Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Aktualności
<< zobacz 10 nowszych newsów  zobacz 10 starszych newsów >>

18.06.2019Rozpoczynamy ?Bezpieczne wakacje?. Do zobaczenia na sądeckim Rynku


Świętujcie razem z nami rozpoczęcie wakacji! W najbliższą niedzielę 23 czerwca na sądeckim Rynku odbędzie się Festyn Rodzinny inaugurujący akcję „Bezpieczne Wakacje 2019”. Start o godz. 16:00. O atrakcje dla najmłodszych zadbają animatorzy i wolontariusze Sursum Corda, którzy zapraszają również do udziału w charytatywnej loterii fantowej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół ZAKOPOWER – godz. 19:00. Do wspólnego świętowania zaprasza Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. 

W programie występy laureatów VI Sądeckich Konfrontacji Artystycznych SKAT, a także prezentacje zespołów artystycznych i solistów z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. 

Jedną z atrakcji będzie Loteria fantowa organizowana przez Stowarzyszenie Sursum Corda, z której dochód zostanie przekazany na wsparcie finansowe wyjazdu na kolonię nad morze dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej. 

W programie również: dmuchańce do zjeżdżania i skakania, zabawy sportowe i zręcznościowe, nauka sztuk cyrkowych, gry plenerowe w rozmiarze XXL, stoiska animacyjne (malowanie twarzy, zaczarowany świat balonów), kącik plastyczny, w tym ścianka do malowania plenerowego, pokazy baniek-gigantów, zabawy z chustą animacyjną, kącik malucha dla najmłodszych, w tym dmuchana zjeżdżalnia i skakaniec dla małych dzieci, szczudlarz i ucharakteryzowane postacie z bajek rozdające balony i słodycze, nielimitowana wata cukrowa i popcorn, loteria fantowa, policyjne motocykle i konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie, znakowanie przez funkcjonariuszy KM Policji w Nowym Sączu wartościowych przedmiotów.


17.06.2019Rekordowy Bieg św. Wawrzyńca


15 czerwca na stadionie KS Biegoniczanka odbył się IV Bieg św. Wawrzyńca pod hasłem „Biegniemy dla Krzyśka i Darka”, który zgromadził rekordową liczbę 798 biegaczy. Jak zapewnia Renata Gajdosz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 i główny organizator biegu, pieniądze jeszcze spływają, a liczenie cały czas trwa, a do chwili obecnej udało się zebrać 28 837 zł! Partnerem biegu i fundatorem numerów startowych było Stowarzyszenie Sursum Corda, które zapewniło również atrakcje dla najmłodszych. 

 

Biegi odbywały się na kilku dystansach, a rywalizację rozpoczęli najmłodsi biegacze, którzy mieli do pokonania odległość 50 metrów. Kolejne biegi odbywały się na dystansach 150 i 300 metrów. Główna rywalizacja dla uczestników uroczonych w 2003 roku lub wcześniej była najbardziej wymagająca, a długość trasy wynosiła 1800 metrów. Zadania nie ułatwiała jednak bardzo wysoka temperatura, przekraczająca momentami 30 stopni Celsjusza. 

 

Podczas Biegu św. Wawrzyńca nie mogło zabraknąć głównych bohaterów, czyli Krzysztofa Chebdy, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda, i Dariusza Frączka, którzy podczas dekoracji mieli okazję pogratulować najszybszym zawodnikom. To dla nich biegacze pokonywali swoje słabości, a dochód z charytatywnego wydarzenia zostanie przekazany na ich leczenie i rehabilitację. Dodatkowo podczas biegu zbiórkę publiczną na rzecz Darka i Krzyśka prowadziło Stowarzyszenie Sursum Corda. 

 

Fotogaleria z IV Biegu św. Wawrzyńca jest dostępna na naszym fanpage’u: 

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie.sursum.corda/


 


11.06.2019W sobotę biegniemy dla Krzyśka i Darka. Biegnijcie z nami!


To już w najbliższą sobotę! 15 czerwca na Stadionie KS Biegoniczanka rusza Bieg św. Wawrzyńca, w tym roku pod hasłem „Biegniemy dla Krzyśka i Darka”. Na liście startowej jest już ponad 400 zawodników, a będzie jeszcze więcej. Podczas spotkania z mediami w Centrum Informacji Turystycznej do udziału w biegu wszystkich Sądeczan zapraszali organizatorzy i partnerzy wydarzenia.

 

O szczegółach inicjatywy mówili Renata Gajdosz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 i główny organizator wydarzenia, Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda, które jest partnerem biegu oraz radny miejski Jakub Prokopowicz. Gospodarzem spotkania był Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza.

 

- To kolejna edycja biegu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 14 biegu, a impreza skierowana jest do mieszkańców Nowego Sącza i nie tylko. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, tym bardziej, że w tym roku mamy dwie osoby, które czekają na naszą pomoc, to Krzysiek i Darek – mówiła dyrektor Renata Gajdosz, która podkreśliła również szczególną rolę sponsorów strategicznych. To dzięki nim kwota potrzebna na leczenie i rehabilitację Krzyśka i Darka rośnie znacznie szybciej. - Nasi sponsorzy, do których należą Terma Bania, firma Novitus oraz Newag, do każdego uczestnika dopłacają po 5 zł. To dla nas bardzo ważne, bo dzięki temu ta pomoc ma moc - dodaje z satysfakcją dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14.

 

Prezes Stowarzyszenia Sursum Corda Marcin Kałużny podziękował organizatorom za zaproszenie do wspólnego działania na rzecz jak najlepszej organizacji Biegu św. Wawrzyńca, a także nieco szerzej przedstawił osoby, dla których biegniemy w tym roku. Wręczył również symboliczny pierwszy numer startowy dyrektor Renacie Gajdosz. 

 

- Bardzo się cieszę, że nasze stowarzyszenie jest partnerem biegu i nie mam wątpliwości, że będzie nie tylko aktywnie, ale co najważniejsze charytatywnie. Na ręce pani dyrektor przekazuje pierwszy numer startowy, jako liderowi i organizatorowi biegu – podkreślił Marcin Kałużny. - W tym roku zbiórka jest dedykowana Krzyśkowi i Darkowi. To osoby, które znalazły się w dwóch różnych sytuacjach życiowych. Darek to osoba, która od urodzenia boryka się z niepełnosprawnością i dziecięcym porażeniem mózgowym, natomiast Krzysztof uległ wypadkowi komunikacyjnemu, porusza się obecnie na wózku inwalidzkim, i walczy o swoją sprawność. Warto pamiętać, że wpisowe to 5 zł, a sponsorzy do każdego biegacza dokładają kolejne 15 zł, co daje w sumie 20 zł. To zapewnia kwadrans rehabilitacji ze specjalistą dla Krzyśka i Darka - podsumowuje Marcin Kałużny

 

Kończąc spotkanie, Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki podziękował za zaangażowanie w realizację tej charytatywnej inicjatywy. - To bieg, który łączy sądeczan i całe grupy społeczne. Cel jest bardzo szczytny, dlatego bardzo się cieszymy, że jako miasto możemy brać czynny udział w organizacji tego przedsięwzięcia. Do zobaczenia na Biegu św. Wawrzyńca – zakończył dyrektor.

 

 


10.06.2019Piknik rodzinny dla podopiecznych programu 'Na ratunek'


W niedzielę 9 czerwca na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej odbył się piknik rodzinny podopiecznych programu „Na ratunek” Stowarzyszenia Sursum Corda. Jedną z wielu przygotowanych atrakcji był program artystyczny przygotowany przez młodych artystów z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. 

 

- To bardzo ważne, abyśmy mieli taki czas, kiedy zostawiamy nasze wszystkie problemy gdzieś z boku i możemy się spotkać, porozmawiać, wspólnie spędzić czas. Życzę dużo uśmiechu i dobrej zabawy – powiedział do uczestników pikniku Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda, dziękując również za ogromne wsparcie organizacyjne Szkolnemu Klubowi Wolontariatu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej oraz jej opiekunowi Patrycji Górce.

 

Na najmłodszych czekało malowanie twarzy i balonowe zoo, a dla wszystkich uczestników rodzinne konkursy, w których to rodzice musieli wykazać się artystycznymi umiejętnościami. 

 

Szczególne uznanie zdobyli podopieczni Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, którzy na tę okazję przygotowali specjalny program artystyczny. Swoje taneczne talenty zaprezentowała grupa baletowa „Adagio”, a także grupa akrobatyczna „Astral Team”, natomiast o wokalne doznania zadbały wokalistki Studia Piosenki – Emma Malik, Oliwia Dutka i Justyna Nosal.

 

fot. Pałac Młodzieży w Nowym Sączu

 


 


08.06.2019Rzeźba na licytację Sursum Corda


To było niecodzienne wydarzenie z niezwykłymi artystami, którzy rzeźbili w drewnie piłami mechanicznymi. Mowa o Plenerze rzeźbiarskim pn. „Świat zwierząt”, który odbywał się na terenie Hacjendy Alpaka, a zakończył się pięknym gestem ze strony organizatorów – przekazaniem rzeźby orła na aukcję charytatywną Stowarzyszenia Sursum Corda. 

 

Rzeźbę na ręce Marcina Kałużnego, prezesa Stowarzyszenia Sursum Corda przekazali Jarosław Gargula z Hacjendy Alpaka oraz Mirosław Pulit z Centrum Zoologicznego Zoosfera. Tuż po weekendzie orzeł trafi na aukcję charytatywną Allegro.pl, z której dochód zostanie przekazany na program wsparcia chorych i niepełnosprawnych „Na ratunek”. 

 

- Bardzo dziękujemy organizatorom za otwarte serca i przekazanie jednej z rzeźb na cel charytatywny związany z działalnością Stowarzyszenia Sursum Corda. To pokazuje, że nie brakuje osób, które czują odpowiedzialność za społeczne inicjatywy, które służą osobom potrzebującym. Niebawem zapraszamy na aukcję charytatywną Allegro.pl, gdzie każdy będzie mógł wziąć udział w licytacji – mówi prezes Marcin Kałużny.

 

Warto podkreślić, że organizowany na terenie Hacjendy Alpaka plener miał również edukacyjny charakter, a organizatorzy zaprosili do udział w bezpłatnych warsztatach artystycznych, połączonych ze zwiedzaniem Mini Zoo, zorganizowane grupy szkolne i uczestników zajęć artystycznych, realizowanych w placówkach na terenie gminy Chełmiec oraz miasta Nowego Sącza, a także grupy seniorskie.


 


03.06.2019RUN 4 A SMILE, czyli pobiegli dla Dawidka


Tłum biegaczy w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu – tak wyglądała kolejna edycja „Biegu po uśmiech”, czyli popularnego „Run 4 a smile”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu WSB-NLU w Nowym Sączu. Tegoroczny dochód z wydarzenia zostanie przekazany w całości na leczenie i rehabilitację 3,5-letniego Dawidka Cebuli, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda. 

 


- To niesamowite jak wiele osób, w tym całych rodzin zgłosiło się do biegu i w ten sposób pomogło w osiągnięciu wspaniałego celu, jakim jest dalsze leczenie i rehabilitacja chorego Dawidka Cebuli – mówił Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda. - Dziękuje wszystkim i każdemu z osobna za udział, gratuluję doskonałych wyników, a w sposób szczególny dziękuję organizatorom, czyli Wyższej Szkole Biznesu WSB-NLU w Nowym Sączu.Takie inicjatywy pokazują jak wiele możemy zrobić razem dla innych. 

 

Odwiedź fanpage Stowarzyszenia Sursum Corda i zobacz fotogalerię z „Run 4 a Smile”.

 

Dawidek Cebula urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową kręgosłupa. To ciężka choroba, która spowodowała, że pierwszy okres swojego życia spędził w szpitalu. Pomimo tego, że obecnie oddycha już samodzielnie, nie jest karmiony sondą, potrafi usiąść i regularnie ćwiczy z rehabilitantem, to nadal potrzebuje naszej pomocy i wsparcia. Dawidek wymaga nie tylko intensywnej rehabilitacji i terapii neurologopedycznej, ale także stałej kontroli i leczenia u różnych specjalistów. 

 

Więcej o Dawidku Cebuli:

www.sc.org.pl


 

30.05.2019Zbieramy fanty na CHARYTATYWNĄ LOTERIĘ ? Pomożesz?


23 czerwca na sądeckim Rynku odbędzie się festyn rodzinny na rozpoczęcie wakacji, połączony z koncertem zespołu ZAKOPOWER. Sursum Corda przygotowało moc atrakcji,w tym zabawy i animacje. Lubimy, gdy przy takich okazjach dzieją się dobre rzeczy. Dlatego zapraszamy Was do udziału w LOTERII CHARYTATYWNEJ, z której dochód zostanie przekazany na wsparcie finansowe wyjazdu na kolonię nad morze dzieci w trudnej sytuacji życiowej. 

 

Nasz cel to 6000 zł, czyli 600 sprzedanych losów. Mamy obecnie 250 fantów, a potrzebujemy jeszcze 350 nagród do losów, by 15 dzieci w trudnej sytuacji życiowej spędziło 2 tygodnie nad morzem. To co niezwykle ważne – reszta potrzebnych funduszy na wyjazd już jest! Nagrodami w loterii mogą być: zabawki, książki, gadżety reklamowe, przybory szkolne, bilety wstępu, bony na usługi itp.

 

Jeśli chcesz pomóc, skontaktuj się z nami: 

 

Wierzymy, że z Waszą niezawodną pomocą wszystko się uda!


27.05.2019Rzeźba wykonana piłą mechaniczną na aukcję dobroczynną Sursum Corda


Rzeźba wykonana piłą mechaniczną na aukcję dobroczynną Stowarzyszenia Sursum Corda? 
Dokładnie tak! W najbliższą środę 29 maja na terenie Hacjendy Alpaka (Ubiad 47) odbędzie się Plener rzeźbiarski pn. „Świat zwierząt”.

 

Wydarzenie nietypowe, ponieważ wszystkie rzeźby będą wykonywane piłami mechanicznymi, a jedna z nich trafi na aukcję dobroczynną Stowarzyszenia Sursum Corda. Organizatorzy zapraszają również do udziału w bezpłatnych warsztatach artystycznych, połączonych ze zwiedzaniem Mini Zoo Hacjendy Alpaka, zorganizowane grupy szkolne, uczestników zajęć artystycznych, realizowanych w placówkach kulturalnych z terenu gminy Chełmiec oraz miasta Nowego Sąćza, a także grupy seniorskie.

 

Dowiedz się więcej:


26.05.2019MAM, czyli Miejsca Aktywności Mieszkańców. Wizyta studyjna na Słowacji


Przedstawiciele Stowarzyszenia Sursum Corda wzięli udział w wizycie studyjnej w słowackim Zvoleniu i Bańskiej Bystrzycy, gdzie mogli zapoznać się z działalnością Centrów Organizowania Społecznego.

 

Przedsięwzięcie związane jest z nową ideą tworzenia Miejsc Aktywności Mieszkańców (MAM), które poprzez nowatorską formę mają stać się miejscem współtworzonym przez mieszkańców, lokalne organizacje pozarządowe oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego. MAM to przestrzeń pozwalająca mieszkańcom na wspólną aktywność społeczną i obywatelską, ale także wspierające społeczność w rozwiązywaniu lokalnych problemów. 

 

W wizycie studyjnej wzięli udział przedstawiciele Krakowa, Chrzanowa, Nowego Sącza i Zwolenia. Partnerami inicjatywy są: Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa, gmina Chrzanów, miasto Nowy Sącz i Centrum Komunitneho Organizovania ze Słowacji.

 

 

 

 

 

 

 


24.05.2019?Study Tours to Poland? z wizytą w Sursum Corda


Stowarzyszenie Sursum Corda gościło uczestników projektu „Study Tours to Poland”, którzy przyjechali do Polski, aby lepiej poznać funkcjonowanie różnych obszarów życia społecznego w naszym kraju. Organizacje pożytku publicznego to jeden z tematów spotkania w siedzibie nowosądeckiego Stowarzyszenia, w którym wzięli udział studenci z Rosji, Ukrainy i Białorusi.

 

O szczegółach działalności dobroczynnej Sursum Corda do zagranicznych gości mówiła wiceprezes stowarzyszenia Halina Rams. 

 

- Cieszymy się bardzo, że mogliśmy przybliżyć wszystkie najważniejsze obszary naszej działalności studentom z Rosji, Ukrainy i Białorusi. Tym bardziej, że dobro nie zna granic, a realizowane przez Stowarzyszenie Sursum Corda inicjatywy wykraczają również poza obszar naszego kraju – mówiła Halina Rams. - Takie spotkania to również okazja aby zaprezentować dobre praktyki, jakie stosujemy w codziennej działalności, a które pozwalają na dobrą współpracę z wieloma organizacjami i instytucjami, w tym z jednostkami samorządu terytorialnego – dodaje wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda.

 

Jak mówi Piotr Grześków, prezes Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności z Nowego Sącza, realizującej projekt „Study Tours to Poland”, główny cel inicjatywy to przybliżenie studentom zza wschodniej granicy polskiej drogi do demokracji oraz efektów jakie udało się osiągnąć poprzez zmiany ostatnich dekad. 

 

- Staramy się pokazywać uczestnikom projektu jak funkcjonuje w różnych obszarach Polska także w kontekście członkostwa w Unii Europejskiej, jak działa obecnie biznes, edukacja oraz jak funkcjonują organizacje pozarządowe. Mamy nadzieję, że to będzie także inspiracja dla naszych wschodnich sąsiadów – mówi prezes Piotr Grześków.

 

Projekt „Study Tours to Poland” jest organizowany przez Fundację Promocji Nauki i Kreatywności od 2017 roku. W tym czasie Polskę odwiedzali studenci z Ukrainy, Rosji, Mołdawii i Białorusi, poznając funkcjonowanie najważniejszych obszarów społecznych naszego kraju. 

 

<< zobacz 10 nowszych newsów  zobacz 10 starszych newsów >>

Uruchomiliśmy kanał Sursum Corda na Youtube! Teraz możesz nas również oglądać i posłuchać. Zobacz więcej >>

przewiń w lewo
O Stowarzyszeniu Sursum CordaWolontariat w Stowarzyszeniu Sursum CordaUwolnić DobroWolontariusze Stowarzyszenie Sursum Corda o swojej pracyJeszcze możesz siebie daćGala 10-lecia Stowarzyszenia Sursum CordaMiędzynarodowy Dzień MediacjiBłędne wyobrażenia o wolontariacie
przewiń w prawo

|   Wizyty: teraz 3 , dzisiaj 12 , miesiąc 6701 , rok 164307  |   Ostatnia aktualizacja: 22-10-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |