, gdzie są sławne łowiska ryb. Bardzo cieszyli się na ten wyjazd.

26 lipca 2010 r. Ania poszła się kąpać w jeziorze. Zaczęła się topić. Następstwo: niedotlenienie mózgu. Pomoc przybyła natychmiastowo, helikopterem została przewieziona do szpitala w miejscowości Oulu, gdzie przebywała 16 dni. Tu zaczął się jeszcze większy koszmar, urzędniczy - kto ma ją przetransportować do Polski. Ponieważ załatwianie tego przez NFZ trwało długo, Finowie sfinansowali jej powrót specjalistycznym samolotem do Polski - im do podjęcia działania wystarczyła Europejska Karta Zdrowia...

Od 11 sierpnia Ania przebywała na Oddziale Intensywnej Terapii, a następnie na Oddziale Wewnętrznym nowosądeckiego szpitala. Stan fizyczny zaczął się poprawiać i wtedy przyszedł kryzys, brzmiał jak wyrok: gronkowiec – stan zagrażający życiu. W efekcie monitorowanie funkcji życiowych, respirator i śpiączka farmakologiczna.

Po tygodniu dobre wieści, kryzys minął, Ania wyszła ze śpiączki farmakologicznej i zaczęła się mozolna rehabilitacja. Odżywianie sondą żołądkową i pierwsza radość: Ania je łyżeczką. Koniec października: Ania została wypisana ze szpitala. Lekarze twierdzą, że teraz tylko intensywna rehabilitacja jest jej jedyną drogą do sprawności.


Rodzice zaczęli więc „pukać” do różnych ośrodków. Wreszcie oddział rehabilitacyjny w Rzeszowie przyjął Anię na turnus 4-tygodniowy, który skończył się 17 grudnia 2010r. A to dopiero początek drogi do wyzdrowienia i do odzyskania sprawności.

Ania przebywa w domu ze swoją rodziną. Rodzice znaleźli odpowiedniego rehabilitanta, który pracuje z Anią codziennie przez godzinę. Kolejne konieczne godziny ćwiczeń realizują rodzice. Tygodniowy koszt samej rehabilitacji to 300,- zł, miesięczny 1500,- zł. Do tego dochodzą jeszcze koszty leków, materiałów higienicznych, badań, dojazdów do lekarzy...

Wspólnie możemy sprawić, żeby Ania dostała swoją szansę na odzysknie sprawności. Pomożesz i Ty ?

 

 Anna 

Rok 2010. wakacje w Finlandii. To miał być wymarzony urlop. Chwila beztroski, nieuwagi, feralny zbieg okoliczności i… omal nie utonęłam. Wyciągnięto mnie z wody, przywrócono akcję serca, uratowano życie, ale ze skutkami wypadku i niedotlenienia mózgu zmagam się do dzisiaj.  Wszystkiego muszę uczyć się od nowa: oddychania, połykania, mówienia. Wypadek odebrał mi sprawność, ale na szczęście nie straciłam wiary w siebie, którą umacniają rodzina i przyjaciele. Mozolna, kosztowna rehabilitacja przynosi efekty. Jest nadzieja, że kiedyś znów będę mogła cieszyć się pełnią życia i realizować swoje marzenia.


pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?http://www.sc.org.pl/userfiles/file/Na_Ratunek/plakaty_nr_2016/anna_szafraniec.jpg

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem
"Anna Szafraniec"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz
"Anna Szafraniec"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień 
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

 

Wypełnij Pity online 2018Aktualności:

19.12.2012


 

Nadchodzą cudowne święta
O szczerych życzeniach każdy pamięta
Korzystając z tej sposobności
Życzymy Wam mnóstwo miłości
Mnóstwo wzruszeń przy wspólnej kolędzie
I nadziei, że Nowy Rok jeszcze lepszy będzie

 

Dla Wszystkich - Rodzice Ani!

W dniach od 15.07. do 21.07. 2012 r. Ania przebywała na rehabilitacji prowadzonej przez prof. Talara. Wróciła ogromnie odmieniona, bardziej kontaktowa i weselsza. W  trakcie zabiegu prowadzonego przez Pana profesora Ania zaczeła wydawać głos. Proszę sobie wyobrazić moją radość, gdy po dwóch latach usłyszałam głos córki ! Z polecenia Pana Profesora usunęliśmy jej rurkę tracheostonomiczną i chcemy rozpocząć rehabilitację neurologopedyczną, ponieważ widzimy, że Ania chce mówić. W chwil obecnej Ania je łyżeczką pokarmy stałe i uczy się pić z kubeczka i gryźć, co wychodzi jej bardzo dobrze. Zaczyna też powoli ustępować spastyka, samodzielnie, bez podczymywania stoi w parapodium. Pan profesor stwierdził, że nie widzi przeszkód, by Ania robiła kolejne postępy i to najbardziej radosna nowina. Zalecenia są takie, że należy ją intensywnie rehabilitować i dużo do niej mówić. Chcieliśmy wszystkim bardzo serdecznie podziękować za serce i wielkie wsparcie, bez Państwa pomocy to wszystko nie byłoby mozliwe. Mamy nadzieję, że kiedyś Ania Państwu podziękuje samodzielnie.

Z serdecznymi życzeniami
wdzięczni rodzice

04.04.2012


Wszystkim Państwu, którzy okazali nam serce i pomoc bardzo serdecznie dziękujemy. To dzięki Wam Ania może być intensywnie rehablilitowana, co pomału daje rezultaty, bardzo zmieniła się fizycznie i psychicznie, reaguje na słowa, widać, że myśli i analizuje co się do niej mówi. Stała się pogodna, wręcz radosna i często się uśmiecha. Z twarzy zniknął przeraźliwy wyraz pustki, który miała po powrocie z Rzeszowa z rehabilitacji. Pomału próbuje decydować o sobie, nie jest prosto ją rehabilitować, bo coś się jej nie podoba, trzeba użyć perswazji by wykonała jakąś czynność. Dzięki Państwu są możliwe wyjazdy do Krempach do Pana Józefa - rehabilitanta. Po tych wizytach Ania zrobiła ogromne postępy, podczas ostatniej bytności Pan Józef powiedział "Przywieźliście mi wraka, a macie piekną dziewczynę". Za to Państwu i Panu Józefowi dziękujemy. Za zebrane pieniądze kupiliśmy parapodium do pionizacji, codziennie stoi przez pół godziny, co jest bardzo dużo, stoi całymi stopami, wyprostowana, a momentami sama bez podtrzymywania, co zdarza się rzaadko, po tak długim leżeniu. Na polecenie podniesie głowę, najpierw myśli, potem do góry idą oczy, a następnie głowa. Wygląda to tak jakby zastanawiała się czy warto nas słuchać. Następnym krokiem jest wznowiona praca hormonów. Po tylu miesiącach podjęcie pracy przysadki mózgowej jest bardzo znaczące i dowodzi, że mózg powoli wznawia pracę. Rozluźnia się, powoli ustępuje spastyka, co jest też dowodem, że coś dzieje się w mózgu.
Coraz lepszy stan Ani zawdzięczamy ogromnej pracy rehabilitantów i Państwu, za co ejsteśmy bardzo wdzięczni i gorąco wszystkim dziękujemy. Korzystając z okazji składamy Państwu oraz pracowniko, Stowarzyszenia SURSUM CORDA serdecznie życzenia świąteczne, dużo zdrowia i pogodnych dni.

Wdzięczni rodzice i rodzina Ani

16.03.2011

Witam. Na wstępie bardzo dziękuję wszystkim naszym przyjaciołom, znajomym i tym, którzy w tych ciężkich chwilach stali się naszymi przyjaciółmi, za datki serca. To dzięki Wam Ania dzięki rehabilitacji zaczyna reagować. Wykonuje proste polecenia, je łyżeczką już nie tylko jogurt czy soki, ale serki homogenizowane z kawałkami owoców czy gęstą zupę z mięsem. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Możemy tylko serdecznie podziękować i życzyć w życiu dużo szczęścia. Będziemy Państwa informować o dalszych postępach Ani.
Wdzięczni rodzice

27.02.2011 TVP Kraków

Dziękujemy Lidii Ostólskiej z TVP Kraków za zainteresowanie tematem Ani. Dzięki temu możecie zobaczyć jak wygląda sytuacja Ani i jak pracują z nią rehabilitanci.06.02.2011 Nowy Sącz

Chciałam się podzielić z Wami radosną nowiną: rehabilitacja zaczyna przynosić rezultaty! Ania samodzielnie unosi i trzyma głowę bez kołnierza ortopedycznego. To jest mały kroczek, ale w dobrą stronę.
Z podziękowaniem i serdecznymi pozdrowieniami,
Franciszka Szafraniec, mama Ani


Linki zewnętrzne:Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.

54.914,69 zł
Darowizny
49.500,62 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2010
8.903,78 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2011
7.080,53 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
9.254,46 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
5.048,54 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
5.205,06 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
5.625,24 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
5.408,97 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 147.677,09 zł
Środki wydatkowane na rehabilitację, leki, sprzęt medyczny i transport karetką
(dodatkowo Stowarzyszenie sfinansowało ze środków własnych rehabilitację na kwotę 2.030,00 zł)
- 74,70 zł
Niezależne prowizje bankowe
3.264,80 zł
Pozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane


OSOBY FIZYCZNE
Lidia  Koszkało; Krystyna  Stefańska; Daniel  Bagnicki; Jan  Świerczek; Marcin  Jaskólski; Marcin  Sułkowski; Łukasz  Boduszek; Bernard  Słaby; Teresa  Pasiut; Łukasz  Jarek; Leszek  Dobosz; Mateusz Gwóźdź; Karol  Wieczorek; Artur  Szczygieł; Stefania  Michalik; Marcin Adam  Sułkowski;  Bogumiła Monika  Michalik; Jerzy  Szeliga; Tadeusz  Jurek; Michał  Cebula; Halina  Chudy; Marian  Mozdyniewicz; Grzegorz Marcin  Gołofit; Rafał  Skrzypek; Jacek  Płachecki; Monika  Witek; Anna Justyna  Rejdych; Beata  Wójsik; Ryszard Zbigniew  Bąk;  Krystyna Bernadeta  Krzak; Janusz  Paleta; Andrzej  Wawryka; Marzena  Borek; Justyn  Janus; Piotr  Armatys;  Mieszkańcy dzielnicy Helena w Nowym Sączu;   Koleżanki i koledzy z pracy; Krystyna  Markiewicz; Urszula i Piotr  Konar; Lidia  Iwanczewska; Piotr  Mizancew; Bartosz  Bodziony; Małgorzata  Mróz; Łukasz  Szczurek; Teresa  Pasiut; Bernard  Słaby;  Uczestnicy Zawodów Puchar Koła PZW Centrum;  Uczestnicy Pucharu Burmistrza Mszany Dolnej; Roman Robert  Chronowski; Marcin  Słomka;  Marta  Naściszewska; Lidia  Iwanczewska; Bernard  Słaby; Ewelina i Krzysztof  Olszewscy;  uczestnicy Zawodów 49 Puchar Dunajca im. Br. Romaniszyna - Krościenko n/Dunajcem;   uczestnicy Zawodów Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Muchowym - Łupawa 2011; Tadeusz  Okroj; Beata  Adamowicz; Kinga  Tarasek; Monika  Jakson; Kinga Klaudia  Bodziony; Lidia  Janik; Władysław  Kunicki;  Uczestnicy Zawodów Puchar Koła PZW Centrum; Tomasz  Kotarba; Marcin  Sułkowski; Aneta Hasior-Mordarska; Michał Cebula; Zbigniew Lorenc;
 

FIRMY I INSTYTUCJE
GP Polski w Wędkarstwie Podlodowym Mizerna 2011; DOMA Services Wnękowicz; Koło PZW Zakopane;  Kwiatek Sylwester Agent Ubezpieczeniowy; Mikołaj Gogiew  AUTO-CENTRUM; Doradca Consultance; Aleksander Okroj Doradctwo LTD; Talaga Tadeusz - Zakład Produkcyjny SENDER; Roman Bielski  FPUH KORAWER;
 

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 34 , rok 648  |   Ostatnia aktualizacja: 22-10-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |