Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

Stowarzyszenie Sursum Corda zaprasza:

Półkolonia w Nowym Sączu

 

 Superbohaterowie 

 

8 - 19  lipca 2019

(turnus II, SP 18 lub SP 15)

 

 

Na naszej super półkolonii spotkamy się z paletą SUPER BOHATERÓW tj. Batmanem, Spidermanem, Hukiem czy Supermanem. Ale nie tylko:-) Odwiedzą nas także Ci prawdziwi z naszego realnego świata. Wyruszymy w nie jedną przygodę, by jak nasi bohaterowie bronić słabszych i pokrzywdzonych. Szykuje się niesamowita zabawa. Zapraszamy !!!.

 


codzienna FOTOrelacja 
(po uruchomieniu półkolonii) >>

 

Wypoczynek rejestrowany i pod nadzorem Małopolskiego Kuratora Oświaty >>


 Kiedy 

Półkolonia letnia: 8 - 19 lipca 2019

w sumie 10 dni, zajęcia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem weekendów

 

Opieka w godz.: 7.00 - 17.00
Przyprowadzanie dzieci 7.00-8.30, zaś odbiór 16.00-17.00  |  zajęcia tematyczne 8.30-16.00

Codziennie II śniadanie i dwudaniowy obiad


 Wiek uczestników 

Dzieci od 6 do 11 roku życia.
Zajęcia w grupach ok. 12-13 osobowych.


 Miejsce realizacji 

Szkoła Podstawowa nr 18  |  ul. Broniewskiego 5, Nowy Sącz

Szkoła Podstawowa nr 15  | ul. 29 Listopada 22, Nowy Sacz


 Program w ogóle 

Codziennie czeka nas mnóstwo ruchu, zabaw, śmiechu, zajęć tematycznych:

Wycieczka:  Krosno - zwiedzimy Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie podczas warsztatów poznamy trudną sztukę dmuchania szkła i malowania na szkle. 

Wycieczka:  Feleczyn k. Łabowej – ognisko z kiełbaskami, zajęcia animacyjne: malowanie twarzy, zwierzątka z balonów, konkurencje sportowe z nagrodami, dmuchana zjezdżalnia.  

 • basen 

 • seans w kinie

 • ścianka wspinaczkowa

 • zabawa w Laser Shot  

 • warsztaty z pierwszej pomocy

 • warsztaty mydlarskie - tworzymy mydełka glicerynowe

 • zajęcia sportowe i tematyczne

 • zajęcia integracyjne, gry i zabawy

 • zajęcia plastyczne, manualne, taneczne itp.

i wiele innych atrakcji...


 Co będziemy robić, czyli szczegółowy program półkolonii 

 

Super bohater  -  ratowanie świata to sport zespołowy! Konieczna jest więc integracja grupy Obrońców Ludzkości, gdzie przyjaźń i współpraca będzie kluczowa w osiągnięciu celów.

Niewidzialny super bohater   - w pracowni plastycznej wykonamy maski  Iniemamocnych – każdy super bohater musi ukryć swoją prawdziwą tożsamość, by czynić dobro i pomagać innym. 

Trening super bohatera - Każdy Superman musi być w formie! Biegać, skakać latać! Kandydaci na Supermanów udadzą się w tym celu do supertajnej bazy szkoleniowej  – do Hangaru 252– (sala gimnastyczna ) gdzie poddani zostaną treningowi, który przypominać będzie zabawę… 

Porządek na świecie?   - Czy super bohaterowie sprzątają? I od czego tu zacząć? Będziemy bohaterami w porządkowaniu świata i stworzymy z Aquamenem robota z materiałów ekologicznych. 

Strefa regeneracji  super bohater myje ręce, bo wie dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty. Z superbohaterką Wonder Woman stworzymy amazońskie mydełka glicerynowe. 

Super energia  - super bohater musi dbać o zdrowie, by odnaleźć w sobie nadludzką siłę Hulka. Poznamy tajniki zdrowego odżywiania, sprawdzimy, co się kryje w naszych ulubionych owocach oraz przygotujemy samodzielnie sałatkę owocową.

Super moc   - wspólnie wkroczymy w świat super bohatera - ratownictwa medycznego. Podczas specjalnie przygotowanych warsztatów będziemy się uczyć bandażowania i opatrywania ran, a najbardziej zaangażowani ratownicy zdobędą medal „Super Ratownika”.

Super siła   - dowiemy się, jak wygląda prawdziwe życie super bohatera - strażaka. W trakcie zawodów strażacko - sportowych poczujemy się jak prawdziwi strażacy. Umiejętności fizyczne będziemy zaś ćwiczyć na ściance wspinaczkowej.

Super odwaga  - Policjant to także super bohater i dla tego przejdziemy szybki kurs odczytywania szyfrów oraz posługiwania się mapą. Weźmiemy udział w specjalnie przygotowanej misji szpiegowskiej z użyciem szyfrów (gra terenowa) oraz konkursie tworzenia łamigłówek.

Super zabawa - Po trudach walki ze złem i występkiem, po ogromnym wysiłku, jakim jest ratowanie świata trzeba kiedyś odpocząć. A jak odpoczywają super bohaterowie? Aktywnie! Na zabawie w Feleczynie, gdzie poznamy ostatniego superbohatera - WOLONTARIUSZA:-)

 


 Nagrody 

Na zakończenie pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody.


 Kadra  

Doświadczeni wychowawcy Stowarzyszenia Sursum Corda, wspierani przez wolontariuszy.
Nad całością czuwa kierownik.


 Koszt 

640 zł / os. - cały turnus, 10 dni
6,40 zł za godz. x 10 godz. opieki x 10 dni

Cena obejmuje: udział we wszystkich elementach programu, bilety wstępów, transport w czasie wycieczek, opiekę wychowawców, ubezpieczenie NNW, nagrody i upominki oraz codzienne wyżywienie: II śniadanie oraz dwudaniowy obiad. Podczas wycieczek w ramach obiadu dzieci dostaną suchy prowiant.

 Zostań filantropem

Każde Twoje 64 zł darowizny to 1 dzień na półkolonii dla dziecka z rodziny w trudnej sytuacji życiowej. Wystarczy wpłacić wybraną kwotę na konto: 11 8805 0009 0018 7596 2017 0003 tytułem "darowizna na wypoczynek dla dzieci".
 

W imieniu dzieci DZIĘKUJEMY:-)
  Zapisy i informacje

 • Telefonicznie: 18 44 11 994  (pon.-pt. 8:00-16:00)
   
 • Osobiście: Stowarzyszenie SURSUM CORDA, wejście od ul. św. Małgorzaty 3 (pon.-pt. 8:00-16:00)
   
 • Elektronicznie: kolonie@sc.org.pl


 UWAGA na terminy ! 

W ciągu 3 DNI ROBOCZYCH od dokonania lub otrzymania potwierdzenia rezerwacji (rezerwacje mailowe) należy podpisać UMOWĘ w biurze Stowarzyszenia Sursum Corda (wejście od ul. Św. Małgorzaty 3, N. Sącz).

Po podpisaniu umowy w ciągu 3 dni należy wpłacić PRZELEWEM całą należność oraz dostarczyć kartę kwalifikacyjną.

Niedochowanie w/w terminów rozumiemy jako rezygnację, która skutkuje wykreśleniem dziecka z listy.


Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń ! 

Ilość WOLNYCH miejsc:

Szkoły Podstawowej nr 18 :  (przyjmujemy zapisy na listę rezerwową)

Szkoły Podstawowej nr 15 :  (przyjmujemy zapisy na listę rezerwową)

 


 Płatności i faktury 

Wszelkie płatności przyjmujemy WYŁĄCZNIE NA KONTO BANKOWE wskazane w zawartej umowie.

Wystawiamy faktury (do odbioru w pierwszym dniu półkolonii lub na życzenie wcześniej w biurze).
 


 Rezygnacja i nieobecności 

W przypadku rezygnacji z turnusu, istnieje możliwość zwrotu opłaty jedynie w przypadku zgłoszenia wymiennie innego dziecka lub posiadania przez organizatora zgłoszeń rezerwowych.
Nieobecność dziecka na wybranych zajęciach przez cały dzień, przez kilka dni lub przez cały turnus – nie upoważnia do występowania o zwrot opłaty, bowiem ponosimy stałe koszty regulowane "z góry" w związku z realizacją wypoczynku (m.in. kadra, umowa ze stołówką na pełne wykorzystanie żywienia, autobusy, zakup materiałów itp.). Nieobecność dziecka nie generuje po naszej stronie oszczędności.

Zachęcamy do rozważenia opcji wykupienia we własnym zakresie ubezpieczenia od rezygnacji z wypoczynku, np. w wyniku choroby dziecka. 
Polisę należy zawrzeć samodzielnie, zazwyczaj w dniu wpłaty na konto i podać pełny koszt turnusu !


 Sprawy organizacyjne 

 • Program merytoryczny jest realizowany od poniedz. do piątku, w godz. 8.30 - 16.00. W czasie przyprowadzania i odbierania, dzieci pod opieką wychowawcy korzystają z gier planszowych, kącika plastycznego, oglądają bajki itp.
 • Kolejność realizacji programu i ewentualne zmiany ustala kierownik, w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników.
 • Zabawy na świeżym powietrzu będą realizowane w zależności od pogody.
 • Podczas składania Kart Kwalifikacyjnych Rodzice zobowiązani są do wypełnienia upoważnienia dot. osób uprawnionych do odbierania dzieci (należy wpisać nr dowodów osobistych upoważnionych osób). Osoby nieupoważnione nie będą miały możliwości odebrania dziecka po zajęciach.
 • W sytuacji złego samopoczucia dziecka Rodzice będą zobowiązani do odebrania go z zajęć. Wychowawcy i kierownik nie mogą podawać dzieciom żadnych leków.
 • Prosimy o przyniesienie obuwia zastępczego do chodzenia po szkole oraz stroju sportowego na zajęcia na sali gimnastycznej (w szkole będzie udostępniona szatnia, gdzie będzie można zostawić obuwie i strój)
 • Ewentualne prośby dot. zapisania dziecka do konkretnej grupy z kolegą lub koleżanką należy wpisać w Karcie Kwalifikacyjnej. Dołożymy wszelkich starań, by uwzględnić te sugestie, warunkując to jednak równomierną ilością dzieci w grupach oraz podziałem grup ze względu na płeć
 • Na koniec każdego dnia rodzice będą otrzymywać od wychowawcy pisemną informację o programie i sugestiach na kolejny dzień
   

 Dokumenty do pobrania 

dostępne także w siedzibie Stowarzyszenia

 Karta Kwalifikacyjna Uczestnika  sp 18  >>

 Karta Kwalifikacyjna Uczestnika  sp 15  >>

 Upoważnienie do odbioru dziecka >>

 


codzienna FOTOrelacja 
(po uruchomieniu kolonii) >>

zobacz FOTOrelację z 2016r. >>

 

Kolonia zarejestrowa i pod nadzorem Kuratorium Oświaty (zgłoszenie dokonywane jest na 2 tygodnie przed turnusem)


 

  |   Ostatnia aktualizacja: 28-05-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |