Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

Stowarzyszenie Sursum Corda zaprasza:

Półkolonia w Nowym Sącz

 Mali Giganci 

 

24 czerwca - 5 lipca 2019

(turnus I, SP 18)

 

Jeżeli poszkujesz swojej pasji lub masz już jakieś zainteresowania i chcesz je rozwijać - to zapraszamy na naszą półkolonię! 
W przeciągu 10 dni nie dość, że będziesz miał możliwość razem z nami odkryć swoje życiowe hobby, to jeszcze nauczusz się wielu nowych umiejętności z różnych dziedzin. 

 

Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie!

 

 


codzienna FOTOrelacja  
(po uruchomieniu półkolonii) >>

 

 

Wypoczynek rejestrowany i pod nadzorem Małopolskiego Kuratora Oświaty >>


 Kiedy 

Półkolonia letnia: 24 czerwca - 5 lipca 2019

w sumie 10 dni, zajęcia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem weekendów

Opieka w godz.: 7.00 - 17.00
Przyprowadzanie dzieci 7.00-8.30, zaś odbiór 16.00-17.00  |  zajęcia tematyczne 8.30-16.00

Codziennie II śniadanie i dwudaniowy obiad


 Wiek uczestników 

Dzieci od 6 do 11 roku życia.
Zajęcia w grupach ok. 12-13 osobowych.


 Miejsce realizacji 

Szkoła Podstawowa nr 18  |  ul. Broniewskiego 5, Nowy Sącz


 Program w ogóle 

Codziennie czeka nas mnóstwo ruchu, zabaw, śmiechu, zajęć tematycznych:

Wycieczka: Trzcinica/ Gorlice - zwiedzanie skansenu archeologicznego w Trzcinicy - Karpacka Troja, basen w Gorlicach  

Wycieczka:  Feleczyn k. Łabowej  ognisko z kiełbaskami, zajęcia animacyjne: malowanie twarzy, zwierzątka z balonów, konkurencje sportowe z nagrodami, dmuchana zjezdżalnia.  

 • basen

 • seans w kinie

 • spektakl w Teatrze Nowym

 • zajęcia na ściance wspinaczkowej

 • warsztaty ruchowo -  taneczne 

 • warsztaty fotograficzen 

 • zajęcia sportowe i tematyczne

 • zajęcia integracyjne, gry i zabawy

 • zajęcia plastyczne, manualne, taneczne itp.

i wiele innych atrakcji...


 Co będziemy robić, czyli szczegółowy program półkolonii 

 

 Zintegruj sie  - podczas gier, tańców i zabaw integracyjnych, prowadzonych przez doświadczona kadrę, poznasz i dowiesz się, jak wygląda prawdziwe życie kolonisty.

 Zostań Artystą  -  weźniemy w rękę kartkę, kredki, farby i inne przybory i skomponujemy przepiękne dzieła sztuki, które będą później zaprezentowane na specjalnej wystawie.

 Zostań Komandosem   - przejdziemy szybki kurs odczytywania szyfrów i posługiwania się mapą. Wykonamy także gipsowe odlewy swoich twarzy, które posłużą nam do kamuflażu. Na zakończenie weźmiemy udział w specjalnie przygotowanej misji szpiegowskiej (gra terenowa). 

 Zostań Fizykiem  - kolejny dzień upłynie nam pod znakiem fizyki. Razem „wyprodukujemy” bezbarwny atrament, zastanowimy się co odkrył Archimedes oraz wspólnie odkryjemy tajemnicę ciśnienia próbując przebić ziemniaka słomką do napojów. 

 Zostań Biologiem   - zaopatrzeni w szkła powiększające wybierzemy się na wycieczkę do Feleczyna i spróbujemy wytropić ciekawe gatunki roślin. Wybrane okazy przyniesiemy do naszego centrum badawczego i stworzymy własny klaser roślin. Na miejscu weźmiemy też udział w grach i zabawach prowadzonych przez grupę animacyjną Sursum Corda. Nie zabraknie także dmuchanych zjeżdżalni i skakańców.

 Zostań Chemikiem   - w następnym dniu wspólnie wkroczymy w niezwykły świat nauki. W specjalnie przygotowanym laboratorium będziemy przeprowadzać niezwykłe doświadczenia chemiczne. Wspólnie stworzymy wulkan, z którego będzie wydobywać się lawa, spróbujemy nadmuchać balon bez użycia rąk, czy też stworzymy prawdziwe ruchome piaski. Na zakończenie dnia będziemy brać udział w sportowych rozgrywkach drużynowych oraz bawić się z grami XXL.

 Zostań Podróżnikiem   - jeżeli lubisz podróżować, a kompas i mapa to Twoi przyjaciele, to w tym dniu  wybierzemy się w niezapomnianą podróż po kontynentach.

 Zostań Archeologiem - dzień rozpoczniemy od wycieczki ...w czasy średniowiecza, zwiedzimy skansen w Trzcinicy i sprawdzimy, czy bycie archeologiem jest trudne. Potem poszalejemy na basenie w Gorlicach, gdzie każdy będzie miał okazję wypróbować wytrzymałość zjeżdżalni i kaskad wodnych.

 Zostań Masterchefem – w tym dniu poznamy tajniki gotowania. Pobawimy się w  szefów kuchni. Będziemy robić sałatki, przekąski oraz inne smakołyki. Smaczna zabawa gwarantowana!

 Zostań Aktorem - w tym dniu dowiesz sie, jak wygląda życie prawdziwego artysty. Wspólnie odkryjemy tajniki tańca i aktorstwa. Przeżyjemy prawdziwe emocje podczas spektaklu w teatrze.

 


 Nagrody 

Na zakończenie pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody.


 Kadra  

Doświadczeni wychowawcy Stowarzyszenia Sursum Corda, wspierani przez wolontariuszy.
Nad całością czuwa kierownik.


 Koszt 

640 zł / os. - cały turnus, 10 dni
6,40 zł za godz. x 10 godz. opieki x 10 dni

Cena obejmuje: udział we wszystkich elementach programu, bilety wstępów, transport w czasie wycieczek, opiekę wychowawców, ubezpieczenie NNW, nagrody i upominki oraz codzienne wyżywienie: II śniadanie oraz dwudaniowy obiad. Podczas wycieczek w ramach obiadu dzieci dostaną suchy prowiant.

 Zostań filantropem

Każde Twoje 64 zł darowizny to 1 dzień na półkolonii dla dziecka z rodziny w trudnej sytuacji życiowej. Wystarczy wpłacić wybraną kwotę na konto: 11 8805 0009 0018 7596 2017 0003 tytułem "darowizna na wypoczynek dla dzieci".
 

W imieniu dzieci DZIĘKUJEMY:-)


 Zapisy i informacje

 • Telefonicznie: 18 44 11 994  (pon.-pt. 8:00-16:00)
   
 • Osobiście: Stowarzyszenie SURSUM CORDA, wejście od ul. św. Małgorzaty 3 (pon.-pt. 8:00-16:00)
   
 • Elektronicznie: kolonie@sc.org.pl


 UWAGA na terminy ! 

W ciągu 3 DNI ROBOCZYCH od dokonania lub otrzymania potwierdzenia rezerwacji (rezerwacje mailowe) należy podpisać UMOWĘ w biurze Stowarzyszenia Sursum Corda (wejście od ul. Św. Małgorzaty 3, N. Sącz).

Po podpisaniu umowy w ciągu 3 dni należy wpłacić PRZELEWEM całą należność oraz dostarczyć kartę kwalifikacyjną.

Niedochowanie w/w terminów rozumiemy jako rezygnację, która skutkuje wykreśleniem dziecka z listy.


Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń ! 

Ilość WOLNYCH miejsc:  0


 Płatności i faktury 

Wszelkie płatności przyjmujemy WYŁĄCZNIE NA KONTO BANKOWE wskazane w zawartej umowie.

Wystawiamy faktury (do odbioru w pierwszym dniu półkolonii lub na życzenie wcześniej w biurze).
 


 Rezygnacja i nieobecności 

W przypadku rezygnacji z turnusu, istnieje możliwość zwrotu opłaty jedynie w przypadku zgłoszenia wymiennie innego dziecka lub posiadania przez organizatora zgłoszeń rezerwowych.
Nieobecność dziecka na wybranych zajęciach przez cały dzień, przez kilka dni lub przez cały turnus – nie upoważnia do występowania o zwrot opłaty, bowiem ponosimy stałe koszty regulowane "z góry" w związku z realizacją wypoczynku (m.in. kadra, umowa ze stołówką na pełne wykorzystanie żywienia, autobusy, zakup materiałów itp.). Nieobecność dziecka nie generuje po naszej stronie oszczędności.

Zachęcamy do rozważenia opcji wykupienia we własnym zakresie ubezpieczenia od rezygnacji z wypoczynku, np. w wyniku choroby dziecka.
Polisę należy zawrzeć samodzielnie, zazwyczaj w dniu wpłaty na konto i podać pełny koszt turnusu !


 Sprawy organizacyjne 

 • Program merytoryczny jest realizowany od poniedz. do piątku, w godz. 8.30 - 16.00. W czasie przyprowadzania i odbierania, dzieci pod opieką wychowawcy korzystają z gier planszowych, kącika plastycznego, oglądają bajki itp.
 • Kolejność realizacji programu i ewentualne zmiany ustala kierownik, w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników.
 • Zabawy na świeżym powietrzu będą realizowane w zależności od pogody.
 • Podczas składania Kart Kwalifikacyjnych Rodzice zobowiązani są do wypełnienia upoważnienia dot. osób uprawnionych do odbierania dzieci (należy wpisać nr dowodów osobistych upoważnionych osób). Osoby nieupoważnione nie będą miały możliwości odebrania dziecka po zajęciach.
 • W sytuacji złego samopoczucia dziecka Rodzice będą zobowiązani do odebrania go z zajęć. Wychowawcy i kierownik nie mogą podawać dzieciom żadnych leków.
 • Prosimy o przyniesienie obuwia zastępczego do chodzenia po szkole oraz stroju sportowego na zajęcia na sali gimnastycznej (w szkole będzie udostępniona szatnia, gdzie będzie można zostawić obuwie i strój)
 • Ewentualne prośby dot. zapisania dziecka do konkretnej grupy z kolegą lub koleżanką należy wpisać w Karcie Kwalifikacyjnej. Dołożymy wszelkich starań, by uwzględnić te sugestie, warunkując to jednak równomierną ilością dzieci w grupach oraz podziałem grup ze względu na płeć
 • Na koniec każdego dnia rodzice będą otrzymywać od wychowawcy pisemną informację o programie i sugestiach na kolejny dzień
   

 Dokumenty do pobrania 
dostępne także w siedzibie Stowarzyszenia

 Karta Kwalifikacyjna Uczestnika >>

 Upoważnienie do odbioru dziecka >>

 


codzienna FOTOrelacja 
(po uruchomieniu kolonii) >>

zobacz FOTOrelację z 2016r. >>

 

Kolonia zarejestrowa i pod nadzorem Kuratorium Oświaty (zgłoszenie dokonywane jest na 2 tygodnie przed turnusem)

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 22 , rok 1643  |   Ostatnia aktualizacja: 09-12-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |