Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

     21.02.2002

Pomagać to piękna rzecz

Centrum wolontariatu już działa

 

W poniedziałek 4 marca młodzież zrzeszona w Nowosądeckim Centrum Wolontariatu rozpoczyna pracę.

Pomysłodawcą i koordynatorem utworzenia Centrum jest Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących Sursum Corda. Inicjatywa została przedstawiona w Polsko-Amerykańskiej  Fundacji Wolności, która przeznaczyła na cel realizacji projektu 10 tys.zł.- w ramach programu "Równać Szanse 2".

Organizacja już została zarejestrowana, wczoraj przedstawiciel Sursum Corda Marcin Kałużny podpisał umowę o partnerskiej współpracy z Haliną Janusz reprezentującą PCK oraz Anną Matułą z Sądeckiego Ośrodka interwencji Kryzysowej. W ten sposób w organizację Centrum włączyły się trzy podmioty zajmujące się pomocą ludziom doświadczonym przez los.

Młodzieżowe Centrum Wolontariatu zawierać będzie w swoich strukturach Grupę Wsparcia oraz Grupę Ratownictwa Specjalnego. Młodzi ludzie, którzy zgłoszą chęć pracy w jednej z tych grup wezmą udział w cyklu specjalistyczny szkoleń, które przygotują ich do niesienia pomocy w sytuacjach klęsk żywiołowych, nauczą zasad ratownictwa przedmedycznego oraz udzielania doraźnego wsparcia również psychologicznego w rozmaitych sytuacjach kryzysowych.

Oprócz podstawowej idei niesienia pomocy tym, którzy znaleźli się w potrzebie, Centrum ma do spełnienia inne, równie ważne misje- mówią pomysłodawcy i realizatorzy projektu. - Choćby rozwijanie się u młodych ludzi wrażliwości na potrzeby innych, promocja wolontariatu w regionie, czy też wyuczenie sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W Centrum odbywać się będą zajęcia socjoterapeutyczne, które prowadzą specjaliści w dziedzinie psychologii, socjologii, pedagogiki, instruktorzy pierwszej pomocy, ratownicy GOPR.

Przedsięwzięcie nie jest błahe- ani ideowo, ani finansowo. Na jego realizacje potrzebna było 27 tys. 800 zł. Zajęcia w centrum odbywać się będą w każdy poniedziałek o godzinie 17. Kilkunastu młodych sądeczan już teraz zgłosiło chęć udziału. Organizatorzy czekają na zgłoszenia w siedzibie Centrum, która mieści się w budynku SOIK przy ul. Śniadeckich 10a.

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 12 , rok 132  |   Ostatnia aktualizacja: 25-05-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |