Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Aktualności
<< zobacz 10 nowszych newsów  zobacz 10 starszych newsów >>

13.03.20194880,74 zł na wsparcie programu „Na ratunek”!

Za nami kolejna zbiórka w sklepach Tesco. Dzięki otwartym sercom Klientów wolontariusze Sursum Corda zebrali w sumie 4880,74 zł! Jak podkreśla prezes Stowarzyszenia Sursum Corda Marcin Kałużny, kwota zostanie przekazana na wsparcie programu „Na ratunek”.

- Potrzeb związanych z podopiecznymi programu „Na ratunek” jest bardzo wiele. Dlatego serdecznie dziękujemy za każde wsparcie, którego doświadczyliśmy podczas ostatniej akcji. Po raz kolejny możemy liczyć na klientów Tesco, co potwierdza, że osób które potrafią dzielić się dobrem nie brakuje – mówi Marcin Kałużny.

Dwudniowa akcja odbyła się w miniony piątek i sobotę w trzech sklepach Tesco: w Nowym Sączu, Muszynie i Łącku. Zebrane środki finansowe pozwolą na dalsze wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda. Programu „Na ratunek” powstał w 2007 roku i wspiera obecnie ponad 160 osób.

Dowiedz się więcej o programie „Na ratunek”.

 

 


11.03.2019Angelika Chrapkiewicz-Gądek w programie „4 strony pasji”

Miniony tydzień był bardzo pracowity dla prelegentki inspiracyjnej Angeliki Chrapkiewicz-Gądek, która rozpoczęła cykl spotkań z uczniami wybranych placówek szkolnych, gdzie działają Szkolne Kluby Wolontariatu Sursum Corda.

Jak się okazało, Angelika w czasie swojego pobytu na Sądecczyźnie spotkała się również z ekipą programu „4 strony pasji” Regionalnej Telewizji Kablowej i w szczerej rozmowie z Krzysztof Witowski opowiedziała o osiąganiu swoich osobistych szczytów, a także o pasjach, które realizuje niezależnie od przeciwności jakie napotyka w swoim życiu. Zapraszamy do obejrzenia całego odcinka.

 


08.03.2019Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!


07.03.2019Wsparcie dla podopiecznych programu „Na ratunek”

W najbliższy piątek i sobotę (8-9 marca) w sklepach Tesco w Nowym Sączu, Muszynie i Łącku odbędzie się dobroczynna zbiórka pieniędzy, z której dochód zostanie przekazany na wsparcie programu Stowarzyszenia Sursum Corda – „Na ratunek”. 

- To nasza kolejna akcja w sklepach Tesco, gdzie spotykamy się z bardzo życzliwym podejściem i wsparciem klientów. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i mamy nadzieję, że po raz kolejny, dzięki Państwa wsparciu, będziemy mogli pomagać naszym podopiecznym programu „Na ratunek” - mówi Halina Rams, moderator Sądeckiego Centrum Wolontariatu.

Jak podkreślają władze Sursum Corda, program „Na ratunek” powstał z potrzeby serca. Wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy o pomoc w zgromadzeniu funduszy poprosili rodzice kilkumiesięcznej Emilki, która aby przeżyć musiała przejść w ciągu kilkunastu dni skomplikowaną operację serca. Dzięki zaangażowaniu wielu osób dobrej woli oraz mediów, Emilka wróciła do zdrowia, aby cieszyć się życiem. 

To pierwsza i jednocześnie jedna z wielu historii związanych z programem „Na ratunek”, dzięki któremu Sursum Corda pomaga obecnie ponad 160 podopiecznym. Możemy ich wesprzeć także poprzez przekazanie 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia. Pamiętajmy, aby w polu „cel szczegółowy” wpisać imię i nazwisko konkretnej osoby, której chcemy udzielić wsparcia.


Dowiedz się więcej na stronie programu "Na ratunek".
Przekaż 1% podatku on-line za darmo!


07.03.2019Kurs kierownika kolonii i półkolonii | Nowy Sącz | 2019

Zapraszamy na KURS KIEROWNIKA WYCIECZEK SZKOLNYCH oraz KURS KIEROWNIKA WYPOCZYNKU (KOLONII I PÓŁKOLONII).

Kierownikiem wycieczek szkolnych może być osoba, która ukńczyła 18 lat oraz posiada min. średnie wykształcenie.

Kierownikiem kolonii i półkolonii może zostać pełnoletnia osoba, z min. średnim wykształceniem, posiadająca co najmniej
3-letnie doświadczenie w wykonywaniu zadań dydaktyczno-wychowawczych lub opiekuńczo-wychowawczych,
uzyskane w okresie ostatnich 15 lat.

Co ważne - uczestnicy kursu mogą liczyć na zatrudnienie na organizowanych przez nas formach wypoczynku
w wakacje i ferie zimowe.

>> więcej informacji <<


06.03.2019O osiąganiu życiowych szczytów podczas spotkań z Angeliką Chrapkiewicz-Gądek

Spotykając się z młodzieżą pokazuje swoje piękne i trudne chwile, wskazuje właściwą drogę do osiągania życiowych szczytów i udowadnia że ani niepełnosprawność, ani żadne inne ograniczenia nie muszą stać na drodze do naszych marzeń. Mowa o prelegentce inspiracyjnej Angelice Chrapkiewicz-Gądek, która we wtorek 5 marca rozpoczęła pierwsze spotkania z młodzieżą szkół, w których działają Szkolne Kluby Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda.

- Bardzo chciałabym was dzisiaj zainspirować do waszych podróży przez życie, do osiągania waszych celów. Niezależnie czy jesteśmy starsi czy młodsi, każdy z nas ma jakieś plany i marzenia, i to jest właśnie powód, dla którego jestem tu dzisiaj z wami – tak swoje spotkanie z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu rozpoczęła Angelika Chrapkiewicz-Gądek.

W tym dniu prelegentka inspiracyjna spotkała się wcześniej z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem, a kolejne zaplanowane spotkanie odbędzie się już dziś w Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Nowym Sączu.  

Angelika Chrapkiewicz-Gądek jest mówcą inspiracyjnym, trenerem, poszukiwaczem wolności w górach i pod wodą oraz podróżnikiem, który zachwyca się światem. Od 2008 roku występuje na scenie i dzieli się historiami, które miała radość przeżyć i na ich podstawie pokazać, jak wytrwałość i odpowiednie nastawienie pozwalają realizować cele i marzenia.

Źródło: własne / www.angisteps.pl

 


04.03.2019Daj się zainspirować. Spotkania z Angeliką Chrapkiewicz-Gądek

Już jutro rusza cykl spotkań - w wybranych szkołach, gdzie działają Szkolne Kluby Wolontariatu - z mówczynią inspiracyjną Angeliką Chrapkiewicz-Gądek. Odbiorcami będą uczniowie z Krościenka, Starego Sącza, Nowego Sącza, Grybowa, Marcinkowic, Szczurowej i Mszany Dolnej.

Angelika Chrapkiewicz-Gądek motywuje innych do działania poprzez przykład własnego życia, aby mogli sięgać wyżej i dalej. Od 2008 roku podczas zorganizowanych spotkań dzieli się swoimi przeżyciami, pokazując tym samym wytrwałość i odpowiednie nastawienie na drodze do realizacji celów i marzeń. Jest autorką książki „Zdobądź swój szczyt”, która jest niezwykłą historią o wspinaczce na szczyty górskie i te związane z własnymi możliwościami.

Pierwsze dwa spotkania z mówczynią inspiracyjną odbędą się już jutro w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie w Starym Sączu.

Życzymy owocnych spotkań!

Dowiedz się więcej o Angelice Chrapkiewicz-Gądek: www.angisteps.pl.

fot. www.angisteps.pl


01.03.20191 procent robi różnicę :)

Jako organizacja pożytku publicznego dobrze wiemy, że aby czynić 100% dobra potrzebujemy 1% Twojego wsparcia. Dlaczego 1% robi różnicę? Bo dzięki niemu w 2018 roku mogliśmy zrealizować wiele działań na rzecz osób potrzebujących. To tylko niektóre z nich:

 • objęcie stałą opieką 166 chorych i niepełnosprawnych
 • sfinansowanie operacji ratujących życie, leczenia i rehabilitacji za 1,22 mln zł
 • kontynuowanie działalności Sądeckiego Centrum Wolontariatu
 • stałe wspieranie w regionie 39 Szkolnych Klubów Wolontariatów
 • zrealizowanie w sumie 247 akcji z udziałem 1.346 wolontariuszy
 • organizacja akcji charytatywnych, w tym pokrycie kosztów zbiórki nakrętek „Odkręć się na dobro”
 • organizacja 20 spotkań urodzinowych dla dzieci z niepełnosprawnością
 • spełnienie marzeń 15 chorych podopiecznych
 • dofinansowanie letniego wypoczynku dla 31 dzieci w trudnej sytuacji życiowej
 • prowadzenie Centrum Pomocy Postpenitencjarnej i objęcie wsparciem 101 osób po opuszczeniu zakładów karnych
 • prowadzenie portalu pomocy pospenitencjarnej www.codalej.info

Stowarzyszenie Sursum Corda | KRS 00000 20382 | Rozlicz swój pit za dramo on-line >>


26.02.2019Dziękujemy za głosy! Czekamy na wyniki

Zakończyło się głosowanie w ramach V edycji programu Fundacji Tesco pn. "Decydujesz, pomagamy”. Stowarzyszenie Sursum Corda zgłosiło projekt "Małe, WIELKIE marzenia", którego ideą jest zorganizowanie dla dziesięciu niepełnosprawnych i przewlekle chorych dzieci chwil szczęścia. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone już 6 marca.

- Bardzo dziękujemy za wszystkie oddane na nasz projekt głosy. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu klientów sklepów Tesco uda nam się uzyskać dofinansowanie z programu "Decydujesz, pomagamy". Jeśli tak się stanie, będziemy mogli sprawić wielką radość dziesięciu naszym podopiecznym, dla których zorganizujemy niezapomniane spotkania i wydarzenia - podkreśla Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda.

Przypomnijmy, że głosy na projekt "Małe, WIELKIE marzenia" można było oddawać w trzech sklepach Tesco: w Łącku, Muszynie i Piwnicznej-Zdroju. Trzy najlepsze inicjatywy otrzymają dofinansowanie, które pozwoli na ich realizację.


Dowiedz się więcej o akcji Fundacji Tesco "Decydujesz, pomagamy": 
www.tesco.pl

 


22.02.2019#StowarzyszenieSursumCorda także na Instagramie!

Stowarzyszenie #sursumcorda działa od 2000 roku, wprowadzając w życie najważniejszy cel i misję – podejmowanie działań, które mobilizują, uczą samodzielności oraz odpowiedzialności za siebie i innych, rozwijają kreatywność i postawę wzajemnej pomocniczości. Wspólnym mianownikiem tych działań jest zaufanie, przejrzystość i poszanowanie godności drugiego człowieka.

Teraz nasze inicjatywy możesz śledzić także na Instagramie. Znajdź nas już teraz: www.instagram.com

#sursumcorda #stowarzyszeniesursumcorda #stowarzyszenie #nowysacz #niesiemypomoc #wspieramydzieci #wspieramymlodziez #pomocpsychologiczna #resocjalizacja #inspirujemy #przekaz1procent #wgoreserca


<< zobacz 10 nowszych newsów  zobacz 10 starszych newsów >>

Uruchomiliśmy kanał Sursum Corda na Youtube! Teraz możesz nas również oglądać i posłuchać. Zobacz więcej >>

przewiń w lewo
O Stowarzyszeniu Sursum CordaWolontariat w Stowarzyszeniu Sursum CordaUwolnić DobroWolontariusze Stowarzyszenie Sursum Corda o swojej pracyJeszcze możesz siebie daćGala 10-lecia Stowarzyszenia Sursum CordaMiędzynarodowy Dzień MediacjiBłędne wyobrażenia o wolontariacie
przewiń w prawo

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 27 , miesiąc 6884 , rok 165275  |   Ostatnia aktualizacja: 25-05-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |