Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Aktualności
<< zobacz 10 nowszych newsów  zobacz 10 starszych newsów >>

06.03.2019O osiąganiu życiowych szczytów podczas spotkań z Angeliką Chrapkiewicz-Gądek

Spotykając się z młodzieżą pokazuje swoje piękne i trudne chwile, wskazuje właściwą drogę do osiągania życiowych szczytów i udowadnia że ani niepełnosprawność, ani żadne inne ograniczenia nie muszą stać na drodze do naszych marzeń. Mowa o prelegentce inspiracyjnej Angelice Chrapkiewicz-Gądek, która we wtorek 5 marca rozpoczęła pierwsze spotkania z młodzieżą szkół, w których działają Szkolne Kluby Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda.

- Bardzo chciałabym was dzisiaj zainspirować do waszych podróży przez życie, do osiągania waszych celów. Niezależnie czy jesteśmy starsi czy młodsi, każdy z nas ma jakieś plany i marzenia, i to jest właśnie powód, dla którego jestem tu dzisiaj z wami – tak swoje spotkanie z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu rozpoczęła Angelika Chrapkiewicz-Gądek.

W tym dniu prelegentka inspiracyjna spotkała się wcześniej z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem, a kolejne zaplanowane spotkanie odbędzie się już dziś w Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Nowym Sączu.  

Angelika Chrapkiewicz-Gądek jest mówcą inspiracyjnym, trenerem, poszukiwaczem wolności w górach i pod wodą oraz podróżnikiem, który zachwyca się światem. Od 2008 roku występuje na scenie i dzieli się historiami, które miała radość przeżyć i na ich podstawie pokazać, jak wytrwałość i odpowiednie nastawienie pozwalają realizować cele i marzenia.

Źródło: własne / www.angisteps.pl

 


04.03.2019Daj się zainspirować. Spotkania z Angeliką Chrapkiewicz-Gądek

Już jutro rusza cykl spotkań - w wybranych szkołach, gdzie działają Szkolne Kluby Wolontariatu - z mówczynią inspiracyjną Angeliką Chrapkiewicz-Gądek. Odbiorcami będą uczniowie z Krościenka, Starego Sącza, Nowego Sącza, Grybowa, Marcinkowic, Szczurowej i Mszany Dolnej.

Angelika Chrapkiewicz-Gądek motywuje innych do działania poprzez przykład własnego życia, aby mogli sięgać wyżej i dalej. Od 2008 roku podczas zorganizowanych spotkań dzieli się swoimi przeżyciami, pokazując tym samym wytrwałość i odpowiednie nastawienie na drodze do realizacji celów i marzeń. Jest autorką książki „Zdobądź swój szczyt”, która jest niezwykłą historią o wspinaczce na szczyty górskie i te związane z własnymi możliwościami.

Pierwsze dwa spotkania z mówczynią inspiracyjną odbędą się już jutro w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie w Starym Sączu.

Życzymy owocnych spotkań!

Dowiedz się więcej o Angelice Chrapkiewicz-Gądek: www.angisteps.pl.

fot. www.angisteps.pl


01.03.20191 procent robi różnicę :)

Jako organizacja pożytku publicznego dobrze wiemy, że aby czynić 100% dobra potrzebujemy 1% Twojego wsparcia. Dlaczego 1% robi różnicę? Bo dzięki niemu w 2018 roku mogliśmy zrealizować wiele działań na rzecz osób potrzebujących. To tylko niektóre z nich:

 • objęcie stałą opieką 166 chorych i niepełnosprawnych
 • sfinansowanie operacji ratujących życie, leczenia i rehabilitacji za 1,22 mln zł
 • kontynuowanie działalności Sądeckiego Centrum Wolontariatu
 • stałe wspieranie w regionie 39 Szkolnych Klubów Wolontariatów
 • zrealizowanie w sumie 247 akcji z udziałem 1.346 wolontariuszy
 • organizacja akcji charytatywnych, w tym pokrycie kosztów zbiórki nakrętek „Odkręć się na dobro”
 • organizacja 20 spotkań urodzinowych dla dzieci z niepełnosprawnością
 • spełnienie marzeń 15 chorych podopiecznych
 • dofinansowanie letniego wypoczynku dla 31 dzieci w trudnej sytuacji życiowej
 • prowadzenie Centrum Pomocy Postpenitencjarnej i objęcie wsparciem 101 osób po opuszczeniu zakładów karnych
 • prowadzenie portalu pomocy pospenitencjarnej www.codalej.info

Stowarzyszenie Sursum Corda | KRS 00000 20382 | Rozlicz swój pit za dramo on-line >>


26.02.2019Dziękujemy za głosy! Czekamy na wyniki

Zakończyło się głosowanie w ramach V edycji programu Fundacji Tesco pn. "Decydujesz, pomagamy”. Stowarzyszenie Sursum Corda zgłosiło projekt "Małe, WIELKIE marzenia", którego ideą jest zorganizowanie dla dziesięciu niepełnosprawnych i przewlekle chorych dzieci chwil szczęścia. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone już 6 marca.

- Bardzo dziękujemy za wszystkie oddane na nasz projekt głosy. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu klientów sklepów Tesco uda nam się uzyskać dofinansowanie z programu "Decydujesz, pomagamy". Jeśli tak się stanie, będziemy mogli sprawić wielką radość dziesięciu naszym podopiecznym, dla których zorganizujemy niezapomniane spotkania i wydarzenia - podkreśla Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda.

Przypomnijmy, że głosy na projekt "Małe, WIELKIE marzenia" można było oddawać w trzech sklepach Tesco: w Łącku, Muszynie i Piwnicznej-Zdroju. Trzy najlepsze inicjatywy otrzymają dofinansowanie, które pozwoli na ich realizację.


Dowiedz się więcej o akcji Fundacji Tesco "Decydujesz, pomagamy": 
www.tesco.pl

 


22.02.2019#StowarzyszenieSursumCorda także na Instagramie!

Stowarzyszenie #sursumcorda działa od 2000 roku, wprowadzając w życie najważniejszy cel i misję – podejmowanie działań, które mobilizują, uczą samodzielności oraz odpowiedzialności za siebie i innych, rozwijają kreatywność i postawę wzajemnej pomocniczości. Wspólnym mianownikiem tych działań jest zaufanie, przejrzystość i poszanowanie godności drugiego człowieka.

Teraz nasze inicjatywy możesz śledzić także na Instagramie. Znajdź nas już teraz: www.instagram.com

#sursumcorda #stowarzyszeniesursumcorda #stowarzyszenie #nowysacz #niesiemypomoc #wspieramydzieci #wspieramymlodziez #pomocpsychologiczna #resocjalizacja #inspirujemy #przekaz1procent #wgoreserca


19.02.2019Otwarte serca na pomoc dla Moniki. Dziękujemy!

Otwartość i życzliwość, to dwa słowa, które najkrócej określają postawę klientów sklepów Tesco, w których 15 i 16 lutego odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Na ratunek” dla podopiecznej Sursum Corda Moniki Kacprzak.

W sumie w pięciu sklepach Tesco w Nowy Sącz, Mszanie Dolnej, Łącku, Piwnicznej i Muszynie wolontariusze zebrali kwotę 9 814,67 zł, 8,12 euro i 120 koron norweskich! Jak mówi moderator Sądeckiego Centrum Wolontariatu Halina Rams, pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację, a także na przystosowanie domu Moniki Kacprzak do jej niepełnosprawności. - Najpilniejsza potrzeba, to zakup specjalistycznej windy, która pozwoli wychodzić Monice choćby na spacery. Obecnie ze względu na pewne architektonicznej ograniczenia nie jest to możliwe, a każde wyjście na zewnątrz dla Moniki i jej bliskich jest dużym przedsięwzięciem – mówi Halina Rams. - Pięknie dziękujemy za okazane serce i wsparcie wszystkim klientom sklepów Tesco, gdzie odbywała się nasza zbiórka. Kwota blisko 10 tys. zł na pewno pozwoli na rozwiązanie przynajmniej kilku problemów naszej podopiecznej.

Monika choruje od urodzenia na dziecięce porażenie mózgowe, które charakteryzuje się niepełnosprawnością ruchową związaną z czterokończynowym porażeniem i licznymi atetozami. Choroba sprawia, że Monika jest od dwóch lat unieruchomiona i zamknięta na pierwszym piętrze domu. Klatka schodowa jest bardzo strona i wąska, co uniemożliwia znoszenie i wynoszenie córki. Przez to Monika nie ma możliwości wyjścia na spacer, zakupy, a nawet do lekarza czy kościoła.

Nasza podopieczna nadal czeka na każdą pomoc, która pozwoli jej pokonać liczne bariery. Ty także możesz jej pomóc przekazując np. 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Sursum Corda (KRS 00000 20382). Pamiętaj, aby w polu „cel szczegółowy” dopisać – „Monika Kacprzak”.
 

 


17.02.2019"Drugi człowiek jest darem już przez to, że istnieje"

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Dobrego Tygodnika Sądeckiego, gdzie przeczytamy wywiad (str. 11) Katarzyny Gajdosz-Krzak ze współzałożycielem Stowarzyszenie Sursum Corda i jego honorowym członkiem, jezuitą o. Stanisławem Majchrem, duszpasterzem osób pozbawionych wolności. 


Pobierz Dobry Tygodnik Sądecki:

www.dts24.pl

To rozmowa o miłości do drugiego człowieka, zwłaszcza tego w trudnej sytuacji. To wartości szczególne bliskie Sursum Corda, które realizuje działania w ramach pomocy postpenitencjarnej, pomagając osobom opuszczającym zakład karny, znaleźć nową drogę w życiu.

 

 


11.02.2019„Na ratunek” Monice Kacprzak. Akcja w sklepach Tesco

15 i 16 lutego w sklepach Tesco w Nowym Sączu, Mszanie Dolnej, Łącku, Piwnicznej i Muszynie odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznej programu „Na ratunek” – Moniki Kacprzak, która cierpi od urodzenia na dziecięce porażenie mózgowe. 


- Jak zawsze możemy liczyć na wolontariuszy ze Szkolnych Klubów Wolontariatu, którzy bardzo aktywnie i z pełnym poświęceniem włączają się w każdą akcję pomocową dla naszych podopiecznych – podkreśla Halina Rams, moderator Sądeckiego Centrum Wolontariatu. - Bardzo prosimy o wsparcie zbiórki i mamy nadzieję, że akcja pozwoli zebrać środki finansowe na odpowiednie przystosowanie domu Moniki, w tym na zakup i montaż specjalistycznej windy, która umożliwi jej swobodne wychodzenie na spacer, do lekarza czy do kościoła. Obecnie ze względu na istotne ograniczenia architektoniczne nie jest to możliwe – dodaje Halina Rams.


Koszt zakupu i montażu windy, nawet przy dofinansowaniu, jest dla rodziny Moniki bardzo dużym wydatkiem. Jednak wszyscy możemy sprawić, aby jej światem nie były tylko cztery ściany! Liczy się każda złotówka i chęć pomocy. Dowiedz się więcej o Monice Kacprzak.

Zbiórkę pieniędzy będą prowadzić wolontariusze Szkolnych Klubów Wolontariatu, działających w następujących placówkach: Szkoła Podstawowa w Rytrze, Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej, Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu, Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach.


30.01.2019Prosimy o Wasz głos! Ruszyła V edycja programu Fundacji Tesco "Decydujesz Pomagamy"

Fundacja TESCO uruchomiła V edycję programu „Decydujesz Pomagamy”, dzięki któremu poprzez ciekawe pomysły, sami możemy zmieniać świat wokół nas. Po raz trzeci udział w inicjatywie bierze również Stowarzyszenie Sursum Corda, które zgłosiło projekt „Małe, WIELKIE marzenia”. Jak zawsze liczymy na Wasze wsparcie i głosy!

Idea projektu to organizacja dla dziesięciu niepełnosprawnych i przewlekle chorych dzieci chwil szczęścia, poprzez przygotowanie i realizację niezapomnianych imprez. Spełniane w ten sposób marzenia najmłodszych, staną się również wielką radością z pomagania dla grupy 30 wolontariuszy, którzy zgromadzą wokół siebie gotowych wspierać projekt wrażliwych ludzi. Można więc powiedzieć, że dobro w ten sposób czynione będzie podwójne.

Jak można oddać głoś?

To bardzo proste. Głosowanie na najlepsze lokalne inicjatywy odbywa się w sklepach Tesco w dniach od 21 stycznia do 17 lutego 2019 r. Na projekt Sursum Corda pn. „Małe, WIELKIE marzenia” można głosować w trzech placówkach handlowych Tesco:
    •    w Łącku (Łącko 761),
    •    w Muszynie (Piłsudskiego 93),
    •    w Piwnicznej Zdroju (Węgierska 2).

Wyniki głosowania w poszczególnych tygodniach są podawane na urnach w poszczególnych sklepach, można je również sprawdzić poprzez podstronę projektu Sursum Corda: https://tesco.pl/pomagamy/project/15671/. Jak podkreślają organizatorzy, grand otrzymają te organizacje, które uzyskają największą liczbę głosów w każdym z mikroregionów.

Szczegółowe informacje dotyczące programu Fundacji TESCO „Decydujesz Pomagasz”, są dostępne na stronie internetowej – www.tesco.pl.


27.01.2019Galeria Trzy Korony – udane ferie z Sursum Corda

27 stycznia w Galerii Trzy Korony odbył się wielki finał „Bajkowych Ferii” z Sursum Corda. Na najmłodszych czekały liczne atrakcje, a wśród nich między innymi: animacje z przygodą, konkursy i zabawy z nagrodami, balonowe postacie, a także dziecięca wioska ze stoiskiem plastycznym.

Finał „Bajkowych Ferii” to zwieńczenie warsztatów plastycznych, które odbywały się w Galerii Trzy Korony w drugim tygodniu ferii. Codziennie w godzinach 12:00-16:00 każde dziecko mogło wziąć udział w ciekawych zajęciach bez konieczności wcześniejszego zapisywania się. To co najważniejsze – każdego dnia powstawały nowe i zawsze wyjątkowe efekty pracy podczas plastycznych spotkań.

Wszystkie artystyczne dzieła można było zobaczyć podczas niedzielnego finału, który stał się dniem wyjątkowego święta i zabawy. Najmłodsi przebierali się w bajkowe stroje, brali udział w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez Galerię Trzy Korony, a do tego animatorzy Sursum Corda zapewnili wiele niecodziennych atrakcji. Wśród nich malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, tworzenie balonowych postaci czy zamykanie w mydlanej bańce. Do dyspozycji każdego uczestnika zabawy był „Kącik malucha”. Do wspólnej zabawy podczas finału „Bajkowych Ferii” w wyjątkowy sposób włączył się również Teatr Nowy w Nowym Sączu.

Stowarzyszenie Sursum Corda serdecznie dziękuję za gościnę podczas „Bajowych Ferii” oraz wspaniałe nagrody dla uczestników dyrekcji Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu.


 

 


<< zobacz 10 nowszych newsów  zobacz 10 starszych newsów >>

Uruchomiliśmy kanał Sursum Corda na Youtube! Teraz możesz nas również oglądać i posłuchać. Zobacz więcej >>

przewiń w lewo
O Stowarzyszeniu Sursum CordaWolontariat w Stowarzyszeniu Sursum CordaUwolnić DobroWolontariusze Stowarzyszenie Sursum Corda o swojej pracyJeszcze możesz siebie daćGala 10-lecia Stowarzyszenia Sursum CordaMiędzynarodowy Dzień MediacjiBłędne wyobrażenia o wolontariacie
przewiń w prawo

|   Wizyty: teraz 2 , dzisiaj 40 , miesiąc 8904 , rok 166277  |   Ostatnia aktualizacja: 25-03-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |