Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Aktualności
  zobacz 10 starszych newsów >>

13.03.20151% pomoc ma moc !

 

Możesz pomagać naszymi rękami, możesz uratować czyjeś życie !

Przekaż 1% podatku na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda.

W deklaracji PIT wpisz nr KRS 0000020382. Resztę zrobi za Ciebie Urząd Skarbowy.

Dobry, sprawdzony i darmowy program IPS do rozliczenia rocznego za 2014 rok czeka na Ciebie na www.pity.org.pl 
Pobierz program, a w polu z nr KRS wybierz Stowarzyszenie Sursum Corda.

Nie masz czasu rozliczać PIT? Chcesz powierzyć to specjaliście? Przynieś do nas swoje dokumenty - rozliczymy Twój PIT-37 za darmo!


12.03.2015Darmowy program do rozliczania PIT | www.pity.org.pl

Sam rozlicz swój PIT.

Szybki, komfortowy i sprawdzony program Firmy IPS jest dedykowany m.in. naszej Organizacji Pożytku Publicznego.

Wejdź na www.pity.org.pl i skorzystaj.

Spośród polecanych OPP wystarczy wybrać Stowarzyszenie Sursum Corda, resztę zrobi za Ciebie Urząd Skarbowy.
Twój 1% ma moc, która jest nam potrzebna, by pomagać chorym i potrzebującym, by działać i nadal rozwijać wolontariat.

Podziel się mocą i zobacz jak świat zmienia się na lepszy !


11.03.2015Kilometry Dobra - wystartowaliśmy
Jest pytanie: JAK SPOWODOWAĆ W NOWYM SĄCZU, MIEŚCIE LICZĄCYM OK. 80.000 LUDZI, ŻEBY CHOĆ POŁOWA MIESZKAŃCÓW PODAROWAŁA 1 ZŁ, Z KTÓRYCH ZBUDUJEMY 1 KM DOBRA I WYŚLEMY NA WAKACJE 30 DZIECI W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ?
 
Masz pomysł, chcesz zadziałać? - pisz lub dzwoń: 785 853 402.
 
Ciekawy akcji? - kliknij na baner ^

03.03.2015Świąteczne Kartki Dobroczynne - Wielkanoc 2015

Otwierasz najpierw skrzynkę pocztową, później kopertę, a serce otwiera się samo. Nawet gdy gdzieś w duszy czają się małe i większe smutki, robi się radośniej... Tak właśnie działa świąteczna kartka od kogoś bliskiego. Pamiętasz to ciepło? Z przyjemnością zachęcamy do kontynuowania pięknego zwyczaj wysyłania tradycyjnych świątecznych kartek.

Przygotowaliśmy dla Firm, Instytucji i każdego z Was wyjątkową kolekcję kartek. Dzięki świątecznym życzeniom przesłanym za ich pośrednictwem ciepło w sercu pozostanie na dłużej. Czemu? Bo dochód z ich sprzedaży w całości zainwestujemy w niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym w programie „Na Ratunek”.

Dla Firm - szczególnie atrakcyjna oferta przygotowania wkładek z życzeniami i logo Firmy, a nawet adresowanie kopert. Dla wszystkich - gratis koperty do kartek !

To co? Komercyjna kartka z marketu czy Świąteczna Kartka Dobroczynna ?

Tu zamówisz charytatywne kartki na Święta Wielkanocne >>


03.03.2015Czy 6-latek powinien iść do szkoły?

Jeśli masz 6-latka i zastanawiasz się czy powinien iść do szkoły - sprawdź czy jest na to gotowy.

W naszej Poradni TĘCZA w Nowym Sączu diagnozujemy dojrzałość szkolną i wydajemy opinie o odroczeniu obowiązku szkolnego.

Rejestracja: tel. 18 44 11 994 (w godz. 13.00-19.00).

 

Diagnoza jest realizowana przez psychologa i pedagoga. Są to zwykle 2 spotkania, po ok. 2 godz. każde.
Badanie jest prowadzone na wniosek rodziców, konieczna jest rejestracja.

Badanie rozpoczyna się wywiadem rozwojowym z rodzicem.

Prosimy o przyniesienie:
- opinii o dziecku od przedszkolanki (powinna zawierać opisane trudności rozwojowe dziecka),
- wytworów pisemnych dziecka (rysunki, ćwiczenia, szlaczki, rysunek rodziny itp.),
- jeśli dziecko korzystało z terapii logopedycznej - zaświadczenie od logopedy,
- jeśli się dziecko leczy, zwłaszcza na choroby przewlekłe lub przeszło jakieś urazy/wypadki - zaświadczenie lekarskie,
- mile widziane zaświadczenie lekarskie o wzroku i słuchu.

 


16.02.2015Zimowiska | codzienna FOTOrelacja

Zapraszamy dzieci i Rodziców do śledzenia co dzieje się na naszych Zimowiskach:

Są jeszcze wolne miejsca w II tygodniu ferii na zimowisku w SP 18 w N.Sączu oraz w Starym Sączu. Wystarczy zadzwonić: 18 540 40 40.


05.02.2015Mediacje i wsparcie psychologiczno-pedagogiczne rodzin

Zapraszamy mieszkańców Nowego Sącza do korzystania z mediacji rodzinnych oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Od 01.02.2015r. przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza realizujemy projekt "Mediacje i wsparcie psychologiczno-pedagogiczne rodzin", mający na celu poprawę dostępności do poradnictwa rodzinnego dla mieszkańców Nowego Sącza, w okresie: luty-grudzień 2015r.

Projekt upowszechnia korzystanie z rozwiązywania konfliktów, sporów rodzinnych, problemów psychologicznych i wychowawczych, za przystępną odpłatnością (20,- zł/sesję), co umożliwi rodzinom, w tym rodzinom o niskim statusie materialnym, korzystanie ze specjalistycznego poradnictwa rodzinnego.

W ramach realizowanego projektu można skorzystać z mediacji rodzinnych, wsparcia psychologicznego oraz peagogicznego, zarówno przez całe rodziny, jak i poszczegółnych ich członków. Odpłatność po stronie beneficjenta to 20,- zł za sesję. Obniżona cena dotyczy wyłącznie mieszkańców Nowego Sącza.

 


12.01.2015Zapraszamy na zimowy wypoczynek - półzimowiska z Sursum Corda - Ferie 2015

 

Co zrobić z dziećmi we ferie, gdy trzeba iść do pracy? Nowy Sącz, Stary Sącz, Limanowa i Mszana Dolna - w tych miejscowościach zapraszamy na półzimowiska z Sursum Corda. Moc atrakcji, aktywnie spędzone ferie zimowe, opieka nad dziećmi w god. 7.00-17.00, wycieczki, gry, zabawy, konkursy i nagrody. Codziennie też II śniadanie i obiad. Ceny już od 4,- zł za godzinę.


12.01.2015Noworoczny, VI Charytatywny Koncert Dzieci Dzieciom: środa 14 stycznia 2015r., godz. 17.00, MCK Sokół w N. Sączu.

 

Serdecznie zapraszamy na VI Charytatywny Koncert Dzieci Dzieciom, organizowany przez Autorską Szkołę Pianistyczną Ludmiły Bas, Dziecięcy Zespół Wokalny ALLEGRETTO oraz Młodzieżowy Chór SCHERZO, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda.

W środowy wieczór sala im. R. Sichrawy w MCK Sokół pozwoli nam ponownie poczuć magię świątecznej atmosfery. Spotkajmy się na tym wyjątkowym wydarzeniu, bowiem będzie połączone z premierą „Pastorałek z Nowego Sącza”, do których muzykę skomponowała Ludmiła Bas, a słowa napisała poetka Joanna Babiarz. Wykonania podjął się Dziecięcy Zespół Wokalny ALLEGRETTO i Młodzieżowy Chór SCHERZO. Podczas koncertu będzie można dodatkowo podziwiać popisy uczniów z Autorskiej Szkoły Pianistycznej Ludmiły Bas, wśród których są dzieci, które swoją przygodę z muzyką rozpoczęły kilka miesięcy lub kilka lat temu i osiągają spore sukcesy.
W trakcie trwania koncertu będzie można wylicytować kolekcjonerskie przedmioty (piłkę do piłki siatkowej z podpisami reprezentacji Rosji, koszulkę piłkarską z podpisami zawodników GKS Bełchatów, płytę CD „Pastorałki z Nowego Sącza” z podpisami autorów i wykonawców oraz obraz Kingi Bulzak). Całkowity dochód z licytacji i wolnych datków zasili konto Jakuba Sromka, który jest podopiecznym programu Na Ratunek przy Stowarzyszeniu Sursum Corda. Kuba urodził się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem, a teraz trwa zbiórka funduszy na jego leczenie i niezbędną rehabilitację.
Każdy kto przyjdzie na koncert otrzyma w prezencie pamiątkowy kalendarz.

Historię Jakuba, któremu dedykujemy koncert znajdziecie na stronie: http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/jakubsromek/


08.01.2015Pozbywamy się Handbika XCR

Choć za oknem zima, to już teraz możesz planować wycieczki rowerowe. Także, jeśli jeździsz na wózku inwalidzkim!

Rower dla niepełnosprawnych chcemy zamienić na inny, pilnie potrzebny rehabilitacyjny sprzęt specjalistyczny do naszej Niekomercyjnej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego.

Szczegóły tutaj >>


  zobacz 10 starszych newsów >>

Uruchomiliśmy kanał Sursum Corda na Youtube! Teraz możesz nas również oglądać i posłuchać. Zobacz więcej >>

przewiń w lewo
O Stowarzyszeniu Sursum CordaWolontariat w Stowarzyszeniu Sursum CordaUwolnić DobroWolontariusze Stowarzyszenie Sursum Corda o swojej pracyJeszcze możesz siebie daćGala 10-lecia Stowarzyszenia Sursum CordaMiędzynarodowy Dzień MediacjiBłędne wyobrażenia o wolontariacie
przewiń w prawo

|   Wizyty: teraz 2 , dzisiaj 218 , miesiąc 10660 , rok 90768  |   Ostatnia aktualizacja: 01-04-2015   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |