Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 


Półzimowisko dla dzieci w Nowym Sączu, małopolskie ferie szkolne 2020

 

 Zimowa Przygoda 
 
 

 Kiedy 

I tydzień ferii: 27 - 31 stycznia 2020

II tydzień ferii: 3 - 7 lutego 2020

zajęcia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem weekendu

Opieka w godz.: 7.00 - 17.00
Przyprowadzanie dzieci 7.00 - 8.30,  odbiór 16.00 - 17.00 | zajęcia tematyczne 8.30-16.00


 Lokalizacja 

Szkoła Podstawowa nr 7 w N. Sączu | ul. Grota-Roweckiego 15 48 miejsc

Szkoła Podstawowa nr 18 w N. Sączu | ul. Broniewskiego 5 | 48 miejsc


 Wyżywienie 

Codziennie II śniadanie i dwudaniowy obiad


 Wiek uczestników 

Dzieci 6 do 11 lat

Grupy po ok. 12 - 13 dzieci


 Nagrody 

Na zakończenie pamiątkowe dyplomy i nagrody


 Kadra 

Wychowawcy Stowarzyszenia Sursum Corda, wspierani przez wolontariuszy. Nad całością czuwa kierownik


 Program zimowiska 

Codziennie czeka nas mnóstwo ruchu, zabaw, śmiechu oraz zajęć tematycznych, m.in.:

 • Wycieczka autokarowa - Bochnia – zwiedzanie kopalni soli
 • Wycieczka autokarowa - Regietów/Gładyszów – zwiedzania stadniny koni huculskich, kulig w zaprzęgach na dużych saniach oraz pieczenie kiełbaski przy schroniskowym ognisku
 • kryte lodowisko
 • park trampolin
 • seans w kinie
 • warsztaty w Obserwatorium Astronomicznym w Chełmcu
 • warsztaty aktorskie
 • zajęcia sportowe i ruchowe na sali gimnastycznej
 • zajęcia integracyjne, gry i zabawy terenowe
 • zajęcia plastyczne, manualne, świetlicowe itp.
 • zajęcia animacyjne: m.in. malowanie twarzy, zwierzątka z balonów w czasie zabawy karnawałowej
 • każdy dzień zaczynamy i kończymy wyświetlaną bajką, grami planszowymi lub malowaniem


Szczegółowy program tematyczny 

 turnus pt. Filmowa przygoda 

I tydzień ferii - Szkoła Podstawowa nr 7 
II tydzień ferii - Szkoła Podstawowa nr 18 

PONIEDZ.  |  W drodze do Hollywood – czyli jak powstało kino? Zanim w Stanach Zjednoczonych  i Hollywood narodził się przemysł filmowy, przez wieki próbowano zbudować urządzenia, które umożliwiłyby zapisywanie obrazów. Podczas warsztatów dowiemy się, jak działają aparaty fotograficzne i skonstruujemy urządzenie zwane camerą obscura, które było ich prototypem. Będziemy także oglądać pierwsze fotografie i niemy filmy stworzony przez pionierów kina.  

WTOREK  |  Film i dźwiękwyruszymy do kina na seans filmowy, zajmiemy się językiem jakim mówi do nas film. Podczas warsztatów będziemy też tworzyć kostiumy z materiałów ekologicznych, poćwiczymy charakteryzację, poznamy techniki projektowania i przygotowywania scenografii.

ŚRODA  |  Filmowe historie - Wycieczka autokarowa do Bochni:  zwiedzanie kopalni soli i poznanie jej historia będzie dla nas super okazją do stworzenia scenariusza, który jest podstawą dobrego filmu. Podczas zajęć dla młodych scenarzystów dowiemy się jak ciekawie opowiadać historie z pomocą słów, dźwięków i obrazu oraz w jakie ramy gatunkowe można ująć filmową historię. 

CZWARTEK | Film i obraz - okiem kamery dowiemy się jak wygląda praca po dwóch stronach kamery ? Podczas spotkania z operatorem w prawdziwym studio telewizyjnym dowiemy się czym jest kadrowanie oraz jak za pomocą kadrowania i perspektywy można oddziaływać na widza. W tym dniu wybierzemy się również na lodowisko.

PIĄTEK | Film i Aktor - zmierzymy się z rolą aktora – podczas warsztatów wykonamy proste zadania aktorskie, sprawdzimy co jest najważniejsze w tworzeniu filmowej postaci i dlaczego w pracy aktora niezbędna jest wyobraźnia.
 

 turnus pt. Kosmiczna przygoda 

I tydzień ferii - Szkoła Podstawowa nr 18  
II tydzień ferii - Szkoła Podstawowa nr 7

PONIEDZ. – Kolorowy wszechświat - podczas naszej kosmicznej podróży, wybierzemy się na warsztaty do Planetarium w Chełmcu, zapoznamy się z takimi pojęciami, jak gwiazdy i planety, czarna dziura, Droga Mleczna, atmosfera oraz teleskop. Podczas interaktywnej gry nauczymy się rozpoznawać widoczne na naszym niebie gwiazdozbiory. Przygotujemy też makietę Układu Słonecznego. 

WTOREK – Kim jest astronauta, na czym polega praca astronauty? - dowiemy się, jak zbudowany jest statek kosmiczny i kombinezon astronauty. Odpowiemy również na pytania: jak umyć zęby w kosmosie, co astronauci jedzą oraz jak biorą prysznic podczas pobytu na statku kosmicznym. Podczas zajęć plastycznych wykonamy trójwymiarowy model rakiety. Popołudnie spędzimy w parku trampolin, ćwicząc równowagę, podobnie jak astronauci w kosmosie.

ŚRODA – Wielcy odkrywcybędzie wyprawa do kina oraz poznawanie wybitnych uczonych astronautów i fizyków, ich wielkich odkryć i dokonań. Aby lepiej zrozumieć ich wynalazki - przeprowadzimy eksperyment z zaćmieniem Słońca. Poszukamy również odpowiedzi na wiele pytań, np. czy meteory i czarna dziura mogły przyczynić się do wymarcia dinozaurów?

CZWARTEK – Bajkowe opowieści - zapraszamy na pokład rakiety pilota Pirxa, aby towarzyszyć bohaterowi w locie egzaminacyjnym. Od tego lotu zależy, czy Pirx zdobędzie uprawnienia pilota-kosmonauty. Spróbujemy również testu sprawnościowego na kosmonautę, poznamy dziwne zabawy mieszkańców Księżyca. Pilot Pirx zaprosi nas również na ekscytującą wyprawę, wycieczkę autokarową do Regietowa/Gładyszowa, gdzie czeka na nas zwiedzanie stadniny koni huculskich, kulig w zaprzęgach na dużych saniach oraz pieczenie kiełbaski przy schroniskowym ognisku

PIĄTEK – W świecie innych galaktyk - w tym dniu odpowiemy sobie na pytanie czy jesteśmy sami we wszechświecie? Jeśli nie, to jak mogłoby wyglądać życie w innych galaktykach? Podczas zajęć stworzymy własne koncepcje innych planet oraz ulepimy ich mieszkańców z masy solnej.  

Kolejność wydarzeń w każdym z tygodni może ulec zmianie, adekwatnie do pogody, alarmów smogowych i względów organizacyjnych. 


 Koszt 

360 zł / tydzień

W przypadku zapisania dziecka na 2 tygodnie: 700 zł 

Cena obejmuje: udział we wszystkich elementach programu, bilety wstępów (w tym wypożyczenie łyżew), transport w czasie wycieczek, opiekę wychowawców, ubezpieczenie NNW, nagrody i upominki oraz codzienne wyżywienie: II śniadanie oraz dwudaniowy obiad. W dniach wycieczek za obiad będzie suchy prowiant.


 Zapisy i informacje 

 Rezerwacja miejsca - formularz online >> 

Dla każdego dziecka należy wypełnić odrębny formularz. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymasz na drugi dzień mailem warunki udziału dziecka w zimowisku.
Koniecznie go przeczytaj!

Dodatkowe informacje: 18 44 11 994 lub 501 316 271 (pon.-pt. 8:00-16:00)

 

Ilość WOLNYCH miejsc (aktualizacja 2 x w dniu roboczym):

SP 7 - I tydzień: brak wolnych miejsc, II tydzień: brak wolnych miejsc

SP 18 - I tydzień: 1 wolne miejsce,

Przyjmujemy zgłoszenia tylko na listy  rezerwowe 


 Płatności i faktury 

Wszelkie płatności przyjmujemy WYŁĄCZNIE NA KONTO BANKOWE wskazane w przesłanym mailu i umowie.

Wystawiamy faktury (do odbioru u kierownika w pierwszym dniu wypoczynku lub na życzenie wcześniej w biurze).
 


 Rezygnacja i nieobecności 

W przypadku rezygnacji z turnusu, istnieje możliwość zwrotu opłaty jedynie w przypadku zgłoszenia wymiennie innego dziecka lub posiadania przez organizatora zgłoszeń rezerwowych.
Nieobecność dziecka na wybranych zajęciach przez cały dzień, przez kilka dni lub przez cały turnus – nie upoważnia do występowania o zwrot opłaty, bowiem ponosimy stałe koszty regulowane "z góry" (m.in. kadra, umowa ze stołówką na pełne wykorzystanie żywienia, autobusy, zakup materiałów itp.). Nieobecność dziecka nie generuje po naszej stronie oszczędności.

Zachęcamy do rozważenia opcji wykupienia przez internet, we własnym zakresie, niedrogiego ubezpieczenia od rezygnacji z wypoczynku, np. w wyniku choroby dziecka (przykładowe produkty dostępne na rynku: Ergo, Signal-Iduna, Axa Travel, Generali itp.).
Polisę należy wybrać i zawrzeć samodzielnie, w dniu wpłaty na konto i podać pełny koszt wypoczynku ! 


 Sprawy organizacyjne 

 • Program merytoryczny jest realizowany od poniedz. do piątku, w godz. 8.30 - 16.00. W czasie przyprowadzania i odbierania, dzieci pod opieką wychowawcy korzystają z gier planszowych, kącika plastycznego, oglądają bajki itp.
 • Kolejność realizacji programu i ewentualne zmiany ustala kierownik, w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników.
 • Zabawy na świeżym powietrzu będą realizowane w zależności od pogody.
 • Podczas składania Kart Kwalifikacyjnych Rodzice zobowiązani są do wypełnienia upoważnienia dot. osób uprawnionych do odbierania dzieci (należy wpisać nr dowodów osobistych upoważnionych osób). Osoby nieupoważnione nie będą miały możliwości odebrania dziecka po zajęciach.
 • W sytuacji złego samopoczucia dziecka Rodzice będą zobowiązani do odebrania go z zajęć. Wychowawcy i kierownik nie mogą podawać dzieciom żadnych leków.
 • Prosimy o przyniesienie obuwia zastępczego do chodzenia po szkole oraz stroju sportowego na zajęcia na sali gimnastycznej (w szkole będzie udostępniona szatnia, gdzie będzie można zostawić obuwie i strój)
 • Ewentualne prośby dot. zapisania dziecka do konkretnej grupy z kolegą lub koleżanką należy wpisać w Karcie Kwalifikacyjnej. Dołożymy wszelkich starań, by uwzględnić te sugestie, warunkując to jednak równomierną ilością dzieci w grupach oraz podziałem grup ze względu na płeć
 • Na koniec każdego dnia rodzice będą otrzymywać pisemną informację o programie na kolejny dzień
   

 Dokumenty do pobrania 

 Karta Kwalifikacyjna Uczestnika >>

 Upoważnienie do odbioru dziecka >>

 

 Rezerwacja miejsca - formularz online >> 

 

w trakcie zimowiska codzienna FOTOrelacja
 
 
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 156 , rok 2177  |   Ostatnia aktualizacja: 31-03-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |