Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Aktualności
  zobacz 10 starszych newsów >>

21.10.2014Kulturalny Senior - wyczerpane bony kultury

Informujemy, że wszystkie bony kultury zostały już wykorzystane.

Uczestników projektu poinformujemy sms-em o godzinie, tytule filmu i spotkaniu z zaproszonym gościem w ramach finałowej projekcji filmowej, która odbędzie się w dniu 20 listopada.


16.10.2014Forum - "Wolontariat - razem czy osobno?"

Zapraszamy przedstawicieli małopolskich organizacji pozarządowych, prowadzących lub zamierzających prowadzić Centrum Wolontariatu, do udziału w forum „Wolontariat – razem czy osobno?”, które odbędzie się w Krakowie w piątek 24 października 2014r. w godz.11.00-14.00.

W trakcie spotkania zostanie omówiony model działania Centrum Wolontariatu oraz przedstawimy przykłady funkcjonujących w Polsce sieci tematycznych. Forum będzie inauguracją projektu „Małopolska Sieć Centrów Wolontariatu”, którego celem jest stworzenie regionalnej sieci współpracy na rzecz rozwoju wolontariatu.

Do  udziału w projekcie zostaną zakwalifikowani przedstawiciele 11 organizacji pozarządowych z Małopolski, które prowadzą lub zamierzają prowadzić Centrum Wolontariatu. Dla uczestników przewidziano kompleksowe wsparcie: 10-dniowy cykl szkoleniowy dot. standardów działań Centrów Wolontariatu, spotkania Panelu Ekspertów, wizytę studyjną, doradztwo oraz superwizje wdrażania standardów w organizacjach. Szczegóły dotyczące wymienionych działań, harmonogram oraz zasady rekrutacji zostaną zaprezentowane w trakcie spotkania w dniu 24.10.2014.

Osoby zainteresowane udziałem w forum „Wolontariat – razem czy osobno?” proszone są o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych: osobiście/pocztą tradycyjną: ul. Krasickiego 18, I piętro, 30-503 Kraków; mailem: krakow@wolontariat.org.pl lub faksem: 12 412 15 24 do 20 października br.

Pliki do pobrania:

Formularz zgoszeniowy
Program Forum
 

Projekt „Małopolska Sieć Centrów Wolontariatu” jest realizowany w partnerstwie pomiędzy Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa, Stowarzyszeniem „Sursum Corda oraz Stowarzyszeniem Dobroczynnym „Res Sacra Miser” z Olkusza.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


16.10.2014Międzynarodowy Dzień Mediacji w Nowym Sączu

Odtwórz film

Czy wiecie, że w USA tylko 5% spraw, jakie trafiają do sądów jest rozstrzygana wyrokiem? Reszta rozwiązywana jest w polubowny sposób, głównie w drodze mediacji.
Czy wiecie, że średni czas rozstrzygnięcia sprawy sądowej w Polsce trwa ponad 500 dni, a postępowania mediacyjnego 40 dni?
Czy wiecie, że zawierając ugodę przed mediatorem można otrzymać zwrot 3/4 wniesionej opłaty sądowej?

Dzisiaj, dzięki specjalistom z prowadzonego przez nas Sądeckiego Centrum Mediacji, młodzież z I i II LO mogła aktywnie uczestniczyć w Sądzie Okręgowym w symulacjach mediacji. Zobacz zamieszczony obok filmik.
Dziękujemy Prezesowi Sądu Okręgowego za stałą współpracę i wspólną promocję alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów.

 


15.10.2014Międzynarodowy Dzień Mediacji

16 października - Światowy Dzień Mediacji. Mediatorzy z prowadzonego przez nas Sądeckiego Centrum Mediacji będą prowadzić w Sądzie Okręgowym symulacje mediacji z udziałem uczniów LO.

„SĄD OTWARTY NA MEDIACJE. BĄDŹ OTWARTY NA MEDIACJE!”
Już po raz siódmy w całej Polsce w trzeci czwartek października, przypadający w tym roku na dzień 16 października, obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Mediacji. Obchody te zostały zainicjowane przez amerykańską organizację Association for Conflict Resolution w 2005 roku, zaś w naszym kraju pod auspicjami Ministerstwa Sprawiedliwości po raz pierwszy zorganizowano je trzy lata później, a w ubiegłym roku rozszerzono je na cały Tydzień Mediacji.

Obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji są doskonałą okazją do popularyzacji mediacji, będącej skuteczną metodą stosunkowo taniego i szybszego rozwiązywania wielu konfliktów w sprawach cywilnych (w tym rodzinnych i gospodarczych), karnych oraz w sprawach dotyczących nieletnich, przy udziale bezstronnego i niezależnego mediatora. Mediacja jest wprawdzie metodą pozasądową, jednak ugody zawarte w wyniku jej przeprowadzenia są objęte kontrolą sądów powszechnych, dzięki czemu mediacja umożliwia osiągnięcie skutków analogicznych do rozstrzygnięć sądowych. Można więc zasadnie twierdzić, że mediacja jest „pełnoprawnym” elementem systemu wymiaru sprawiedliwości.

Podzielając w pełni przekonanie na temat wielkich walorów mediacji, Sąd Okręgowy w Nowym Sączu przy wsparciu partnerów społecznych po raz kolejny aktywnie włącza się w obchody Tygodnia Mediacji oraz Międzynarodowego Dnia Mediacji pod hasłem: „SĄD OTWARTY NA MEDIACJE. BĄDŹ OTWARTY NA MEDIACJE”. Z tej okazji w dniu 16 października uczniowie sądeckich liceów ogólnokształcących będą mieli okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanym programie edukacyjnym, w ramach którego zwiedzając budynek Sądu zostaną oni zapoznani z podstawowymi informacjami na temat funkcjonowania sądownictwa powszechnego oraz instytucji mediacji, a także będą uczestniczyć w symulacji mediacji, przeprowadzonej przez mediatorów Sądeckiego Centrum Mediacji przy Stowarzyszeniu „SURSUM CORDA”.

Tegoroczny Tydzień Mediacji jest również początkiem praktycznego wdrożenia na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Nowym Sączu szeroko zakrojonych działań informacyjnych, opracowywanych w ramach ukonstytuowanej w lipcu br. Społecznej Rady ds. Mediacji przy Prezesie Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, w skład której wchodzą przedstawiciele środowisk naukowych, prawniczych, gospodarczych oraz organizacji pozarządowych promujących mediację. Działania te obejmować będą w szczególności wzmocnienie przekazu na temat mediacji w bieżącej komunikacji Sądu ze stronami, poprzez wdrożenie pragmatyki pouczania stron o prawie do mediacji oraz udostępnienie na stronie internetowej sądu, dostępnej pod adresem www.nowy-sacz.so.gov.pl/mediacje materiałów informacyjnych i instruktażowych, które będą źródłem praktycznej wiedzy dla zainteresowanych stron.

Zachęcamy więc wszystkich do poszerzania swojej wiedzy o mediacji i korzystania z dobrodziejstw, płynących z jej stosowania w praktyce. 

www.mediacje.sc.org.pl


29.09.2014Charytatywny festyn wspinaczkowy, 11-12 października 2014

Tego jeszcze nie było! Na dwa dni sądecka ścianka wspinaczkowa zostanie oddana w Wasze ręce, a hala sportowa przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu stanie się miejscem bicia rekordu Polski w budowaniuwieży... Zamiast klocków użyjemy… skrzynek. Chcemy zbudować jak najwięcej jak najwyższych wież. Czemu? Bo wraz z nimi budujemy nadzieję dla chłopaka, który dzielnie walczy z niepełnosprawnością... Wieże rozsypią się, a nadzieja wręcz przeciwnie. Zabawa po dwóch dniach skończy się, ale coś pięknego po niej pozostanie: świetne wspomnienia i dobro, które chcemy pomnożyć bawiąc się razem z Wami.

Sponsor imprezy - NEWAG za każdą skrzynkę, której użyjemy do budowy zapłaci 2 złote. Chcemy DZIĘKI WAM zbudować wieże w sumie z kilku tysięcy skrzynek. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na rehabilitację Artura - podopiecznego Sursum Corda, który dwa lata temu przeżył dramatyczny wypadek.

Zapraszamy na I Charytatywny Festyn Wspinaczkowy w dwa jesienne dni: 11 i 12 października

Zabawa potrwa od godz. 10:00 do 18:00a wielki finał budowania wieży ze skrzynek - ustanowienie Rekordu Polski oraz losowanie nagród i pokazy wspinaczki wyczynowej w wykonaniu mistrza Europy - planujemy 12 października (niedziela), o godz. 18.

Gwarantujemy świetną zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla śmiałków będzie darmowy trening wspinaczki na ścianie pod czujnym okiem instruktorów oraz z ich fachową asekuracją, dla amatorów emocji - zaproszenie do bicia rekordu w budowaniu wieży (może to TY ustanowisz Rekord Polski ?!), dla tych, którzy mają odwagę - bujanie na linach, zaś dla najmłodszych – animacje przygotowane przez wolontariuszy Stowarzyszenia Sursum Corda.

więcej informacji >>


23.09.2014Z kulturą za pan brat

 

Darmowa wizyta w Galerii BWA Sokół, wyjazd do teatru w Krakowie oraz wizyty studyjne.
Zapraszamy wolontariuszy w wieku 14-19 lat, z terenu powiatu nowosądeckiego do udziału w projekcie !

Projekt Z KULTURĄ ZA PAN BRAT realizowany dzięki wsparciu Fundacji PZU.

więcej >>


28.08.2014Fantastyczna oferta dla osób w wieku 55+, nieaktywnych zawodowo - ostatnie bony !!!!!

 

Zapraszamy na ciekawe wydarzenia kulturalne w Nowym Sączu: 4 seanse kinowe, spotkania z ciekawymi osobami, Galeria BWA, a do tego kawa lub herbata w kawiarni. Tylko 10,- zł. Decyduje kolejnośc zgłoszeń.

Kliknij na baner i sprawdź szczegóły !


23.07.2014Ostatnie wolne miejsca na półkolonii w Starym Sączu

LAST MINUTE - PÓŁKOLONIA W STARYM SĄCZU 28.07.-08.08.2014 | Ostatnie 5 wolnych miejsc !

Opieka w godz. 7:00-17:00, Szkoła Podstawowa im. J. Tischnera, 3 wycieczki, moc atrakcji, II śniadanie + obiad .

Odpłatność 400,- zł (4 zł / godz.)

Szczegóły na: www.sc.org.pl/kolonieletnie/polkolonia_lato_wakacje_2014_stary_sacz

Dobre przygotowanie przed wyjazdem na pełną kolonię i aktywnie spędzony czas.


21.07.2014I po awarii :)

Uff... Po burzy trzeba było wymienić cały sprzęt telefoniczno-internetowy, ale już jesteśmy w pełni dostępni w sieci i telefonicznie. Dziękujemy Panu Pawłowi Piszczkowi za nieocenioną pomoc !

Nasze działające telefony to:

18 540 40 40; 18 44 11 994

kom. 692 115 724

e-mail: biuro@sc.org.pl

www.sc.org.pl

Facebook: www.facebook.com/Stowarzyszenie.sursum.corda

W okresie wakacyjnym jesteśmy do Waszej dyspozycji od poniedz. do piątku, w godz. 8:00 - 16:00


14.07.2014Awaria łączności elektronicznej

W związku z uszkodzeniem centrali telefonicznej i routera, informujemy, że kontakt z naszym biurem jest możliwy jedynie drogą telefoniczną, pod nr tel. 18 44 11 994 oraz kom. 692 115 724.

W okresie wakacyjnym pracujemy w godz. 8:00-16:00.

Intensywnie pracujemy nad przywróceniem komunikacji elektronicznej.


  zobacz 10 starszych newsów >>

Uruchomiliśmy kanał Sursum Corda na Youtube! Teraz możesz nas również oglądać i posłuchać. Zobacz więcej >>

przewiń w lewo
O Stowarzyszeniu Sursum CordaWolontariat w Stowarzyszeniu Sursum CordaUwolnić DobroWolontariusze Stowarzyszenie Sursum Corda o swojej pracyJeszcze możesz siebie daćGala 10-lecia Stowarzyszenia Sursum CordaMiędzynarodowy Dzień MediacjiBłędne wyobrażenia o wolontariacie
przewiń w prawo

|   Wizyty: teraz 2 , dzisiaj 142 , miesiąc 6319 , rok 74134  |   Ostatnia aktualizacja: 24-10-2014   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |