Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

Stowarzyszenie Sursum Corda 
zaprasza dzieci na zimowisko w Nowym Sączu we ferie zimowe 2018:

 

 Zimowa Przygoda 
   Ekspresem Polarnym przez świat 

po rozpoczęciu codzienna FOTOrelacja
 
 
 

 Kiedy 

Ferie zimowe w Małopolsce

I tydzień12 - 16 lutego 2018
II tydzień19 - 23 lutego 2018

zajęcia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem weekendu

Opieka w godz.: 7.00 - 17.00
Przyprowadzanie dzieci 7.00 - 8.30,  odbiór 16.00 - 17.00


 Lokalizacje 

Szkoła Podstawowa nr 7 w N. Sączu | ul. Grota-Roweckiego 15 | 48 miejsc

Szkoła Podstawowa nr 18 w N. Sączu ul. Broniewskiego 5 | 48 miejsc


 Wyżywienie 

Codziennie II śniadanie dwudaniowy obiad.


 Wiek uczestników 

Dzieci od 6 do 11 roku życia.
Zajęcia w grupach ok. 12 - 13 osobowych.


 Nagrody 

Na zakończenie pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe


 Kadra 

Doświadczeni wychowawcy Stowarzyszenia Sursum Corda, wspierani przez wolontariuszy. Nad całością czuwa kierownik.


 Ramowy program zimowiska 

Codziennie czeka nas mnóstwo ruchu, zabaw, śmiechu oraz zajęć tematycznych

najważniejsze atrakcje:

 • Wycieczka autokarowa - Krosno – zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krosnie - warsztaty malowania na szkle (I tydzień)
 • Wycieczka autokarowa - Regietów/Gładyszów – zwiedzania stadniny koni huculskich, kulig w zaprzęgach oraz pieczenie kiełbaski w schroniskowym ognisku (II tydzień)
 • kryte lodowisko w Chełmcu (opłacamy wypożyczenie łyżew) (I i II tydzień)
 • seans w kinie (I i II tydzień)
 • spektakl w teatrze w N. Sączu (I tydzień)
 • warsztaty fotograficzne (II tydzień)

​zajęcia uzupełniające:

 • zajęcia sportowe i tematyczne (I i II tydzień)
 • zajęcia integracyjne, gry i zabawy terenowe (I i II tydzień)
 • zajęcia plastyczne, manualne, świetlicowe itp. (I i II tydzień)
 • zajęcia animacyjne: m.in. malowanie twarzy, zwierzątka z balonów, dmuchany zamek do skakania (I i II tydzień)
 • każdy dzień zaczynamy i kończymy wyświetlaną bajką, grami planszowymi lub malowaniem (I i II tydzień)
   

 Program tematyczny 

I tydzień ferii

PONIEDZ.  |  Poznajemy się oraz nowe miejsce, bawimy się, uczymy się swoich imion. Będzie okazja do zawarcia nowych znajomości. Naszą podróż rozpoczniemy w Meksyku - nauczymy się m.in. wykonywać meksykańskie piniaty oraz poznamy meksykańskie klimaty.

WTOREK  |  W Brazylii zajrzymy do Rio De Janeiro, będziemy się bawić w ostatni dzień karnawału na balu, na który wcześniej przygotujemy własnoręcznie zaprojektowane maski. Sprawdzimy również nasze umiejętności jazdy na lodzie, na krytym lodowisku w Chełmcu.

ŚRODA  |  W Wielkiej Brytanii William Szekspir przeniesie nas do świata sztuki - w tym dniu wybierzemy się do teatru na prawdziwy spektakt.

CZWARTEK  | Nasz super expres pomknie do słonecznej Italii, której namiastkę odnajdziemy w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Podczas całodniowej wycieczki  będzie okazja do poznania prawdziwej fabryki szkła, każdy też będzie miał okazję zostać artystą i pomalować na szkle. 

PIĄTEK  |  Któż nie chciałby poznać przyszłości ? Express Polarny przeniesie nas w 2080 rok do Norwegii – poczujemy się jak prawdziwi wynalazcy i wykonamy roboto-pomocnika z materiału ekologicznego. Czy uda się wrócić do teraźniejszości ? Dzień zakończymy seansem w kinie.

II tydzień ferii

PONIEDZ.  |  Poznajemy się oraz nowe miejsce, bawimy się, uczymy się swoich imion. Będzie okazja do zawarcia nowych znajomości. Sprawdzimy jak szybko nasz Expres powiezie nas w Alpy Szwajcarskie. Podczas olimpiady sportowej będziemy mieć możliwość zademonstrowania swoich umiejętności w rywalizacji z rówieśnikami, wychowawcami i wolontariuszami.

WTOREK  |  Podczas zimowej przygody koniecznie trzeba wypróbować nie tylko podróż pociągiem, ale i saniami! Pomkniemy z N. Sącza do Regietowa, a tam w kuligu zaprzężonym w konie. W schronisku zjemy pyszną, pieczoną kiełbaskę i zwiedzimy stadninę koni huculskich.

ŚRODA  |  Nasza express polarny tym razem pomknie na Antarktydę. Dowiemy się czy śnieg da się wyprodukować, kiedy woda przemienia się w lód, jak mróz maluje po szybach oraz ile wzorów mają płatki śniegu. Niezapomniane emocje czekają nas też na zamarzniętej wodzie, czyli krytym lodowisku.

CZWARTEK  |  Indie, to kraj w którym weźmiemy udział w prawdziwej wyprawie do dżungli, podczas gry terenowej. Nauczymy się też wykonywać rysunki z wykorzystaniem prawdziwych indyjskich przypraw. Na zakończenie wyprawy  udamy się do kina.

PIĄTEK  |  Naszą podróż zakończymy w Chinach, gdzie poznamy tajniki prawdziwej sztuki porcelany, na warsztatach plastycznych wykonamy porcelanowe ozdobmy, a podczas warsztatów fotograficznych wyczarujemy jeszcze inne cuda.

Kolejność wydarzeń w każdym z tygodni może ulec zmianie, adekwatnie do pogody, alarmów smogowych i względów organizacyjnych. 


 Koszt 

290 zł / tydzień 
5,80 zł za godz. x 10 godz. opieki x 5 dni

W przypadku zapisania dziecka na 2 tygodnie: 560 zł (upust 20 zł)

Cena obejmuje: udział we wszystkich elementach programu, bilety wstępów (w tym wypożyczenie łyżew), transport w czasie wycieczek, opiekę wychowawców, ubezpieczenie NNW, nagrody i upominki oraz codzienne wyżywienie: II śniadanie oraz dwudaniowy obiad. W dniach wycieczek za obiad będzie suchy prowiant.

 

 Zostań filantropem 

Każde Twoje 29 zł darowizny to 1 dzień na półkolonii dla dziecka z rodziny w trudnej sytuacji życiowej. 145 zł to cały tydzień frajdy dla naszego podopiecznego. Dlaczego tak tanio? Bo o drugą połowę kosztów martwimy się my.
Tutaj przekażesz DAROWIZNĘ ON-LINE na wybraną ilość dni >> 

DZIĘKI za Twoje szczodre serce :)
 


 Zapisy i informacje 
 

 • Telefonicznie: 18 44 11 994  (pon.-pt. 10:00-18:00)
   
 • Osobiście: Stowarzyszenie SURSUM CORDA, wejście od ul. Zakościelnej 3 (pon.-pt. 10:00-18:00)
   
 • Elektronicznie: kolonie@sc.org.pl


 UWAGA na terminy ! 

W ciągu 3 DNI ROBOCZYCH od dokonania lub otrzymania potwierdzenia rezerwacji (rezerwacje mailowe) należy podpisać UMOWĘ w biurze Stowarzyszenia Sursum Corda (wejście od ul. Zakościelnej 3, N. Sącz).

Po podpisaniu umowy w ciągu 3 dni prosimy wpłacić PRZELEWEM całą należność oraz dostarczyć kartę kwalifikacyjną.

Niedochowanie w w/w terminów rozumiemy jako rezygnację.


Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń ! 

Ilość WOLNYCH miejsc:

SP 7 - I tydzień: 0 miejsc, II tydzień: 0 miejsc 

- SP 18 - I tydzień: 0  miejsc, II tydzień: 0 miejsc


 Płatności i faktury 

Wszelkie płatności przyjmujemy WYŁĄCZNIE NA KONTO BANKOWE wskazane w zawartej umowie.

Wystawiamy faktury (do odbioru w pierwszym dniu zimowiska lub na życzenie wcześniej w biurze).
 


 Rezygnacja i nieobecności 

W przypadku rezygnacji z turnusu, istnieje możliwość zwrotu opłaty jedynie w przypadku zgłoszenia wymiennie innego dziecka lub posiadania przez organizatora zgłoszeń rezerwowych.
Nieobecność dziecka na wybranych zajęciach przez cały dzień, przez kilka dni lub przez cały turnus – nie upoważnia do występowania o zwrot opłaty, bowiem ponosimy stałe koszty regulowane "z góry" w związku z realizacją wypoczynku (m.in. kadra, umowa ze stołówką na pełne wykorzystanie żywienia, autobusy, zakup materiałów itp.). Nieobecność dziecka nie generuje po naszej stronie oszczędności.

Zachęcamy do rozważenia opcji wykupienia we własnym zakresie ubezpieczenia od rezygnacji z wypoczynku, np. w wyniku choroby dziecka. Ceny polis przy wartości naszego wypoczynku zaczynają się od 8,56 zł za tydzień. 
Polisę należy zawrzeć samodzielnie, zazwyczaj w dniu wpłaty na konto i podać pełny koszt turnusu !

 


 Sprawy organizacyjne 

 • Program merytoryczny jest realizowany od poniedz. do piątku, w godz. 8.30 - 16.00. W czasie przyprowadzania i odbierania, dzieci pod opieką wychowawcy korzystają z gier planszowych, kącika plastycznego, oglądają bajki itp.
 • Kolejność realizacji programu i ewentualne zmiany ustala kierownik, w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników
 • Zabawy na świeżym powietrzu będą realizowane w zależności od pogody i sytuacji smogowej
 • Podczas składania Kart Kwalifikacyjnych Rodzice zobowiązani są do wypełnienia upoważnienia dot. osób uprawnionych do odbierania dzieci (należy wpisać nr dowodów osobistych upoważnionych osób). Osoby nieupoważnione nie będą miały możliwości odebrania dziecka po zajęciach
 • W sytuacji złego samopoczucia dziecka Rodzice będą zobowiązani do odebrania go z zajęć. Wychowawcy nie mogą podawać dzieciom żadnych leków
 • Prosimy o przyniesienie obuwia zastępczego do chodzenia po szkole oraz stroju sportowego na zajęcia na sali gimnastycznej (w szkole będzie udostępniona szatnia, gdzie będzie można zostawić obuwie i strój)
 • Ewentualne prośby dot. zapisania dziecka do konkretnej grupy z kolegą lub koleżanką należy wpisać w Karcie Kwalifikacyjnej. Dołożymy wszelkich starań, by uwzględnić te sugestie, warunkując to jednak równomierną ilością dzieci w grupach oraz podziałem grup ze względu na płeć
 • Na koniec każdego dnia rodzice będą otrzymywać od wychowawcy pisemną informację o programie i sugestiach na kolejny dzień
   

 Dokumenty do pobrania 
dostępne także w siedzibie Stowarzyszenia

Do wypełnienia na komputerze:

 Karta Kwalifikacyjna Uczestnika Zimowiska >>


Do wypełnienia ręcznego:

 Karta Kwalifikacyjna Uczestnika Zimowiska >>

 Upoważnienie do odbioru dziecka >>

 

 

po rozpoczęciu turnusu codzienna FOTOrelacja

SP 7 (ub.r.) >>   |  SP 18 (ub.r.) >> 

 

  

 Wakacje - Lato 2018 

(szczegółowa oferta od kwietnia)


Kolonie wyjazdowe

2–15.07.2018 | Kolonia letnia nad Morzem Bałtyckim w Pobierowie | 14 dni

 Kolonia letnia na Węgrzech – Eger - w trakcie planowania
 

Półkolonie letnie w Nowym Sączu

W okresie wakacyjnym będą realizowanie 2-tygodniowe turnusy półkolonijne
(planujemy cztery turnusy, od 25 czerwca 
do 24 sierpnia)

 


 

Wszystkie nasze kolonie i półkolonie są realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i zgłoszone do Kuratorium Oświaty.

Przed rozpoczęciem każdego turnusu - najpóźniej 14 dni przed półkolonią lub 21 dni przed kolonią - możesz sprawdzić jego legalność na stronie 

www.wypoczynek.men.gov.pl

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 30 , rok 745  |   Ostatnia aktualizacja: 25-03-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |