Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Aktualności
  zobacz 10 starszych newsów >>

17.12.2014Centrum Pomocy Osobom Opuszczającym Zakłady Karne i Ich Rodzinom

Informujemy, że zdodnie z zawartym porozumieniem z Sądem Okręgowym w Nowym Sączu oraz Zakładem Karnym w Nowym Sączu, przy Stowarzyszeniu Sursum Corda powstało Centrum Pomocy Osobom Opuszczającym Zakłady Karne i Ich Rodzinom.

Jest to druga tego typu placówka w małopolsce, mieści się w sąsiadującym z naszym biurem budynku, pod adresem: ul. Zakościelna 3 w Nowym Sączu. Kontakt z Centrum jest możliwy pod nr tel. 18 540 40 40.

Szczegółowa oferta Centrum - kliknij tutaj >>


02.12.2014Światowy Dzień Wolontariatu

 

5 grudnia | Światowy Dzień Wolontariatu | Rynek w Nowym Sączu | godz. 9.00

Stowarzyszenie Sursum Corda zaprasza na ochody Światowego Dnia Wolontariatu.
Spotkaj się w Nowym Sączu z załogą wolontariuszy o godz. 9.00 na Rynku. Będzie okazja do zrobienia wspólnego zdjęcia i rozmowy z wolontariuszami.

Po spotkaniu wolontariusze wyjdą do mieszkańców i będą z nimi rozmawiać o wolontariacie. Rozdamy mnóstwo materiałów zachęcających do wolontariatu. Wszystko po to, by Sądecczyzna nadal była kolorową wyspą, gdzie ludzie czują się za siebie odpowiedzialni, potrafią się wspierać, gdzie prężnie działa wolontariat, a młodzi widzą w pomaganiu innym oczywistość. Taki stan rzeczy wymaga wysiłku i działań, stąd m.in. nasza akcja.


25.11.2014Zostań DYPLOMOWANYM Mikołajem !
 
 

21.11.2014Świąteczne Kartki Dobroczynne

Otwierasz najpierw skrzynkę pocztową, później kopertę, a serce otwiera się samo. Mimo mrozu robi się ciepło. Nawet gdy gdzieś w duszy czają się małe i większe smutki, robi się radośniej... Tak właśnie działa świąteczna kartka od kogoś bliskiego. Pamiętasz to ciepło? Z przyjemnością ogłaszamy powrót do pięknego zwyczaju wysyłania tradycyjnych świątecznych kartek.

Przygotowaliśmy dla Firm, Instytucji i każdego z Was wyjątkową kolekcję kartek. Dzięki świątecznym życzeniom przesłanym za ich pośrednictwem ciepło w sercu pozostanie na dłużej. Czemu? Bo dochód z ich sprzedaży w całości zainwestujemy w niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym w programie „Na Ratunek”.

       

Tu zamówisz charytatywne kartki na Boże Narodzenie 2014 >>


03.11.2014Obóz szkoleniowo - integracyjny dla wolontariuszy SCW i PSBSS
Kto? 45 wolontariuszy z Sądeckiego Centrum Wolontariatu oraz Programu Starszy Brat Starsza Siostra
 
Gdzie? Piwniczna Zdrój, Dom Wczasów Dziecięcych
 
Kiedy? 14-16 listopada 2014 (piątek - niedziela)
 
Rekrutacja: do 14.11.2014 (piątek), w uzgodnieniu z p. Halina Rams, tel. 501 316 271

Logistyka: wyjazd autokaru 14 listopada (piątek), o godz. 16.30, spod Dworca PKP (wejście główne – ul. Kolejowa). Bierzemy obuwie zastępcze do chodzenia po obiekcie. NIE trzeba mieć śpiworów, również na miejscu czeka Was - oprócz warsztatów i niespodzianek - pełne wyżywienie, łącznie z niedzielnym obiadem :) Powrót do Sącza w niedzielę ok. 14.00 także autokarem.


29.10.2014Senioralny Punkt Wolontariatu

 

Zapraszamy wszystkie grupy seniorów uczestniczące w zajęciach z zakresu organizacji wolontariatu do uruchamiania Senioralnych Punktów Wolontariatu. Dwie grupy, które najlepiej opracują koncepcję powołania Punktów zostaną nagrodzone zestawem sprzętu multimedialnego o wartości 4000,- zł, w którego skład wchodzi laptop, aparat, urządzenie wielofunkcyjne, oprogramowanie MS Office.

więcej>>


29.10.2014XII Bieg Bejorów - 26 X 2014r.

 
Prawie trzystu dobrych ludzi pobiegło w minioną niedzielę w dorocznym Biegu Bejorów organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy Ryter. Był to już XII bieg, dla organizatorów szczególny, bo UKS RYTER obchodzi właśnie 20 jubileusz swojej działalności. W tym roku - podobnie jak w ubiegłym, ryterscy miłośnicy biegania postanowili połączyć sportową rywalizację i towarzyszącą jej świetną zabawę z pięknym celem. Opłaty z wpisowego od uczestników biegu przekazano więc na leczenie i rehabilitację 13- letniego Mariuszka Mrzygłoda podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda, które wsparło organizację biegowej imprezy siłami swoich wolontariuszy.

Efekt niedzielnej sportowej zabawy ogromnie cieszy organizatorów i może być powodem do dumy wszystkich uczestników: Mariuszkowe konto zasiliła kwota 4 tys. 114 zł przekazana przez UKS Ryter z wpisowego oraz dodatkowo 1005 zł i 60 groszy - tyle wpadło do puszek wolontariuszy zbierających podczas imprezy wolne datki.
Pięknie dziękujemy wszystkim Bejorom i jesteśmy dumni, że mieliśmy okazję sami zostać Bejorami!
Sympatykom sportowej rywalizacji należy się informacja o wynikach niezwykłego biegu, więc spieszymy z ujawnieniem mistrzów: Najszybszym Bejorem biegu okazał się sądeczanin Andrzej Tokarz który na pokonanie trasy spod Czesterówki do Kramarki (przewyższenie 282 m. długość trasy ok. 4800m) potrzebował 19 minut i 32 sekund. Tuż za nim linię mety przekroczyli Piotr Pociecha z Jelnej (20:13) oraz Mariusz Szkaradek z Nowego Sącza (20:50). Wśród pań - Bejorek najszybsza była Weronika Wojtusiak z Nowego Targu (24:49). Puchary za dwa kolejne miejsca odebrały Angelina Brończyk z Nowego Sącza (25:17) i Kinga Kwiatkowska z Chełmca (26:52).
Jeśli ktoś jeszcze nie wie skąd taki niecodzienny dystans i skąd nazwa "Bejory" - odsyłamy na stronę http://www.biegbejorow.pl/pl/69011/0/Zrozumiec_Bejorow.html
i gorąco zachęcamy do wycieczki na Kramarkę i wpisania się do Bejorskiego zeszyciku ukrytego w budce na drzewie... Niech grono Bejorów rośnie w siłę!
Jeśli zaś ktoś chce poznać historię Mariuszka, któremu dedykowaliśmy tegoroczne bieganie - niech odwiedzi link: http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/mariusz_mrzyglod

— w mieście: Rytro.

 


28.10.2014Kulturalny Senior - spotkanie podsumowujące projekt

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich posiadaczy Bonów Kultury do udziału w podsumowującym spotkaniu filmowym, projektu "Kulturalny Senior", które odbędzie się 20 listopada 2014r., o godz. 15.30.  Zaproszonym gościem będzie Pani Maria Brylak-Załuska - etnograf i członek Stowarzyszenia Muzeów na Wolnym Powietrzu w Polsce, a prezentowanym filmem - "Mój Nikifor" w reżyserii Krzysztofa Krauze.

więcej>>


21.10.2014Kulturalny Senior - wyczerpane bony kultury

Informujemy, że wszystkie bony kultury zostały już wykorzystane.

Uczestników projektu poinformujemy sms-em o godzinie, tytule filmu i spotkaniu z zaproszonym gościem w ramach finałowej projekcji filmowej, która odbędzie się w dniu 20 listopada.


16.10.2014Forum - "Wolontariat - razem czy osobno?"

Zapraszamy przedstawicieli małopolskich organizacji pozarządowych, prowadzących lub zamierzających prowadzić Centrum Wolontariatu, do udziału w forum „Wolontariat – razem czy osobno?”, które odbędzie się w Krakowie w piątek 24 października 2014r. w godz.11.00-14.00.

W trakcie spotkania zostanie omówiony model działania Centrum Wolontariatu oraz przedstawimy przykłady funkcjonujących w Polsce sieci tematycznych. Forum będzie inauguracją projektu „Małopolska Sieć Centrów Wolontariatu”, którego celem jest stworzenie regionalnej sieci współpracy na rzecz rozwoju wolontariatu.

Do  udziału w projekcie zostaną zakwalifikowani przedstawiciele 11 organizacji pozarządowych z Małopolski, które prowadzą lub zamierzają prowadzić Centrum Wolontariatu. Dla uczestników przewidziano kompleksowe wsparcie: 10-dniowy cykl szkoleniowy dot. standardów działań Centrów Wolontariatu, spotkania Panelu Ekspertów, wizytę studyjną, doradztwo oraz superwizje wdrażania standardów w organizacjach. Szczegóły dotyczące wymienionych działań, harmonogram oraz zasady rekrutacji zostaną zaprezentowane w trakcie spotkania w dniu 24.10.2014.

Osoby zainteresowane udziałem w forum „Wolontariat – razem czy osobno?” proszone są o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych: osobiście/pocztą tradycyjną: ul. Krasickiego 18, I piętro, 30-503 Kraków; mailem: krakow@wolontariat.org.pl lub faksem: 12 412 15 24 do 20 października br.

Pliki do pobrania:

Formularz zgoszeniowy
Program Forum
 

Projekt „Małopolska Sieć Centrów Wolontariatu” jest realizowany w partnerstwie pomiędzy Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa, Stowarzyszeniem „Sursum Corda oraz Stowarzyszeniem Dobroczynnym „Res Sacra Miser” z Olkusza.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


  zobacz 10 starszych newsów >>

Uruchomiliśmy kanał Sursum Corda na Youtube! Teraz możesz nas również oglądać i posłuchać. Zobacz więcej >>

przewiń w lewo
O Stowarzyszeniu Sursum CordaWolontariat w Stowarzyszeniu Sursum CordaUwolnić DobroWolontariusze Stowarzyszenie Sursum Corda o swojej pracyJeszcze możesz siebie daćGala 10-lecia Stowarzyszenia Sursum CordaMiędzynarodowy Dzień MediacjiBłędne wyobrażenia o wolontariacie
przewiń w prawo

|   Wizyty: teraz 4 , dzisiaj 212 , miesiąc 9029 , rok 78631  |   Ostatnia aktualizacja: 19-12-2014   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |