Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
Aktualności
  zobacz 10 starszych newsów >>

05.12.2019Światowy Dzień Wolontariatu START


Od pamiątkowego zdjęcia przed Kinem „Sokół” w Nowym Sączu rozpoczęły się dzisiaj obchody Światowego Dnia Wolontariatu, w których wzięli udział członkowie Szkolnych Klubów Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda.  

 

Ponad 150 wolontariuszy spotkało się dzisiaj aby wspólnie spędzić ten dzień i razem promować ideę wolontariatu. W ramach projektu „Wolontariat ma sens” w Kinie „Sokół” odbyło się najpierw spotkanie filmowo-dyskusyjne, które rozpoczęło obchody. Następnie wolontariusze wyszli na ulice miasta i rozpoczęli kampanię „Działam, bo lubię”, podczas której rozmawiali z Sądeczanami, przypominali o szczególnej roli społecznej tej formy aktywności, a jednocześnie zachęcali do udziału we wszelkich formach działalności wolontariackiej. Młodzież wychodząc na ulice rozdawała też kalendarze na 2020 rok, słodkie upominki, a także balony. 

 

Podobne spotkania odbyły się w wielu miejscach na terenie Małopolski, wszędzie tam, gdzie działają Szkolne Kluby Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda.

 

- To dla nas wielkie święto, czas kiedy możemy być dumni z tego, że jesteśmy wolontariuszami i poświęcamy swój czas na rzecz innych. To także bardzo dobry moment, aby pokazywać innym, że jesteśmy, działamy, pomagamy i zachęcać wszystkich do angażowania się we wszelkie działania i inicjatywy, które łączy wolontariat - podkreślała Halina Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda i koordynator Szkolnych Klubów Wolontariatu.

 

Warto wiedzieć, że Stowarzyszenie Sursum Corda już od niemal 20 lat rozwija w swojej działalności ideę wolontariatu. Prowadzi w regionie 41 Szkolnych Klubów Wolontariatu, w których zrzesza aż 1800 młodych osób, poświęcających swój czas dla dobra innych. Współpracują ze 137 instytucjami i zrealizowali 357 różnych akcji. 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowych Województwa Małopolskiego. 

 25.11.2019Zamów Świąteczne Kartki Dobroczynne już dziś : ) - Boże Narodzenie 2019

Korzystając z naszych Świątecznych Kartek Dobroczynnych wyślesz w świat cząstkę dobra i optymizmu :)

Mamy dla Ciebie świąteczne kartki, których moc jest podwójna. Za pierwszym razem ta moc ujawni się tuż przed Świętami, gdy adresat wyjmie kopertę ze skrzynki pocztowej i otwierając ją uśmiechnie się na myśl o Tobie lub Twojej Firmie czy Instytucji.
 
Za drugim razem dobra moc zadziała, gdy dochód ze sprzedaży zainwestujemy w pomoc ludziom, którzy bardzo jej potrzebują - chorym i niepełnosprawnym z prowadzonego przez nasze stowarzyszenie programu "Na Ratunek".
 
 

24.11.20195 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariatu!

 


Zbliża się Światowy Dzień Wolontariatu. Już 5 grudnia razem ze Szkolnymi Klubami Wolontariatu Stowarzyszenia Sursum Corda będziemy razem świętować i promować iddę wolontariatu wśród Sądeczan. Wszystko w ramach projektu WOLONTARIAT MA SENS, który jest realizowany przy wsparciu finansowym WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO. 

To właśnie 5 grudnia o godz. 10:30 wolontariusze spotkają się przed Kinem Sokół, aby uapmiętnić ten dzień wspólną fotografią, a potem wezmą udział w spotkaniu filmowo-dyskusyjnym. Jeszcze przed godziną 13:00 członkowie Szkolnych Klubów Wolontariatu rozpoczną kampanię uliczną "Działam, bo lubię", podczas której będą promować wśród Sądeczan piękną ideę wolontariatu. 

 


15.11.2019KONFERENCJA KRYNICA: Reintegracja społeczna wobec ograniczeń penitencjarnych oraz środowiskowych


Stowarzyszenie Sursum Corda i Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie zapraszają do udziału w 5. konferencji poświęconej readaptacji społecznej, pomocy postpenitencjarnej i resocjalizacji pn. „REINTEGRACJA SPOŁECZNA WOBEC OGRANICZEŃ PENITENCJARNYCH I ŚRODOWISKOWYCH”.


REJESTRACJA:
konferencjakrynica.pl

W dniach 11-13 grudnia 2019 r. ponownie spotykamy się w Krynicy w Hotelu Pegaz ****, aby przez 3 dni dyskutować o problemach osób znajdujących się na „życiowym zakręcie”. Wzorem lat ubiegłych, nasze spotkanie podzielone będzie na panele:

  • naukowo-prawny,
  • poświęcony działaniom praktycznym,
  • oraz panele specjalistyczne.

Jeden z paneli zostanie poświęcony zagadnieniom dotyczącym reintegracji osób uzależnionych. Nie zabraknie również tematów z obszaru pracy socjalnej, a także gości z zagranicy, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami na ten temat.

WIĘCEJ INFORMACJI jest dostępnych na stronie Konferencji: konferencjakrynica.pl

REJESTRACJA: konferencjakrynica.pl


 


14.11.2019Zostań DYPLOMOWANYM MIKOŁAJEM z Sursum Corda!


Już po raz siódmy rusza akcja Stowarzyszenia Sursum Corda pn. „Zostań Dyplomowanym Mikołajem”, dzięki której możemy spełniać marzenia nie tylko małych, chorych podopiecznych Programu "Na Ratunek", ale również ich rodzeństw oraz dzieci osób, nad którymi sprawujemy opiekę.  
 

Jak podkreśla prezes Stowarzyszenia Sursum Corda Marcin Kałużny, często są to rodziny stające przed dylematem: kupić leki, zapłacić za rehabilitację czy spełnić marzenie ukochanego dziecka?


– Poprzez kolejną edycję akcji chcemy rozwiązywać takie dylematy i powodować radość w sercach dzieci i wszystkich naszych podopiecznych. Zwłaszcza Ci najmłodsi potrzebują spełnionych marzeń i wiary w św. Mikołaja – podkreśla Marcin Kałużny.


Zasada udziału w akcji jest bardzo prosta. Wystarczy odwiedzić stronę: www.sc.org.pl/mikolaj (lub kliknąć na plakat), przeczytać listy do św. Mikołaja i wybrać ten, który chcielibyśmy zrealizować. Nie musimy się martwić jeśli nie możemy spełnić wszystkich marzeń konkretnego dziecka. Wybieramy tę prośbę do Mikołaja, którą będziemy w stanie wykonać lub możemy zaprosić do wspólnego spełnienia wszystkich marzeń znajomych, przyjaciół czy rodzinę.


Pamiętajmy, że szczegółowa INSTRUKCJA OBSŁUGI akcji Zostań DYPLOMOWANYM MIKOŁAJEM znajduje się tutaj: www.sc.org.pl/mikolaj

(lub kliknij na plakat) To co szczególnie piękne i sympatyczne – dla każdego Mikołaja Stowarzyszenie Sursum Corda przygotuje dyplom potwierdzający nieziemskie kwalifikacje w czynieniu DOBRA! Zatem… Do dzieła MIKOŁAJE!

 


05.11.2019Szkolenie w Krakowie! ?Podstawy samoobrony dla pracowników służb społecznych?


Stowarzyszenie SURSUM CORDA zaprasza do udziału w szkoleniu pn. „PODSTAWY SAMOOBRONY DLA PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH”, które odbędzie się 26 listopada 2019 r. w godz. 10:00-14:00 w Centrum Kultury Podgórza – Ośrodek Ruczaj w Krakowie przy ul. Rostworowskiego 13. To propozycja dla pracowników służb społecznych, którzy chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas niełatwej codziennej pracy. 

FORMULARZ REJESTRACYJNY >>

Co prawda jako funkcjonariusze publiczni podlegamy prawnej ochronie, jednak życie i nasze doświadczenie wskazuje, że niemal każdego dnia w swojej pracy – zwłaszcza pełniąc obowiązki w terenie czy w środowisku podopiecznych lub na terenie placówek – spotykamy się w bardzo różnymi zachowaniami, a niejednokrotnie także z bezpośrednią agresją fizyczną. 

Jako organizacja pozarządowa z 20-letnim doświadczeniem i silnie rozwiniętym korpusem wolontariuszy, a także mająca wieloletnie doświadczenia w pracy z osobami zdemoralizowanymi doskonale wiemy, że w rzeczywistości pracodawcy bardzo rzadko zapewniają nam środki ochrony osobistej. Mamy również świadomość, że ilość ataków na przedstawicieli różnych instytucji społecznych z roku na rok wzrasta. 

Dlatego zapraszamy do udziału w profesjonalnym szkoleniu pn. „PODSTAWY SAMOOBRONY PRACOWNIKÓW SŁUŻB SPOŁECZNYCH”. 

Miejsce i czas:
Centrum Kultury Podgórza – Ośrodek Ruczaj, ul. Rostworowskiego 13, Kraków
26 listopada, 10:00-14:00 

Koszt udziału:
130 zł brutto / osoba

Forma szkolenia:
4 godziny dydaktyczne po 45 minut, w tym 15 minut przerwy pomiędzy treningami oraz lekki poczęstunek.  

W programie:
Moduły szkoleniowe obejmujące m.in. umiejętności unikania ataków, reakcji odruchowych, ciosów, sposobów bezpiecznego padania, czy wreszcie stosowania podstawowych chwytów czy uderzeń. 

Prowadzący:
Najwyższej klasy specjalista
Sensei Witold Zurzycki – 2 DAN Karate Kyokushinkai, 2 kyu judo. 43 lata doświadczenia instruktorskiego, ponad 50 lat treningów, instruktor I klasy ze specjalizacją karate kyokushinkai, instruktor rekreacji, ukończone szkolenie dla służb mundurowych w Szczytnie oraz 7 kursów instruktorskich.

Korzyści:
Ukończenie szkolenia wiąże się z otrzymaniem zaświadczenia, ale co najważniejsze z nabyciem praktycznych umiejętności pozwalających w sposób bezpieczny uniknąć zagrożenia fizycznego. 

Ważne informacje:
W trakcie szkolenia, aktywny udział w ćwiczeniach jest obligatoryjny a ubiorem wymaganym jest dowolny, niekrępujący ruchów, wygodny strój. Zajęcia odbywają się bez obuwia. 

Rekrutacja:
Do 18 listopada do godz. 15:00.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! 
Stowarzyszenie SURSUM CORDA | tel. 18 44 11 994 lub e-mail: szkolenia@sc.org.pl

>> FORMULARZ REJESTRACYJNY >>
 


21.10.2019O "Korpusie Solidarności" w Regionalnej Telewizji Kablowej

 

O tym czym jest Korpus Solidarności, dalczego warto poświęcać swój czas w ramach szeroko pojętego wolontariatu, a także o aktywności społecznej w każdym wieku z Haliną Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda, rozmawiał Krzysztof Witowski z Regionalnej Telewizji Kablowej.


02.10.2019Zapraszamy na bezpłatne szkolenie 'Employment bridge to the future'

W dniach 14-18 października br. w siedzibie Stowarzyszenia Sursum Corda (ul. Lwowska 11 – wejście od ul. św. Małgorzaty 3) odbędzie się BEZPŁATNE szkolenie realizowane w ramach projektu pn. „Employment bridge to the future”. Ilość miejsc jest ograniczona! 

 

Spotkania będą miały formę szkoleniowo-doradczą, która będzie skoncentrowana wokół zagadnień dotyczących tworzenia i prowadzenia tzw. „Społecznych Ośrodków Readaptacji”. Pierwszy z nich działa z powodzeniem na terenie Zabrza i jest bardzo dobrym przykładem jak powinna być prowadzona pomoc dla osób chcących rozpocząć swoje życie na nowo. 

 

[Program szkolenia]


Szkolenie jest ofertą dla pracowników instytucji, w ramach których tworzone będą Społeczne Ośrodki Readaptacji lub wdrażane będą wybrane rozwiązania zaproponowane w SOR. Program przewiduje 40 godzin zajęć szkoleniowych prowadzonych przez pracowników naukowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II oraz zespół Fundacji POMOST z Zabrza.

 

Jest to jedyne tego typu wydarzenie planowane w województwie małopolskim. Rekrutację uczestników prowadzi sekretariat Stowarzyszenia Sursum Corda w Nowym Sączu pod numerem telefonu: 18 44 11 994 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00) oraz pod adresem e-mail: biuro@sc.org.pl.

 

Program szkolenia

  • Dzień 1. Ogólna koncepcja SOR oparta o wyniki badań naukowych i dotychczasowych projektów.
  • Dzień 2. Omówienie modelu teoretycznego i poszczególnych modułów składających się na SOR.
  • Dzień 3. Struktura i funkcje SOR, zasoby niezbędne do uruchomienia Ośrodka, zarządzanie.
  • Dzień 4. Metody pracy w SOR diagnoza i planowanie działań, indywidualne plany readaptacji społecznej.
  • Dzień 5. Metody pracy w SOR metody oddziaływań readaptacyjnych w SOR.

Osoby do kontaktu: 


Projekt pn. „Employment Bridge to the future” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa IV. IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie: 4.3 Współpraca ponadnarodowa.

 


30.09.2019O działalności Sursum Corda w Galerii Trzy Korony


W niedzielę 29 września w Galerii Trzy Korony odbyły się Targi Nowosądeckich Organizacji Pozarządowych. Swoje stoisko wystawiło również Stowarzyszenie Sursum Corda, prezentując szeroką ofertę działalności pomocowej oraz blisko 20-letni dorobek w działalności dobroczynnej. 

 

Wydarzenie wpisuje się w organizowany przez Urząd Miasta Festiwal Nowosądeckich Organizacji Pozarządowych, którego celem było zaprezentowanie działalności lokalnych stowarzyszeń i fundacji. Sursum Corda jest przykładem jednej z najdłużej działającej w Nowym Sączu organizacji, która realizuje swoje cele statutowe na wielu obszarach aktywności. To między innymi wolontariat i Szkolne Klub Wolontariaty, prowadzony od wielu lat program „Na ratunek”, nieodpłatana pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie, szkolenia, animacje dla dzieci, organizowanie wypoczynku letniego i zimowego dla najmłodszych, a także wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego czy pomoc postpenitencjarna. 

 

Stowarzyszenie prowadzi działalność dobroczynną od 2000 roku. Od samego początku działa z daleka od polityki, a jako organizacja non profit (nie działa dla zysku) stara się pomagać wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Sursum Corda na co dzień zajmuje się szeroko rozumianą pomocą społeczną, profilaktyką i edukacją na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

 

Zobacz pełną galerię zdjęć na profilu facebook Stowarzyszenia Sursum Corda.

 

 


17.09.2019Koncert charytatywny dla Konrada Zwolennika

W niedzielę 22 września o godz. 16:00 w sali im. Stanisława Małachowskiego sądeckiego ratusza odbędzie się koncert charytatywny połączony ze zbiórką pieniędzy na zakup pompy insulinowej dla Konrada Zwolennika. Inicjatorem wydarzenia jest znana sopranistka Joanna Albrzykowska-Clifford, która w tym dniu wystąpi również dla sądeckiej publiczności wraz z Tomaszem Wolakiem. Patronat nad koncertem objął Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, a współorganizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Sursum Corda i Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Wstęp Wolny. 

 

Jak podkreśla Joanna Albrzykowska-Clifford, pomysł organizacji koncertu powstał bardzo spontanicznie i wynikał z chęci pomocy Konradowi Zwolennikowi. 29-letni nowosądeczanin zmaga się cukrzycą typu 1, która wymaga ciągłych zastrzyków, a jej przebieg powoduje ostre i przewlekłe powikłania. Zakup pompy insulinowej znacznie zmniejszyłby prawdopodobieństwo ich wystąpienia, a jednocześnie wpłynąłby na lepszy komfort życia Konrada. Dzięki urządzeniu insulina byłaby podawana w sposób ciągły, czyli bardziej precyzyjny dla organizmu.  

 

Do akcji błyskawicznie dołączył się Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, który zajmuje się stroną organizacyjno-artystyczną wydarzenia, a także Stowarzyszenie Sursum Corda, dzięki któremu możliwa będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Konrada Zwolennika. W czasie prowadzonego przez Krzysztofa Witowskiego koncertu, oprócz występów sądeckich artystów, odbędą się również licytacje prac artystycznych, w tym fotografii ofiarowanych na ten cel przez zaprzyjaźnionych twórców. 

 

- Jestem przekonana i wierzę, że koncert w sądeckim ratuszu zgromadzi wielu ludzi dobrej woli i pozwoli zebrać potrzebną kwotę, aby Konrad mógł nadal prowadzić aktywny tryb życia pomimo choroby – mówi Joanna Albrzykowska-Clifford, która dodaje, że na jej apel odpowiedział również znakomity nowosądecki muzyk Tomasz Wolak. - Bardzo się cieszę, że razem z Tomaszem wystąpimy w głównej części charytatywnego koncertu i mam nadzieję, że nasza muzyka otworzy nasze serca na pomoc Konradowi.

 

W programie koncertu: Joanna Albrzykowska-Clifford (śpiew), Tomasz Wolak (akompaniament i śpiew), wokaliści Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, zespół „Promyczki Dobra”, zespół baletowy „Adagio”, zespół taneczny „Pompon Team”.

Źródło: www.palacmlodziezy.pl


  zobacz 10 starszych newsów >>

Uruchomiliśmy kanał Sursum Corda na Youtube! Teraz możesz nas również oglądać i posłuchać. Zobacz więcej >>

przewiń w lewo
O Stowarzyszeniu Sursum CordaWolontariat w Stowarzyszeniu Sursum CordaUwolnić DobroWolontariusze Stowarzyszenie Sursum Corda o swojej pracyJeszcze możesz siebie daćGala 10-lecia Stowarzyszenia Sursum CordaMiędzynarodowy Dzień MediacjiBłędne wyobrażenia o wolontariacie
przewiń w prawo

|   Wizyty: teraz 2 , dzisiaj 309 , miesiąc 11094 , rok 139410  |   Ostatnia aktualizacja: 09-12-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |