Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Wolontariat dla zielonychWitaj !

Jesteś licealistą lub studentem ? Nie przechodzisz obojętnie obok ludzkiego cierpienia, myślisz o innych, pragniesz zmieniać świat na lepszy ?
To wspaniale! Trafiłeś na właściwą stronę. Nawet jeśli w tej chwili wydaje Ci się to wszystko skomplikowane, nasza w tym głowa, abyś zobaczył, że jest wręcz przeciwnie !

Co to jest wolontariat ?
Jest to dobrowolna, bezpłatna, świadoma działalność na rzecz innych, wykraczająca poza związki rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie. Forma takiej pracy najczęściej skierowana jest do potrzebujących.
Wolontariuszem może być każdy bez względu na płeć, zawód czy wyznanie. Wystarczy czuć w sobie chęć niesienia pomocy.

Po co jest Młodzieżowe Centrum Wolontariatu ?
Głównym celem MCW jest zapewnienie komunikacji osobom potrzebującym z tymi, którzy tej pomocy mogą i chcą udzielać. Nawiązujemy współpracę z instytucjami pomocowymi w naszym rejonie. Dzięki temu Ty już nie musisz się martwić, o to komu pomóc. Najważniejsze, że chcesz pomagać. My nakierujemy Cię, aby twój czas i energia zostały spożytkowane w najlepszy z możliwych sposobów i przyniósł najefektywniejsze rezultaty; najlepszą pomoc potrzebującym i największą satysfakcję Tobie.
Poza działaniami na terenie miasta MCW angażuje się w ogólnokrajowe akcje i programy, takie jak np. Starszy Brat Starsza Siostra, adresowanym do dzieci potrzebujących.
Jeden raz w miesiącu grupa wolontariuszy wyjeżdża do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mszanie Dolnej.
Prowadzimy programy edukacyjne dla dzieci. Uczymy maluchy angielskiego, pomagamy im w odrabianiu lekcji, wypełniamy ich wolny czas.

Więc co ja mógłbym robić ?
Całe Centrum działa dzięki wolontariuszom, dlatego żadne nasze działania nie byłyby bez tego możliwe. Ludzie niosący pomoc zawsze są potrzebni. Także i Ty !
Nie wiesz jeszcze co mógłbyś robić? Kiedy chwile się zastanowisz, na pewno znajdziesz kilka możliwości niesienia pomocy wolontarystycznej, o których już kiedyś słyszałeś.
Dla nas jest ważne, abyś robił to, co lubisz i to co daje Ci satysfakcję. Dajemy Ci możliwości! Na pewno znajdziesz coś dla siebie. A jeśli sam masz pomysł na coś nowego, powiedz nam, a wspólnie nad tym pomyślimy i zastanowimy się, co można zrobić.

Czy tylko pomoc innym ?
Choć dawanie części siebie innym to główny powód, dla którego działają wolontariusze, nie jest on jedyny. Praca wolontarystyczna to możliwość osobistego rozwoju, pretekst do spojrzenia na swoje życie z punktu widzenia innej osoby. Możliwość zauważenia, jak niewiele potrzeba, aby czuć się szczęśliwym.
Wolontariat pozwala Ci również poznać mnóstwo wspaniałych ludzi, którzy mają podobne cele do Twoich!
Niesie ze sobą mnóstwo niematerialnych korzyści: satysfakcję, radość, poczucie spełnienia i bycia potrzebnym. Zdobycie doświadczeń, których nie ma w szkolnych podręcznikach, a na pewno przydadzą się w przyszłości.


Zobacz, jak zostać wolontariuszem MCW       

 
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 9 , rok 161  |   Ostatnia aktualizacja: 18-04-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |