Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Aktualności
<< zobacz 10 nowszych newsów  zobacz 10 starszych newsów >>

24.05.2019?Study Tours to Poland? z wizytą w Sursum Corda


Stowarzyszenie Sursum Corda gościło uczestników projektu „Study Tours to Poland”, którzy przyjechali do Polski, aby lepiej poznać funkcjonowanie różnych obszarów życia społecznego w naszym kraju. Organizacje pożytku publicznego to jeden z tematów spotkania w siedzibie nowosądeckiego Stowarzyszenia, w którym wzięli udział studenci z Rosji, Ukrainy i Białorusi.

 

O szczegółach działalności dobroczynnej Sursum Corda do zagranicznych gości mówiła wiceprezes stowarzyszenia Halina Rams. 

 

- Cieszymy się bardzo, że mogliśmy przybliżyć wszystkie najważniejsze obszary naszej działalności studentom z Rosji, Ukrainy i Białorusi. Tym bardziej, że dobro nie zna granic, a realizowane przez Stowarzyszenie Sursum Corda inicjatywy wykraczają również poza obszar naszego kraju – mówiła Halina Rams. - Takie spotkania to również okazja aby zaprezentować dobre praktyki, jakie stosujemy w codziennej działalności, a które pozwalają na dobrą współpracę z wieloma organizacjami i instytucjami, w tym z jednostkami samorządu terytorialnego – dodaje wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda.

 

Jak mówi Piotr Grześków, prezes Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności z Nowego Sącza, realizującej projekt „Study Tours to Poland”, główny cel inicjatywy to przybliżenie studentom zza wschodniej granicy polskiej drogi do demokracji oraz efektów jakie udało się osiągnąć poprzez zmiany ostatnich dekad. 

 

- Staramy się pokazywać uczestnikom projektu jak funkcjonuje w różnych obszarach Polska także w kontekście członkostwa w Unii Europejskiej, jak działa obecnie biznes, edukacja oraz jak funkcjonują organizacje pozarządowe. Mamy nadzieję, że to będzie także inspiracja dla naszych wschodnich sąsiadów – mówi prezes Piotr Grześków.

 

Projekt „Study Tours to Poland” jest organizowany przez Fundację Promocji Nauki i Kreatywności od 2017 roku. W tym czasie Polskę odwiedzali studenci z Ukrainy, Rosji, Mołdawii i Białorusi, poznając funkcjonowanie najważniejszych obszarów społecznych naszego kraju. 

 

22.05.2019Uczniowie o mediacjach i polubownym rozwiązywaniu sporów

 


W Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące mediacji i polubownego rozwiązywania sporów. Uczniowie dwóch sądeckich szkół – IV i VI Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu – mogli poznać nie tylko teoretyczne, ale również praktyczne zasady prowadzenia mediacji poprzez przygotowane symulacje. 

 

Więcej na pomocprawna.sc.org.pl.


20.05.2019Limanowa: mediacje w praktyce. Zajęcia edukacyjne dla młodzieży

 


Czym są mediacje? Jak z nich skorzystać? Dlaczego warto rozwiązywać spory na drodze postępowań mediacyjnych?

 

Odpowiedzi na te pytania można było usłyszeń podczas bezpłatnych zajęć edukacyjnych, organizowanych przez Sąd Rejonowy w Limanowej oraz Sądeckie Centrum Mediacji przy Stowarzyszeniu Sursum Corda. Oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy mieli okazję poznać praktyczne zasady prowadzenia mediacji, a także korzyści i trudności z tym związane. Jednym z elementów projektu było zwiedzanie Sądu Rejonowego w Limanowej.

 

Więcej na pomocprawna.sc.org.pl


20.05.2019Readaptacja społeczna byłych więźniów tematem szkolenia w Nowym Sączu


Przez dwa dni w Nowym Sączu dyskutowano o pomocy i wsparciu dla osób opuszczających zakłady karne. Dwudniowe szkolenie pn. „Readaptacja społeczna i wsparcie readaptacyjne w aspektach badawczych i w praktyce” zgromadziło ponad 30 osób z całej Polski. 

 

Jak podkreśla prezes Stowarzyszenia Sursum Corda Marcin Kałużny, organizowane w Nowym Sączu spotkanie jest jednym z niewielu w skali kraju, które porusza kwestię readaptacji społecznej byłych więźniów. - Naszym obowiązkiem jest stwarzać szansę na powrót do normalnego funkcjonowania osób, które opuściły zakłady karne i próbują się odnaleźć w nowej rzeczywistości – mówi Marcin Kałużny. - Stowarzyszenie Sursum Corda kontynuuje realizowane od kilku lat działania, których celem jest nie tylko podnoszenie świadomości społecznej w tym obszarze, ale także szkolenie osób, zajmujących się wsparciem byłych więźniów. 

 

Podczas szkolenia zajęcia prowadzili: dr Barbara Nowak – prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – Katedra Pomocy Postpenitencjarnej i Wychowania do Pracy, Instytut Pracy Socjalnej oraz Barbara Wilamowska – Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Probacja w Krakowie, prowadząca od wielu lat Centrum Integracji byłych więźniów. 

 

Na zakończenie drugiego dnia, odbyło się spotkanie otwarte z Edwardem Szeligą, byłym więźniem i prezesem Fundacji Pomost z Zabrza. W spotkaniu wzięła również udział Katarzyna Majda, specjalista readaptacji osób opuszczających zakłady karne oraz kierownik ośrodka readaptacyjnego Fundacji Pomost. Uczestnicy mogli w praktyce dowiedzieć się jak realizowane jest wsparcie dla byłych więźniów i jakie są jego wymierne efekty.


 


15.05.2019Dziękujemy za Twój 1% podatku!

 


14.05.2019Readaptacja społeczna tematem dwudniowego szkolenia Sursum Corda

 

W dniach 15-16 maja w Nowym Sączu odbędzie sie bezpłatne szkolenie pn. "Readaptacja społeczna i wsparcie readaptacyjne w aspektach badawczych i w praktyce", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Sursum Corda. Osoby prowadzące szkolenie to specjaliści zarówno z obszaru readaptacji społecznej, jak i pomocy postpenitencjarnej o niekwestionowanym dorobku akademickim i praktycznym. 

 

Zajęcia podczas szkolenia poprowadzą: dr Barbara Nowak – prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – Katedra Pomocy Postpenitencjarnej i Wychowania do Pracy, Instytut Pracy Socjalnej; Barbara Wilamowska – Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Probacja w Krakowie, prowadząca od wielu lat Centrum Integracji byłych więźniów.

 

Pierwszy dzień szkolenia to moduł naukowo-badawczy, podczas którego odbędą się wykłady m.in. z zakresu pomocy postpenitencjarnej w polskim systemie prawnym oraz działań pomocowych wobec skazanych i ich skuteczności. 

 

Drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w części praktycznej. Jednym z punktów programu będzie SPOTKANIE OTWARTE – dla wszystkich chętnych osób – z gościem specjalnym Edwardem Szeligą, Prezesem Fundacji Pomost w Zabrzu. To osoba, posiadająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu ośrodka readaptacyjnego dla byłych więźniów, a w przeszłości będąca po "drugiej stronie" murów więziennych.

 

Zobacz program szkolenia

 

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

 

 


08.05.2019Rusza projekt ?Pomocny Krasnoludek 4?

Fundacja Dzień Dobry i Stowarzyszenie Sursum Corda rozpoczynają realizację projektu pn. „Pomocny Krasnoludek 4”. Celem skierowanej do dzieci w wieku od 3 do 6 lat inicjatywy jest rozwijanie pozytywnych postaw i wzorców zachowań w ramach idei wolontariatu. 

 

„Pomocny Krasnoludek 4” to kontynuacja cieszącego się dużym zainteresowaniem wśród przedszkoli z Nowego Sącza projektu, realizowanego przez Fundację Dzień Dobry. - Poprzednia edycja pn. „Mogę być dobrym Krasnoludkiem” utwierdziła nas w przekonaniu, że warto kontynuować spotkania w sądeckich przedszkolach i rozwijać już u najmłodszych dzieci postawę empatii, wrażliwości oraz poczucia własnej wartości. Stąd pomysł na kontynuowanie projektu także w 2019 roku, tym razem pod nazwą „Pomocny Krasnoludek 4” – mówi Renata Czerwińska, prezes Fundacji Dzień Dobry.

 

Czwarta edycja projektu obejmuje 40 godzin warsztatów dla około 500 dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Jego najważniejszym założeniem jest rozwijanie i wzmacnianie pozytywnych wzorców zachowania, komunikacji, dostrzegania potrzeb innych oraz odpowiadania na nie. Projekt w ciekawy i atrakcyjny sposób, także poprzez zabawę, przekazuje wiedzę z zakresu edukacji do wartości, zachęca do dzielenia się swoimi możliwościami, w tym czasem, pracą, talentem czy zasobami materialnymi, a także motywuje do bycia dobrym wobec swoich rówieśników i starszych.  

 

Na zakończenie projektu, każdy maluch otrzyma pamiątkowy medal i certyfikat, potwierdzający udział w spotkaniach warsztatowych.


24.04.2019Świąteczne Kartki Dobroczynne - sprawozdania od szkół - Wielkanoc 2019

 

Twoja szkoła chce złożyć sprawozdanie z Akcji Charytatywnej "Świąteczne Kartki Dobroczyne", a gdzieś zawieruszyły się dokumenty? Wszystko co trzeba, w tym protokół i dane do przelewu, znajdziecie TUTAJ >

Dziękujemy za udział w akcji i jednocześnie przypominamy, że warunkiem przesłania podziękowań do szkoły jest odesłanie do nas protokołu. Wystarczy w wersji elektronicznej. :)


24.04.2019WAKACJE 2019


Ruszyłu zapisy na kolonie i półkolonie z SURSUM CORDA w ramach oferty WAKACJE 2019. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapozania się z naszymi tegorocznymi kierunkami wypoczynku letniego, a w razie pytań służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu.

Dowiedz się więcej:

  • nasza oferta WAKACJE 2019
  • tel. 18 44-11-994
  • e-mail: kolonie@sc.org.pl

22.04.2019TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW. Dziękujemy :)


Wszystko co piękne kiedyś się kończy. Mamy jednak nadzieję, że TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW nadal trwa, choćby przez życzliwość i wzajemne zrozumienie, którym się obdarzamy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ogromne wsparcie inicjatywy, której najważniejszym celem było dzielenie się dobrem z innymi. Nasza wspólna praca i wysiłek, to bardzo konkretne liczby, które pokazują, jak wiele udało się zrobić: 

  • 20 kawiarni i restauracji w regionie, które wspierały TDU
  • 25 Szkolnych Klubów Wolontariatu czynnie biorących udział w realizacji idei TDU
  • 30 różnych wydarzeń i akcji towarzyszących
  • ok. 400 wolontariuszy Sursum Corda zaangażowanych w dzielenie się dobrem
  • 10 tys. rozdanych ciasteczek TDU
  • ponad 120 tys. odsłon w mediach społecznościowych
  • niezliczona ilość dobra, które popłynęło do innych

DZIĘKUJEMY!


<< zobacz 10 nowszych newsów  zobacz 10 starszych newsów >>

Uruchomiliśmy kanał Sursum Corda na Youtube! Teraz możesz nas również oglądać i posłuchać. Zobacz więcej >>

przewiń w lewo
O Stowarzyszeniu Sursum CordaWolontariat w Stowarzyszeniu Sursum CordaUwolnić DobroWolontariusze Stowarzyszenie Sursum Corda o swojej pracyJeszcze możesz siebie daćGala 10-lecia Stowarzyszenia Sursum CordaMiędzynarodowy Dzień MediacjiBłędne wyobrażenia o wolontariacie
przewiń w prawo

|   Wizyty: teraz 17 , dzisiaj 106 , miesiąc 4392 , rok 163165  |   Ostatnia aktualizacja: 07-08-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |