Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Aktualności
<< zobacz 10 nowszych newsów  zobacz 10 starszych newsów >>

25.10.2018Praca szuka człowieka!

 

Zatrudnimy specjalistę do punktów Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego

Stowarzyszenie Sursum Corda zatrudni osoby do prowadzenia poradnictwa obywatelskiego w punktach prowadzonych na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, na terenie województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego.
Wymagania:
1) wykształcenie wyższe
2) ukończone z oceną pozytywną szkolenie w zakresie świadczenia poradnictwa obywatelskiego (lub osoby w trakcie szkolenia lub osoby planujące ukończyć takie szkolenie do końca b.r.)
3) mile widziane doświadczenie w zakresie poradnictwa obywatelskiego
4) niekaralność
5) posiadanie laptopa

Praca w budynkach samorządów lokalnych, od poniedziałku do piątku, w wymiarze min. 4 godzin dziennie. Możliwość wyboru 1-5 dni pracy w tygodniu.
Wynagrodzenie: 4000 zł brutto/m-c, za pracę w wymiarze 5 dni/tydz., ok. 4 godziny dziennie. Możliwość zatrudnienia w większym wymiarze czasowym. Formy zatrudnienia: własna działalność gospodarcza – na podstawie FV

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: pomoc-prawna@sc.org.pl Masz pytania? Zadzwoń: 692 115 724 lub 18 44 11 994


12.10.2018Film promujący wolontariat ! :)

 

 

W zakątku świata, w którym żyjesz może być piękniej i lepiej, jeśli tylko dasz się zaprosić do przygody!

Ta przygoda ma na imię WOLONTARIAT!

Przyniesie Ci ona: - radość z pomagania, - możliwość sprawdzenia siebie w niezwykłych okolicznościach, - zdobycia nowych umiejętności, - poznania nowych ludzi, którzy podobnie jak Ty są zakręceni na punkcie wolontariatu! :)

Sprawdziliśmy – to DZIAŁA! :) Nie zwlekaj – dołącz do armii wolontariuszy i zmieniaj świat wokół siebie na lepszy! :)

Film powstał w ramach projektu „Wolontariat ma sens – cykl konferencji dla małopolskich szkół podstawowych”. Patronat honorowy: Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 


12.10.2018DARMOWE e-doradztwo dot. wolontariatu szkolnego dla małopolskich szkół podstawowych

 

Jak założyć Szkolny Klub Wolontariatu w Szkole Podstawowej ? Jak zachęcić dzieci do wolontariatu ? Co możemy robić ? Czy jako opiekun klubu muszę podpisywać porozumienia z wolontariuszami ? Jak od strony prawnej ma wyglądać współpraca z wolontariuszami ? ... 

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą nasi specjaliści :) Zachęcamy przedstawicieli małopolskich szkół podstawowych do skorzystania z darmowych konsultacji ! 

Można dzwonić: (18) 44 11 994 (pon. - pt.: 8.00 - 16.00). 
Można wysyłać wiadomości bezpośrednio na nasz profil na Facebooku, lub kontaktować się mailowo: kleszko@sc.org.pl :)

Więcej o projekcie przeczytasz tutaj: http://www.sc.org.pl/projekty/wolontariat_ma_sens/

Patronat honorowy: Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 


03.10.2018Odkręć się na dobro - rusza kolejna edycja zbiórki nakrętek !!

Ponownie rusza akcja zbiórki nakrętek „Odkręć się na dobro, na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda („w górę serca”).

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu! Zbieraj nakrętki i pomóż spełniać marzenia naszych chorych podopiecznych!

Pozyskane ze zbioru nakrętek fundusze zamienimy na realne marzenia: np. turnus rehabilitacyjny, upragniony wyjazd, malowanie pokoju, zakup konkretnej rzeczy, itp., w ramach prowadzonego „Funduszu Małych Marzycieli”.

Zbieraj nakrętki i spełniaj marzenia chorych dzieci

>> Więcej informacji <<


01.10.2018"Wolontariat ma sens - wyjazdy szkoleniowo-wypoczynkowe" dla wolontariuszy

 

 
 Kto?  40 wolontariuszy w wieku 15-26 lat, uczniów sądeckich szkół i uczelni, działających przy Sądeckim Centrum Wolontariatu 
 
 Gdzie?  Piwniczna-Zdrój, Dom Wczasów Dziecięcych
 
 Kiedy?  26-28.10.2018 (piątek - niedziela)
 
 Rekrutacja:  do 19 października! Formularze zgłoszeniowe w biurze Stowarzyszenia Sursum Corda.
 
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.

10.09.2018Przerwa w pracy

Informujemy, iż dniach 20 oraz 21 września (czwartek oraz piątek) Biuro Stowarzyszenia Sursum Corda oraz Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego będą NIECZYNNE.


19.07.2018Zmiana godzin pracy

Informujemy, że biuro Stowarzyszenia Sursum Corda, jak również wszystkie nasze placówki (Sądeckie Centrum Mediacji, Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego, Centrum Wolontariatu) czynne są od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 16.00

Kontakt telefoniczny pod nt tel. 18 44 11 994 oraz 18 540 40 40.


10.07.2018WIELKA LOTERIA CHARYTATYWNA - 23 czerwca 2018 r.

 

 

 

Wakacje jak zawsze rozpoczęliśmy z rozmachem! 

W loterii charytatywnej podczas Festynu Rodzinnego, 23 czerwca na płycie nowosądeckiego Rynku udało nam się zebrać 2.500 zł!

Fundusze przeznaczyliśmy na dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Przedstawiamy Wam Darczyńców, którzy pomogli nam wysłać 16 dzieci na Piracką Kolonię do Pobierowa! 

Brawa dla Darczyńców! 🤗

 


09.07.2018Małe, WIELKIE marzenia :)

Jesteśmy gotowi na spełnianie kolejnych 10 marzeń chorych i niepełnosprawnych dzieci - podopiecznych Programu "Na Ratunek"! Projekt "Małe, WIELKIE marzenia" zdobył I miejsce w głosowaniu w sieci sklepów TESCO w ramach Programu "Decydujesz, Pomagamy" 

Świeżutki czek na kwotę 5.000 zł wpadł właśnie w nasze ręce - i to dzięki Waszym głosom wrzucanym do urny w nowosądeckim TESCO! 

Wspólnie z naszymi małymi marzycielami - DZIĘKUJEMY! 
A pozostałym organizacjom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach! 

Od sierpnia do listopada na naszym Facebooku na bieżąco będziemy relacjonować ogromną radość dzieciaków ze spełniających się marzeń! 

 


11.05.2018Kurs Kierownika Wypoczynku - 19 maja 2018 r.

Zapraszamy na KURS KIEROWNIKA WYPOCZYNKU (KOLONII I PÓŁKOLONII)

Kierownikiem kolonii i półkolonii może zostać pełnoletnia osoba, z min. średnim wykształceniem, posiadająca co najmniej 3-letnie doświadczenie w wykonywaniu zadań dydaktyczno-wychowawczych lub opiekuńczo-wychowawczych, uzyskane w okresie ostatnich 15 lat.

Co ważne - najlepsi uczestnicy kursu mogą liczyć na zatrudnienie na organizowanych przez nas formach wypoczynku we wakacje i ferie zimowe.

Więcej informacji - kliknij tutaj >>


<< zobacz 10 nowszych newsów  zobacz 10 starszych newsów >>

Uruchomiliśmy kanał Sursum Corda na Youtube! Teraz możesz nas również oglądać i posłuchać. Zobacz więcej >>

przewiń w lewo
O Stowarzyszeniu Sursum CordaWolontariat w Stowarzyszeniu Sursum CordaUwolnić DobroWolontariusze Stowarzyszenie Sursum Corda o swojej pracyJeszcze możesz siebie daćGala 10-lecia Stowarzyszenia Sursum CordaMiędzynarodowy Dzień MediacjiBłędne wyobrażenia o wolontariacie
przewiń w prawo

|   Wizyty: teraz 4 , dzisiaj 19 , miesiąc 7934 , rok 166081  |   Ostatnia aktualizacja: 14-02-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |