Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

 

    08.02.2003

 

Debeściaki, Śmietanki, Mrówki...

 

- Musiałam powiedzieć, że przyjdzie właśnie do nas pan, który załatwi przełużenie zimowiska - mówi Anna Machowska, kierowniczka Domu Osiedlowego "Piast". Jej specjalnością, jest od lat organizowanie wypoczynku wakacyjno- feriowego dzieci z rodzin nie zaliczających się do tych najbogatszych. Żaden z nich ani myśli o zakończeniu turnusu.

Z dobrodziejstw tegorocznego, pierwszego po pięcioletniej przewie wypoczynku korzystało do wczoraj 65 pociech z nowosądeckich Szkól Podstawowych nr 7 i 8.
Dzienna oplata była doprawdy symboliczna: zamknęła się kwotą 2 zł, przy czym były i takie dzieci, które na pisemną prośbę rodziców przychodziły na zajęcia trwające od godz. 8-16 po prostu za darmo. Takie zminimalizowanie kosztów stało się możliwe wyłącznie dzięki hojności sponsorów. Ich lista jest tak długa, że na wymienianie wszystkich zabrakło by tu miejsca.

Dzieciaki, które spontanicznie usytuowały się w trzy grupy: Debeściaki (opiekun Wioletta Potoniec), Śmietanki (Jerzy Kielkowicz) oraz Mrówki (Anna Stachura) miły zapewnione wszelkie atrakcje: wycieczki, zwiedzanie miasta i licznych instytucji, spotkanie z policjantami, zabawy na łyżwach i w basenie, dyskoteki, zawody i gry sportowe, nauka tańca - dodaje przewodniczący Komisji Społeczno-Wychowawczej Rady Osiedla Millenium Władysław Szot.  Wychowawcom pomagały w pracy wolontariuszki z organizacji "Sursum Corda".

Słowem, każdy człowiek dobrej woli przyłożył swą cegiełkę w celu umilenia tym pokrzywdzonym przez los dzieciom dwutygodniowego wypoczynku.

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 9 , rok 125  |   Ostatnia aktualizacja: 25-05-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |