Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

    10.10.2002

 

Z myślą o dziecku
Konferencja Stowarzyszenia Sursum Corda

 

W ratuszu odbyła się konferencja promująca program Starszy Brat-Starsza Siostra. Jest to program, który powstał w USA, a 10 lat temu trafił do Polski. W Nowym Sączu jego realizacji podjęło się Stowarzyszenie na Rzecz Osób  SURSUM CORDA.

Program Starszy Brat- Starsza Siostra ma za cel niesienie pomocy dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. Chodzi o pomoc w rozwijaniu zainteresowań, talentów, w kształtowaniu planów na przyszłość.  Realizacja programu bazuje na pracy specjalnie przeszkolonych wolontariuszy.

Wolontariusz przez okres minimum roku 2 razy w tygodniu  ma towarzyszyć jednemu dziecku pomagając mu w lekcjach, przekazując mu w lekcjach, przekazując pozytywne wzorce postaw.

Nie jest to program terapeutyczny tylko profilaktyczny więc nie mogą w nim brać udział dzieci wymagające specjalistycznej opieki psychologiczno-pedagogicznej, czy psychiatrycznej oraz dzieci szczególnie zdeprawowane. Wolontariuszami są bowiem najczęściej ludzie młodzi: studenci i licealiści.
Dzieci do uczestnictwa w programie kierować mogą m.in. pedagodzy szkolni pod warunkiem, że rodzice dziecka i ono samo wyrażą na to zgodę.

Nad pracą każdej z dwójek czuwa koordynator. Ponadto wolontariusze mają też swoją grupę wsparcia, gdzie mogą się podzielić swoimi problemami i sukcesami. 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 12 , rok 146  |   Ostatnia aktualizacja: 25-05-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |