Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

 

Półzimowisko dla dzieci w Nowym Sączu, we ferie szkolne 2019

 

 Zimowa Przygoda 

 
 

 Kiedy 

I tydzień ferii14 - 18 stycznia 2019

II tydzień ferii: 21 - 25 stycznia 2019

zajęcia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem weekendu

Opieka w godz.: 7.00 - 17.00
Przyprowadzanie dzieci 7.00 - 8.30,  odbiór 16.00 - 17.00


 Lokalizacje 

Szkoła Podstawowa nr 7 w N. Sączu | ul. Grota-Roweckiego 15

Szkoła Podstawowa nr 18 w N. Sączu ul. Broniewskiego 5


 Wyżywienie 

Codziennie II śniadanie dwudaniowy obiad.


 Wiek uczestników 

Dzieci od 6 do 11 roku życia.
Zajęcia w grupach ok. 12 - 13 osobowych.


 Nagrody 

Na zakończenie pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe


 Kadra 

Doświadczeni wychowawcy Stowarzyszenia Sursum Corda, wspierani przez wolontariuszy. Nad całością czuwa kierownik.


 Ramowy program półzimowiska 

 

Codziennie czeka nas mnóstwo ruchu, zabaw, śmiechu oraz zajęć tematycznych

 • Wycieczka autokarowa - Nowy Wiśnicz – Zwiedzanie Zamku - warsztaty: zamkowa akademia historii sarmackiej (Turnus "Wehikuł czasu")
 • Wycieczka autokarowa - Regietów/Gładyszów – zwiedzania stadniny koni huculskich, kulig w zaprzęgach na dużych saniach oraz pieczenie kiełbaski przy schroniskowym ognisku (Turnus Śladami da Vinci)
 • kryte lodowisko w Chełmcu
 • seans w kinie
 • warsztaty świec żelowych

dodatkowo:

 • zajęcia sportowe i ruchowe na sali gimnastycznej
 • zajęcia integracyjne, gry i zabawy terenowe
 • zajęcia plastyczne, manualne, świetlicowe itp.
 • zajęcia animacyjne: m.in. malowanie twarzy, zwierzątka z balonów w czasie zabawy karnawałowej
 • każdy dzień zaczynamy i kończymy wyświetlaną bajką, grami planszowymi lub malowaniem
   

 Program tematyczny 

Śladami Da Vinci (program realizowany w I tydzień ferii w SP 7  oraz w II tydzień ferii w SP 18)

Poznamy nowe miejsce, będziemy się bawić i uczyć swoich imion. Będzie okazja do zawarcia nowych znajomości. Naszą podróż rozpoczniemy od świata kolorów: spróbujemy sami stworzyć różne niespotykane barwy, a także poćwiczymy rzeźbiarstwo w domowych warunkach, czyli tworzenie z masy solnej.

Będziemy się bawić na prawdziwym balu karnawałowym, wcześniej udekorujemy salę, zaprojektujemy i wykonamy maski karnawałowe, kapelusze i inne kolorowe ozdoby. Sprawdzimy również nasze umiejętności jazdy na krytym lodowisku w Chełmcu.

Wycieczka do Regietowa, do stadniny koni Huculskich. Oprócz zwiedzania stadniny czeka nas kulig w saniach zaprzęgniętych w prawdziwe konie, a w schronisku kiełbaska z ogniska oraz gorąca herbata. Na drugą połowę dnia zaplanowaliśmy niecodzienne malowanie, bo prawdziwy artysta potrafi tworzyć i malować z różnych materiałów: nasi mali artyści będą malować rękami, rolkami papieru, gąbkami - tworząc obrazy na papierze i gazie.

Nauczymy się origami (najstarszej japońskiej sztuki składania papieru), będziemy tworzyć w rozmiarze XXL. Będziemy także na warsztatach wykonywać prawdziwe żelowe świece.  

Będziemy eksperymentować i tworzyć ulubione przez dzieci kolorowe SLIME, a na zakończenie dnia wybierzemy się na seans w kinie.


Wehikuł czasu (program realizowany w I tydzień ferii w SP 18 oraz w II tydzień ferii w SP 7 )

Czas jaskiniowców – nasze zimowisko rozpoczniemy od zajęć integracyjnych, a następnie nasz wehikuł czasu przeniesie nas do świata dinozaurów: każdy będzie miał okazję wykonać z papieru dinozaura, a najciekawsze prace nagrodzimy.

Czas Starożytnej Grecji - zabawę rozpoczniemy od poznania kultury Greckiej, wykonamy naczynia z masy porcelanowej. Przeniesiemy się w świat Igrzysk Olimpijskich - rywalizację rozpoczniemy w czterech starożytnych dyscyplinach. Sprawdzimy również nasze umiejętności jazdy na  krytym lodowisku w Chełmcu.

Czas średniowiecza - a więc do boju rycerze i królewny. Panowie wykonają osobiste miecze i rozegrany zostanie średniowieczny turniej rycerski, zaś panie poczują się jak prawdziwe księżniczki, tworząc ozdobną biżuterię. Popołudniu zaprosimy nasze królewny i rycerzy na prawdziwy bal karnawałowy z różnymi zabawami i konkursami.

Czas renesansu (wycieczka) –  Zwiedzimy prawdziwe zamek w Wiśniczu oraz weźniemy udział w niezwykłych warsztatach akademii historii sarmackiej.  Popołudnie spędzimy w  pracowni plastycznej Leonardo Da Vinci, tworząc podczas warsztatów prawdziwe świece żelowe.

Czas współczesności - rok 2019 – wehikuł czasu powróci w czasy współczesne, czasy prawdziwych wynalazków: wykonamy roboto-pomocnika z materiałów ekologicznych. Na koniec naszej podróży wybierzemy się na seans do kina.

kolejności wydarzeń w każdym z tygodni decyduje kierownik, adekwatnie do pogody, alarmów smogowych
i względów organizacyjnych.
 


 Koszt 

330 zł / tydzień 
6,60 zł za godz. x 10 godz. x 5 dni

W przypadku zapisania dziecka na 2 tygodnie: 640 zł (upust 20 zł)

Cena obejmuje: udział we wszystkich elementach programu, bilety wstępów (w tym wypożyczenie łyżew), transport w czasie wycieczek, opiekę wychowawców, ubezpieczenie NNW, nagrody i upominki oraz codzienne wyżywienie: II śniadanie oraz dwudaniowy obiad. Podczas wycieczek w ramach obiadu dzieci dostaną suchy prowiant.

 

 Zostań filantropem 

Każde Twoje 66 zł darowizny to 1 dzień na półkolonii dla dziecka z rodziny w trudnej sytuacji życiowej, podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda.
Tutaj przekażesz DAROWIZNĘ ON-LINE na wybraną ilość dni >> 

DZIĘKUJEMY za Twoje szczodre serce :)
 


 Zapisy i informacje 
 

 • Telefonicznie: 18 44 11 994  (pon.-pt. 8:00-16:00)
   
 • Osobiście: Stowarzyszenie SURSUM CORDA, wejście od ul. św. Małgorzaty 3 (pon.-pt. 8:00-16:00)
   
 • Elektronicznie: kolonie@sc.org.pl


 UWAGA na terminy ! 

W ciągu 3 DNI ROBOCZYCH od dokonania lub otrzymania potwierdzenia rezerwacji (rezerwacje mailowe) należy podpisać UMOWĘ w biurze Stowarzyszenia Sursum Corda (wejście od ul. Św. Małgorzaty 3, N. Sącz).

Po podpisaniu umowy w ciągu 3 dni należy wpłacić PRZELEWEM całą należność oraz dostarczyć kartę kwalifikacyjną.

Niedochowanie w/w terminów rozumiemy jako rezygnację, która skutkuje wykreśleniem dziecka z listy.


Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń ! 

Ilość WOLNYCH miejsc:

SP 7 - I tydzień: 0 miejsc, II tydzień: 11 miejsc

- SP 18 - I tydzień: 0 miejsc, II tydzień: 12 miejsc


 Płatności i faktury 

Wszelkie płatności przyjmujemy WYŁĄCZNIE NA KONTO BANKOWE wskazane w zawartej umowie.

Wystawiamy faktury (do odbioru w pierwszym dniu zimowiska lub na życzenie wcześniej w biurze).
 


 Rezygnacja i nieobecności 

W przypadku rezygnacji z turnusu, istnieje możliwość zwrotu opłaty jedynie w przypadku zgłoszenia wymiennie innego dziecka lub posiadania przez organizatora zgłoszeń rezerwowych.
Nieobecność dziecka na wybranych zajęciach przez cały dzień, przez kilka dni lub przez cały turnus – nie upoważnia do występowania o zwrot opłaty, bowiem ponosimy stałe koszty regulowane "z góry" w związku z realizacją wypoczynku (m.in. kadra, umowa ze stołówką na pełne wykorzystanie żywienia, autobusy, zakup materiałów itp.). Nieobecność dziecka nie generuje po naszej stronie oszczędności.

Zachęcamy do rozważenia opcji wykupienia we własnym zakresie ubezpieczenia od rezygnacji z wypoczynku, np. w wyniku choroby dziecka. Ceny polis przy wartości naszego wypoczynku zaczynają się od 8,56 zł za tydzień. 
Polisę należy zawrzeć samodzielnie, zazwyczaj w dniu wpłaty na konto i podać pełny koszt turnusu !

 


 Sprawy organizacyjne 

 • Program merytoryczny jest realizowany od poniedz. do piątku, w godz. 8.30 - 16.00. W czasie przyprowadzania i odbierania, dzieci pod opieką wychowawcy korzystają z gier planszowych, kącika plastycznego, oglądają bajki itp.
 • Kolejność realizacji programu i ewentualne zmiany ustala kierownik, w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników
 • Zabawy na świeżym powietrzu będą realizowane w zależności od pogody i sytuacji smogowej
 • Podczas składania Kart Kwalifikacyjnych Rodzice zobowiązani są do wypełnienia upoważnienia dot. osób uprawnionych do odbierania dzieci (należy wpisać nr dowodów osobistych upoważnionych osób). Osoby nieupoważnione nie będą miały możliwości odebrania dziecka po zajęciach
 • W sytuacji złego samopoczucia dziecka Rodzice będą zobowiązani do odebrania go z zajęć. Wychowawcy nie mogą podawać dzieciom żadnych leków
 • Prosimy o przyniesienie obuwia zastępczego do chodzenia po szkole oraz stroju sportowego na zajęcia na sali gimnastycznej (w szkole będzie udostępniona szatnia, gdzie będzie można zostawić obuwie i strój)
 • Ewentualne prośby dot. zapisania dziecka do konkretnej grupy z kolegą lub koleżanką należy wpisać w Karcie Kwalifikacyjnej. Dołożymy wszelkich starań, by uwzględnić te sugestie, warunkując to jednak równomierną ilością dzieci w grupach oraz podziałem grup ze względu na płeć
 • Na koniec każdego dnia rodzice będą otrzymywać od wychowawcy pisemną informację o programie i sugestiach na kolejny dzień
   

 Dokumenty do pobrania 
dostępne także w siedzibie Stowarzyszenia

 Karta Kwalifikacyjna Uczestnika Zimowiska >>

 Upoważnienie do odbioru dziecka >>

  

 Wakacje - Lato 2019 

(szczegółowa oferta od kwietnia)


Kolonie wyjazdowe

3–16.07.2019 | Kolonia letnia w Pucku | 14 dni

 Kolonia letnia na Węgrzech – Eger | 10 dni - w trakcie planowania

 

Półkolonie letnie w Nowym Sączu

planujemy 4 turnusy po 2 tygodnie, od 24 czerwca do 23 sierpnia
oraz jeden turnus 1-tygodniowy, od 19-23 sierpnia

 


 

Wszystkie nasze kolonie i półkolonie są realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i zgłoszone do Kuratorium Oświaty.

Przed rozpoczęciem każdego turnusu - najpóźniej 14 dni przed półkolonią lub 21 dni przed kolonią - możesz sprawdzić jego legalność na stronie 

www.wypoczynek.men.gov.pl

 

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 35 , rok 2007  |   Ostatnia aktualizacja: 25-05-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |