Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
  03.04.2003


Kryształy rosną
NOWY SĄCZ. "Sursum Corda" z "Dziennikiem Polskim" inicjuje akcję pomocy chorym dzieciom w nadzwyczajnych przypadkach


W piątą rocznicę swojej działalności w Nowym Sączu Stowarzyszenie "Sursum Corda" otrzymało "Kryształy soli", nagrodę marszałka województwa małopolskiego w dziedzinie polityki społecznej...

Marcin Kałużny, prezes sądeckiego Stowarzyszenia "Sursum Corda" przy okazji odbioru prestiżowej nagrody małopolskiej "Kryształy soli" zapowiada podjęcie nowej akcji dla chorych dzieci pod hasłem "Na ratunek". "Dziennik Polski", towarzyszący od początku poczynaniom tej organizacji wolontarystycznej, obejmie patronat nad tym przedsięwzięciem.

W piątą rocznicę swojej działalności w Nowym Sączu Stowarzyszenie "Sursum Corda" otrzymało "Kryształy soli", nagrodę marszałka województwa małopolskiego w dziedzinie polityki społecznej. W pracę stowarzyszenia zaangażowanych jest obecnie ponad 400 osób w 13 klubach w różnych miejscowościach regionu.

"Kryształy soli" przyznawane są dla najlepszych organizacji pozarządowych. "Sursum Corda" powstało w 2000 roku jako niewielka grupka wsparcia dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mszanie Dolnej. Szybko zaczęła się rozwijać. W 2002 roku trafiła na teren Nowego Sącza, gdzie pod okiem jej obecnego prezesa Marcina Kałużnego stworzyła największy ośrodek wolontariatu.

W uzasadnieniu nagrody kapituła konkursu napisała między innymi, iż przyznaje nagrodę "za niezwykle pionierskie i nowatorskie projekty ukierunkowane na kreowanie właściwych postaw i wzorów społecznych wśród dzieci i młodzieży, a w tym za wyjątkowo oryginalne sposoby zagospodarowania dzieciom wolnego czasu, za promocję i organizację wolontariatu, a szczególnie za utworzenie na Sądecczyźnie "Młodzieżowego Centrum Wolontariatu".

- Te kryształy będą żywe i będą rosły. Dziękuję wszystkim za wkład w dobro, które rozdajemy innym - powiedział, odbierając nagrodę Marcin Kałużny, a w rozmowie z nami przypomniał, że obok wolontariatu rozwija się bardzo ciekawie program "Starszy brat, starsza siostra" polegający na wszechstronnej pomocy dzieciom - od nauki po opiekę na wycieczkach.

Razem z "Dziennikiem Polskim", który od początku relacjonuje działalność stowarzyszenia, "Sursum Corda" chce zainicjować stałą działalność pod hasłem "Na ratunek", wspomagającą zbiórki na leczenie dzieci z regionu w nadzwyczajnych przypadkach. Kilka tygodni temu organizacja ta została wraz z innymi podobnymi uhonorowana nagrodą prezydenta Nowego Sącza z okazji Światowego Dnia Wolontariatu.

(WCH)
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 9 , rok 118  |   Ostatnia aktualizacja: 25-05-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |